Presunúť na hlavný obsah

Potraviny, vďaka ktorým si udržíte ploché brucho do plaviek: Tieto zaraďte do jedálnička a nebude vás nafukovať

Chudnutie a diéty

Počas leta nechce mať žiadna žena zbytočne nafúknuté brucho. Prezradíme vám jedálniček, vďaka ktorému sa budete cítiť ľahko a obvod vášho pása sa viditeľne zmenší.

V lete riešime postavu a svoje telo oveľa viac ako tomu je v iných mesiacoch. Je to pochopiteľné, odhaľujeme totiž najintímnejšiu časť seba – svoje telo. 

Strava tvorí až 80% úspechu, čo sa týka nášho vzhľadu. Samozrejme, bez pohybu to nepôjde a stále platí stará známa rovnica, že ak chcete chudnúť, musí byť váš príjem menší ako výdaj. Napriek tomu však vieme stravou a vyváženým jedálničkom prispieť k tomu, aby sme si udržali ploché brucho a nepociťovali zbytočné nafukovanie, ktoré nám ho opticky ešte viac zväčšuje.

Ryby (treska, makrela, losos)

Sú ľahko stráviteľné a obsahujú veľa minerálov. Reč o je rybách, ktoré na Slovensku jeme v porovnaní s inými krajinami stále násobne menej. Sú zdrojom vitamínu D, ktorý je v súvislosti s vápnikom veľmi dôležitý pre naše kosti. Sú bohatým zdrojom omega-3 kyselín, draslíka, železa a ďalších významných látok. 

Avokádo

Zdroj nenasýtených mastných kyselín, vitamínu E, C a B, ale aj železa, draslíka a horčíka. Avokádo  ako zdravý tuk zasýti a zároveň nemá vysoký glykemický index, má teda priaznivý vplyv na náš cholesterol. Je obľúbené najmä medzi vegetariánmi, pretože dokáže obsahom tukov nahradiť mäso.

Listová zelenina

Zelená listová zelenina (rukola, špenát, šalát, púpavové listy) je výborným zdrojom antioxidantov. Telo chráni pred voľnými radikálmi, pred poškodením buniek. Má v sebe vitamíny A, C, E, K a minerály ako horčík, vápnik, železo a draslík.

Fenikel

Čerstvý fenikel sa často počas horúcich dní podáva práve s rybou, s ktorou tvorí jedinečnú zmes chutí. Je najznámejším bojovníkom proti plynatosti a nadúvaniu. Zrýchľuje metabolizmus, prečisťuje obličky a podporuje vyprázdňovanie. Obsahuje veľa vitamínu C, vďaka čomu má antioxidačné účinky a tiež draslík. Prispieva k redukcii akné a kožného mazu, čo oceníte najmä v lete.

Quinoa

Nízky glykemický index, vysoký zdroj bielkovín a prítomnosť všetkých 9 esenciálnych aminokyselín. Má 2x viac železa ako pšenica a obsahuje tiež mangán, horčík, vápnik či vitamíny A, B, C, E. Funguje ako probiotikum, čím prispieva k správnemu tráveniu a predchádza nadúvaniu.

Melón 

Melón poskytuje telu hydratáciu a obsahuje do veľkej časti vodu. Má preto málo kalórií, no je v ňom veľa vitamínov a minerálov – za zmienku stojí vitamín B, C, A, K, železo, vápnik, draslík, sodík, horčík, mangán. Podporuje trávenie a tak sa nestane, že by vás nafukovalo. Je tiež prospešný pre krásu pleti a vlasov. 

Kde nakúpiť dané potraviny

Všetky spomínané potraviny sú dnes už ľahko dostupné aj u nás v bežných supermarketoch. Na pultoch obchodov ich nájdete aj v BIO kvalite, takže stačí si už len vybrať. V aktuálnom týždni sú navyše viaceré z nich v Kaufland ponuke za nižšiu cenu. Pri nakupovaní tak môžete ušetriť a ploché bruško si užívať celé leto."

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe