Presunúť na hlavný obsah

Beauty triky topmodeliek 90 rokov, ktoré si zamilujete: Na túto dennú rutinu nedajú dopustiť

Zahraničné celebrity

Ženy, ktorých hviezda žiari doteraz, majú jedno spoločné. Ich pokožka je dokonalá, majú ženské krivky a sú prirodzene krásne. Ako to robia?

Roky, ktorý menili éru v módnom biznise a kráse

Spomínate si na najslávnejšie modelky 90. rokov? Boli skutočne nádherné a pri nohách im ležal celý svet. Nepotrebovali veľkú retuš, grafické úpravy a práve drobné nedokonalosti ich robili zaujímavými a jedinečnými.

Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Christy Turlington, Linda Evangelista, či Naomi Cambell, všetky tieto ženy mali toto spoločné. Rituály, na ktoré nedajú dodnes dopustiť. Sú dúkazom toho, že starostlivosť o telo dokáže hotové malé zázraky.

Prečítajte si: Randí so ženami, ale aj s transexuálmi. Čo momentálne robí dcéra Michaela Jacksona?

Jedinečný rybí olej 

Čaro tohto prírodného zázraku objavili známe modelky už veľmi dávno. Pomáha eliminovať chuť na sladké, dodáva telu potrebné mastné kyseliny omega-3 a omega-6. Rybí olej okrem spomínaných mastných kyselín obsahuje aj  veľkú dávku vitamínov a minerálov.

Predovšetkým vitamín A a D, ktoré môžu pomôcť odstrániť problém s krehkými, lámavými vlasmi a tiež pomáha pri vstrebávaní vápniku a fosforu. Navyše tento olej zvyšuje schopnosť tela rozložiť tuky. Takže namiesto ukladania tukov ich telo použije ako zdroj energie pre každodennú činnosť. Známe krásky ním začínajú deň. Stačia vám dve lyžice nalačno.

Kokosový olej ako tajomstvo dokonalej koruny krásy

Známe krásky ho používajú namiesto masky, ale aj do končekov. Jeho hlavnou zložkou je kyselina laurová. Tá zabezpečuje regeneráciu vlasového vlákna, zvyšuje jeho pevnosť a lesk. Skvele funguje na rozštiepené končeky a zaceľuje ich, zabraňuje vypadávaniu vlasov a po dlhodobom používaní navyše uvidíte aj zlepšenú celkovú kvalitu vlasov aj ich objem. 

Neprehliadnite: Dokonalá kombinácia svojich rodičov: Dcéra jedného z najväčších lámačov ženských sŕdc rastie do krásy

Kocka ľadu s liftigovým efektom

Každé ráno si prejdite pleť ľadovou kockou. Práve tá dokáže pokožku vypnúť a má ako keby liftingový efekt. Claudia Schiffer to robí už od svojich 17. Práve podľa nej je to ideálna cesta, ako sa vyhnúť rukám lastických chirurgov, naozaj veľmi dlho. 

Nenahraditeľné "céčko" a zinok 

Ideálne je tiež jesť jedlá s vyššou dávkou vitamínu C a zinku. Dôvod je jednoduchý. Bez ich pomoci sa totiž nemá šancu v našom tele vytvoriť a udržať kolagén. Skúste si občas na večeru urobiť ovsenú kašu so slnečnicovými semienkami. Poďakuje sa vám váš žalúdok aj postava. 

Pohyb na dennej báze

Tieto ženy nedajú na šport vo svojom živote dopustiť. Tak ako mnohé z nich začínajú ráno jógou a meditáciou, pokračujú kontinuálne v cvičení aj počas dňa. Jedine tak sa totiž dokážete udržať vo forme. A nielen svoju figúru, ale pohyb ovplyvňuje aj stav pleti a pokožky.

 

- Najčítanejšie -