Presunúť na hlavný obsah

Raňajky, ktoré vám bránia chudnúť: Ak sa ich nevzdáte, k vytúženej figúre sa dopracujete len ťažko

Chudnutie a diéty

Niektoré veci, jednoducho treba ráno vrámci jedálnička vynechať. Pozrite sa, ktorým potravinám sa vyhýbať, aby ste telu nebránili spaľovať.

Ranné rituály majú na naše telo oveľa výraznejší vplyv ako ste zrejme predpokladali. Presne ako sa to hovorilo kedysi, to ako ráno vstaneme sa potom podpisuje na našom ďalšom fungovaní. A nesúvisí to len s emocionálnou rovinou, ale aj s naším fyzickým telom. To, čo si totiž práve ako prvé položíte na tanier, zohráva kľúčovú úlohu aj pri vašom chudnutí. Je niekoľko potravín, ktoré priamoúmerne prispievajú k zvyšovaniu vašej hmotnosti. 

"Keď teda patríte do kategórie ľudí, ktorým sa nedarí zhodiť aj napriek cvičeniu a dobrej životospráve, zrejme za to môžu vaše raňajky."

1. Biele pečivo

Všetci vieme, že produkty z bielej múky, dodávajú telu menej energie ako celozrnné. Zdvíhajú totiž rýchlo cukor v krvi, zvyšujú zlý cholesterol a ak to robíme pri raňajkách dlhodobo, určite to uvidíme aj na svojej váhe. Krajec bieleho chlebíka spôsobí to, že o hodinu a pol na to, budete opäť hladní.

Neprehliadnite: Ženy, ktoré vyzerajú na pohľad o 10 rokov mladšie: Bez tohto neurobia krok z domu

Ak by ste siahli po celozrnnom, či bielkovinovom, toto sa nestane. Len si treba dať pozor, pretože tmavé pečivo neznamená automaticky aj zdravé. Často je to len niečím prifarbený výrobok z bielej múky.

2. Smoothie

Pokiaľ si každé ráno robíte ovocné smoothie, môže to znieť ako dokonalá zdravá bomba, no opak je pravdou. Takéto smoothie totiž obsahuje veľkú nálož cukru, čo práve ako prvé jedlo, ktoré organizmu dáte, nie je ideálnou voľbou. Cukor, ktorý je viazaný v ovocnej dužine sa posupne uvoľní a aj keď ide o fruktózu, opäť nastane efekt, že o chvíľu ste znova hladní a siahnete po ďalšej porcii jedla.

Smoothie má zmysel, keď podiel zeleniny vysoko prevažuje nad ovocím. No aj tak kvôli chýbajúcim bielkovinám budete cítiť čoskoro hlad. 

"Zníženie kalórií nie je odpoveďou na úspešný úbytok na váhe a úspešné zdravie. Musíte zvýšiť kvalitu toho, čo jete, nielen znížiť množstvo." Joel Fuhrman

3. Instantné kaše

Veľa ľudí si pripravuje rýchle instantné kaše, ktoré sa na prvý pohľad zdajú ako ideálna raňajková voľba. Opäť je to však omyl. Tie, ktoré stačí zaliať len horúcou vodou, obsahujú mnohokrát rovnaký počet kalórií ako keby ste si dali hranolčeky s kečupom, či zemiakovú placku. Áno, je to paradox, no je to fakt.

Prečítajte si: Odtieň rúžu, ktorý ženu omladí o niekoľko rokov: Ak si chcete ubrať roky, vyskúšajte ho

Pravda je, že vás zasýtia, no obsah kalórií je pri nich skutočne vysoký a zodpovedá skôr hlavnému jedlu ako ľahkým raňajkám. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe