Presunúť na hlavný obsah

Pred rokmi hviezdili vo filmoch, teraz bodujú ako úspešné biznismanky: Tieto herečky vytvorili vlastné impéria

Zahraničné celebrity

Hranie ich zrejme tak nenapĺňa. Trojica týchto známych hviezd vkladá posledné roky viac snahy do vytvárania úspešného biznisu.

Mená ako Jessica Alba, Kate Hudson a Gwyneth Paltrow vám rozhodne nemôžu byť cudzie. Všetky tri herečky sú krásne, súčasťou hollywoodskej smotánky už desiatky rokov. A všetky tri majú niečo spoločné - herectvo postupne vymieňajú za vlastný biznis. 

Všetky tri sa totiž posledné roky sústreďujú na vytovrenie vlastnej značky a konceptu, ktorý je jedinečný a niečim špecifický. A ide im to celkom dobre. 

Prečítajte si: Emily Ratajkowski prekvapuje: Obvinila fotografa z obťažovania, sama sa však prezentuje na sociálnych sieťach nahotou

Oscarová hviezda so šialenými nápadmi

Niekto si myslí, že je šialená, niekto, že vynaliezavá. Tak či onak, predovšetkým je veľmi podnikavá. Oscarová herečka Gwyneth Paltrow prišla pred rokmi s nápadom založiť si spoločnosť orientujúcu sa na trochu chúlostivejšie veci - sex. Alternatívny biznis - tvorba produktov a lifestylovej stránky GOOP sa stretol so skutočne veľkým úspechom. Samozrejme, ako vždy sú to pochybovači, ale Gwyneth nemožno uprieť, že sa celkom šikovne snaží vyplniť miesto na trhu. Napríklad výrobkami sviečok, ktoré voňajú ako jej vagína či orgazmus. Nie, nejde o žiadny preklep. Okrem toho na jej stránkach nájdete množstvo beauty produktov postavených predovšetkým na prírodnom zložení. No tiež sexuálne pomôcky na zlepšenie života. Goop je web, ktorý ponúka takmer všetko pre ženy, ktoré chcú byť krásne a uspokojené. Celkom zaujímavá idea, čo poviete?

Mohlo by vás zaujímať: Aj po 50-tke má tip-top figúru. Claudia Schiffer má pre ženy dôlezitú radu, ktorá odhalí tajomstvo jej postavy

Hlavne prírodne

V roku 2011 založila herečka Jessica Alba celkom nenápadný startup, ktorý má dnes hodnotu miliardy. The Honest Co. je e-commercový startup, ktorý  sa zo začiatku zaoberal predajom prírodných a netoxických hygienických produktov pre bábätká a malé deti. Neskôr sa však sortiment ponúkaný pod touto značkou rozrástol aj kozmetické a skrášľujúce beauty produkty. Všetko samozrejme maximálne prírodné, netoxické. A okrem toho sa Jessica čoraz viac snaží preraziť aj ako beauty poradca. Na jej Instagramovom profile môžete nájsť skutočne veľké množstvo mini návodov ako na líčenie. Do videí často zapája rôznych odborníkov, takže môžete mať istotu, že nejde len o niečo, čo si "vymyslela" znudená herečka. Biznis niekoľkonásobnej mamičky sa rozrastá každým rokom a je veľmi populárny hlavne za  veľkou mlákou a medzi jej kolegyňami.

Zdravý životný štýl ako základ

Podnikavým dievčaťom je i ďalšia známa hollywoodska hviezda. Známa komediálna herečka Kate Hudson vymenila filmové plátna za rodinný život a tiež biznis. Orientuje sa predovšetkým na zdravý životný štýl. Je spoluzakladateľka hneď niekoľkých značiek:

Fabletics - športová značka

Inbloom - značka superzdravých nápojov, ktoré stoja za krásnou pleťou

King ST. Vodka - podľa názvu je asi jasné, čo to bude

V každom prípade všetky firmy Kate sa stretli zatiaľ s úspechom. A to teší aj niekoľkonásobnú mamičku. Kate totiž za posledné roky zmenila celkový životný štýl, pôsobí šťastnejšie a krajšie. Na filmových plátnách sa neukázala nejakú dobu, ale evidentne jej to nevadí. Milióny dokáže predsa zarobiť aj inak. 

Neprehliadnite: Momentálne nie je v šoubiznise celebrita, ktorá by bola taká milovaná aj nenávidená: Napriek tomu vyťažila maximum!

- Najčítanejšie -