Presunúť na hlavný obsah

Modelka Cindy Crawford predtým a potom: Ako si jedna z najkrajších žien sveta udržuje mladosť?

Zahraničné celebrity

Napriek tomu, že oslávila 53 rokov a v modelingu je viac aktívna už jej dcéra Kaia Gerber, modelka rozhodne nepatrí do starého železa. Pri pohľade na ňu by málokto uveril, že má už polstoročnicu za sebou.

Kariéra Cindy Crawford sa začala ešte na strednej škole. Spolu so spolužiačkami sa stala modelkou lokálneho obchodu s módou pre mladých, aj vďaka čomu ju neskôr objavil tamojší fotograf a dohodol si s ňou profesionálne nafotenie booku. Napriek tomu, že jej začali modelingové ponuky pribúdať, Cindy sa sústredila najmä na školu. Do dnešného dňa je tak dôkazom, že modelky nemusia byť len pekné tváričky, práve naopak. Crawford totiž skončila stredoškolské štúdium ako najlepšia študentka školy, kvôli čomu sa jej podarilo získať štipendium na vysokej škole v celkom netradičnom odvetví - a to v chemickom inžinierstve. 

Aj keď na vysokú školu nastúpila, štúdium nikdy nedokončila. Dôvodom bol práve modeling - nakoľko Cindy podpísala spoluprácu s agentúrou Elite, ponuky sa začali len tak hrnúť. Jej poznávacie znamenie, znamienko nad perou, sa stalo po zverejnení niekoľkých kampaní symbolom krásy. Niet sa čomu čudovať - Cindy sa stala jednou z najúspešnejších modeliek sveta. Objavila sa na titulkách stoviek magazínov, prešla sa po móle pre azda všetky vplyvné značky a účinkovala v kampaniach rôznych gigantov. 

Prečítajte si: Na 55. narodeniny Salma Hayek pózovala v plavkách: Je to jej narodeninová tradícia a stále vyzerá neuveriteľne

So startnutím sa musela zmieriť

Dnes sa síce zo sveta modelingu stiahla, no napriek tomu ju fanúšikovia majú z času na čas možnosť vidieť v niekoľkých kampaniach. Oveľa väčšej pozornosti sa dostáva jej dcére Kaii, ktorá nepochybne zdedila mamin šarm a krásu. S tým je však Cindy zmierená, aj keď to nebol ľahký proces. „Bolo pre mňa veľmi ťažké prijať myšlienku, že budem mať 50. Nedávno som bola mladou modelkou na titulke Vogue a už je to zrazu moja dcéra,'' priznala s úsmevom na tvári pre Dujour.

Svoj vek však nakoniec prijala - a to považuje za najdôležitejšie momentum svojej krásy. „Naučila som sa pochopiť, že to, čo som robila v 25-ke už nie je dobré pre moje telo teraz,'' uviedla na margo svojej rutiny Cindy a dodala, že sa to netýka len vstávania či štýlu obliekania. Naučila sa peniaze investovať do kvalitných skincare výrobkov, nakoľko jej záleží na tom, čo si na pleť dáva. „Môžete si kúpiť oveľa lacnejší produkt, no v konečnom dôsledku to nemá ten efekt. Pleť si zaslúži tú najlepšiu investíciu a pravidelnosť,'' uviedla.

„Mojím tajomstvom krásy je, že nemám žiadne tajomstvo. Robím to, čo by sa malo - pred spaním sa stále odlíčim, používam kvalitnú kozmetiku, dbám na to, aby som si ráno, ale aj večer dopriala dostatočný čas na skincare. Výsledky neuvidíte po mesiacoch, ale po rokoch používania,'' objasnila ďalej Cindy, ktorá mimochodom nedá dopustiť na rôzne séra. Okrem bežnej starostlivosti jej totiž práve tie dodávajú potrebný boost, ale aj hydratáciu, ktorá dokáže jej krásu podčiarknuť.

Zdá sa, že to funguje, nakoľko Cindy nedávno pre charitu opäť nafotila reklamu s Pepsi, ktorá ju kedysi preslávila. Zmena na nej je takmer nebadateľná, čo poviete?

- Najčítanejšie -