Presunúť na hlavný obsah

Netúžim vyzerať dokonale, ale roky som sa o to pokúšala: Keď to nepochopíte včas, pripravíte sa o najkrajšie roky života

Zahraničné celebrity

Objavila sa na viac ako 500 titulkách najprestížnejších magazínov sveta, predvádzala pre Chanel, Dior či Calvina Kleina. Popri tom vyštudovala dve vysoké školy, venuje sa humanitným aktivitám, no pôvabná Christy Turlington Burns nie je len klasickou topmodelkou. Vďaka tomu, že aj v žiare reflektorov pochopila, čo je naozaj podstatné, našla životné šťastie.

Netúžila som byť slávnou a úspešnou - to si pre mňa pripravil život  a ja som to len s pokorou prijala

Krásna Christy vyrastala ako jedináčik v Kalifornii. Jej rodičia zasvätili život lietaniu, keďže otec bol pilot a mama letuška. Takže veľa času počas dospievania trávila bez nich a nakoľko nemala súrodencov, voľný čas si vypĺňala koníčkami. 

Milovala kone a veľmi intenzívne sa venovala jazdeniu. ”To bola vlastne aj moja vstupenka do sveta modelingu,” prezradila pre The Times. V 13-tich ju počas jazdy na koni odfotil fotograf Dennie Cody a táto fotka jej rozbehla kariéru. Naplno sa však modelingu začala venovať až v 18. Dovtedy to bola skôr len zábavka na privyrobenie si.

Vyštudovala dve školyv deväťdesiatych rokoch sa objavila vo viacerých dokumentoch, hudobných videách a tiež bola jednou z Moderných múz. Objavila sa na titulkách prestížnych magazínov, spolupracovala so značkami ako Chanel, Dior či Calvin Klein. A hoci sa aj ona najmä v začiatkoch kariéry, snažila byť dokonalou, pochopila, že to nie je cesta.

”Jasné, že som chcela vyzerať ako porcelánová bábika. Veď v čase,  keď som začínala, boli na vrchole Claudia či Naomi a to je veru riadna konkurencia. No celkom rýchlo som pochopila, že ak je žena sama so sebou vnútorne spokojná,  netreba ten vzhľad až tak intenzívne riešiť. Ako mi hovorili všetci fotografi - mala som vraj v sebe istý pôvab, ktorý ma v očiach iných robil výnimočnou. Odvtedy po dokonalosti netúžim - po šťastí áno.” 

Mohlo by vás zaujímať: Diétny plán Belly Hadid: Ako sa stravuje známa modelka? Vďaka tomuto môžete mať úzky driek aj vy

Prečítajte si: Ak ste si mysleli, že sa narodila do bohatej rodiny, mýlite sa: Sarah Jessica Parker sa len naučila milovať svoje nedostatky

Aj napriek tomu, že sa venuje šťastiu a pocitu bezpečia u iných, nezabúda ani na svoje vlastné

Christy pochopila že ak chce byť sama v živote šťastná, musí robiť šťastných ľudí okolo seba. A vrhla sa do toho s veľkým odhodlaním. Práve jej meno je to, čo jej pomáha preraziť aj v humanitárnych aktivitách, o niečo intenzívnejšie. ”K tomu mi naozaj pomohla krása, ale ja sama som dôkazom, že žena nemusí mať desiatky plastík, umelé riasy či nadpojené vlasy, aby žiarila. Ozajstná krása ide zvnútra navonok. To, ako sa správate k okoliu, sa odzrkadlí aj na vás.” 

V roku 2005 sa stala zástankyňou práva matiek, je ambasádorkou inštitúcie Product Red, kde pomáha ľudom nakazeným vírusom HIV dokonca pózovala nahá pre organizáciu PETA s mottom: "Radšej budem nahá, ako nosiť kožušinu". Chopila sa aj úlohy režisérky, kedy dala dokopy dokument No woman, no cry - na tému zdravie matiek.

Sama založila neziskovú organizáciu s názvom Every mother counts, ktorá poskytuje istoty a bezpečie matkám vo vybraných krajinách. Starať sa o iných je to, čo ju napĺňa a baví, no sama vie, aké dôležité je pre ženu mať skutočné šťastie aj doma.

Ona ho našla po poku režiséra Edwarda Burnsa. Hoci sa v roku 2002 rozišli, o pár mesiacov našli k sebe opäť cestu a vzali sa. Sú rodičmi dcéry Grace a syna Finna. 

- Najčítanejšie -