Presunúť na hlavný obsah

Helen Mirren dokazuje, že ženy zrejú do krásy: Starnutie je súčasť bytia, takže hovoriť o anti-starnutí je podľa nej úplne mimo

Zahraničné celebrity

Osvojte si aj vy manuál tejto ikonickej ženy na to, ako sa o seba starať a vyzerať v každom veku fantasticky. Britská režisérka a herečka je skutočne v tomto smere veľmi inšpiratívna. Nielen v beauty rutine, ale aj v názoroch a vnímaní starnutia ako takého.

Odmieta slovo anti - ageing, mala pomery s viacerými mužmi naraz, no stále neprestáva fascinovať

Táto žena je skrátka fenomén. Má 77 rokov a dokazuje, že sa dá starnúť s nadhľadom, eleganciou a gráciou. Kým mnohé jej kolegyne sa snažia zastaviť čas, ona to takto vôbec necíti. Britská herečka a režisérka naozaj veľmi skoro pohopila, o čom to je a radí to aj ostatným ženám. Ak sa totiž prijmeme také, aké sme, bude sa nám žiť ľahšie.

"Starnutie je súčasť ľudského stavu, takže hovoriť o ‚anti-starnutí' je protiľudské, protiskutočné a tak ďalej by som mohla pokračovať. Iní tomu hovoria starnutie, ja tomu hovorím zrenie! A jednou z výhod tohto životného obdobia je, že sa stávate múdrymi," prezradila pre magazín People.

Prečítajte si: Modelka Cindy Crawford predtým a potom: Ako si jedna z najkrajších žien sveta udržuje mladosť?

Jej tipy ako sa udržať v čo najlepšej kondícii a to sa týka tela aj pleti sú jasne definované. No nehľadajte za tým len desiatky kozmetických produktov. V tomto má tiež jasno.

"Nie som rada, akým spôsobom je slovo krása spojené s kozmetickým priemyslom. Na krásnych ľudí je radosť pozerať, ale väčšina z nás nie je krásna. Máme iné prednosti, ktoré sú rovnako silné a dôležité ako krása. A preto by som chcela, aby sme aj tieto prednosti oslavovali. To, čo som si však uvedomila, keď som mala dvadsaťpäť bolo, že nie je v poriadku mať rozmazanú riasenku po obliečkach."

Odvtedy sa drží jednoduchej večernej rutiny, ktorá sa skladá z odlíčenia a nanesenia hydratačného krému. Nič viac. Žiadne očné krémy, či liftingové mastičky. To, čo je podľa nej dokonalý kľúč k peknému vyžarovaniu je určite spokojný milostný život. 

"Mala som pravdepodobne troch alebo štyroch vážnych milencov. Cítila som, že je mojím právom mať pomery, zamilovávať sa do ľudí a žiť s nimi. To sa zmenilo, keď som spoznala Taylora. Zostala som monogamná, no stále maximálne spokojná. A vo svojom tele sa cítim fantasticky. Prijmite sa okolie bude vami očarené!"

Neprehliadnite: Ikonická Carla Bruni prezradila tajomstvo svojej perfektnej figúry: Tridsať rokov má rovnakú hmotnosť a toto je jej tajomstv

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe