Presunúť na hlavný obsah

Krutý osud rodiny Gucci. Vnuka módneho návrhára nechala zavraždiť vlastná manželka

Zahraničné celebrity

Bola to láska ako hrom. Až do momentu, kým sa obchodník Mauruzio Gucci, vnuk zakladateľa známej značky, nezamiloval do mladšej ženy.

Patrizia Reggiani sa narodila síce do bohatej rodiny, no napriek tomu nemožno povedať, že by mali výrazné postavenie. Zatiaľ čo jej mama bola čašníčkou, jej otec zbohatol na preprave. Svoju milovanú dcérku tak celý život obklopoval luxusnými darmi a preto nie je žiadnym prekvapením, že Patrizia nemusela počas mladosti pracovať. Vo svojom životnom štýle sa jej podarilo pokračovať aj neskôr - a to keď stretla Maurizia Gucciho, vnuka zakladateľa jednej z najznámejších značiek sveta. 

Vzťah ako z rozprávky 

Dvojica sa stretla v čase, keď mali obidvaja približne 23 rokov. „Stretla som sa s Mauriziom na párty a on sa do mňa okamžite šialene zamiloval. Bola som z toho nadšená,'' zaspomínala si v ešte dávnejšom rozhovore pre denník The Guardian. Aj keď bol Maurizio introvertný a spočiatku nad ním Patrizia príliš nerozmýšľala, nakoniec si ju zo všetkých nápadníkov predsa len získal. Nepochybne za to mohlo aj jeho rozprávkové bohatstvo a vplyvné meno.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa T H E W A L K (@thewalk.com.mx),

Už po niekoľkých mesiacoch sa dvojica vzala a aj keď Patrizia skalopevne tvrdí, že ich manželstvo bolo idylické, otec Maurizia jej nikdy príliš nedôveroval. Nepáčilo sa mu rodinné zázemie, správanie a najmä silný temperament, ktorým Patrizia ovplývala. „Mali sme krásny, idylický vzťah a samozrejme nádherný život,'' opísala svoj manželský život Patrizia. Mauriziovi porodila dve krásne dievčatá, no napriek tomu ich vzťah začal upadať. „Keď zdedil 50 percentný podiel z firmy, začal sa správať ako šialený. Mal víziu a nepočúval ma tak, ako dovtedy, chcel vybudovať nové sídlo. Nedarilo sa mu však,'' uviedla na margo krízy Patrizia. O to väčšie nezhody prišli po tom, čo bol Mauriziou nútený predať časť podielu. To sa pochopiteľne jeho manželke nepáčilo.

Prečítajte si: Vydala sa za 90-ročného, pred synom pózovala v bikinách: Profesionálna zlatokopka, ktorá sa zapísala do dejín

Krutý koniec

Maurizio nebol v manželstve príliš šťastný, a tak sa jedného dňa rozhodol jednoducho odísť. Aby sa revanšoval matke svojich detí, na súde súhlasil s tým, že bude svojej bývalej manželke platiť ročne niekoľko miliónov eur. Patrizii to však nestačilo  najmä po tom, ako sa dozvedela, že si Maurizio našiel novú priateľku. „Neustále nás prenasledovala, vedela všetko o tom, čo máme v pláne, všetko o jeho biznise, dokonca sa mu vyhrážala. Keď jej nezdvihol telefón, poslala nám kazetu, na ktorej hovorila, že nám spraví zo života obrovské peklo. On to však nikdy nebral vážne,'' priznala pre britské médiá niekoľko vyše 20 rokov po jeho smrti Mauriziova vtedajšia priateľka Paola Franchi. Svojmu partnerovi odporúčala, aby si najal ochrankára, no on neveril tomu, že by mu bola Patrizia schopná ublížiť. Opak bol však pravdou.

Bol to bežný pracovný deň ráno, keď vošiel Maurizio do budovy, v ktorej mal kanceláriu. V nej sa nachádzal len vrátnik, ktorý bol zároveň jediným svedkom ohavného činu. „Všimol som si čistú ruku, ktorá držala zbraň. Padli tri výstrely zozadu a pán Gucci padol na zem. Spočiatku som si myslel, že sa jedná o nejaký žart, no keď som pribehol, pochopil som, že je zle,'' opísal situáciu vrátnik, ktorému zomrel Maurizio v rukách. Len tri hodiny po jeho smrti prišlo jeho priateľke Paole oznámenie od exmanželky, ktorá sa stala dedičkou jeho majetku. Okamžite ju vyzvala sa vysťahovať a do honosného sídla sa nasťahovala ona s deťmi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa (@90sfashion.ir),

Neprehliadnite: Múza YSL si prešla peklom, vyhrážkami a ponižovaním: Otvorene o tom, koľko ľudí má dodnes predsudky kvôli pôvodu

To, že osobou, ktorá si objednala chladnokrvnú vraždu, bola práve Patrizia, sa podarilo dokázať až po dvoch rokoch. Na otázku, prečo si najala vraždu exmanžela, pre médiá kruto odpovedala, že ona sama nemá dobrú mušku a bála by sa, že by netrafila. Dnes si už svoj trest za mrežami odpykala a najväčším paradoxom je, že jej neustále prichádzajú na účet milióny z impéria Gucci. Právnici totiž nemohli napadnúť dohodu, ktorá bola uzavrená pri rozvode. „Väzenie je lepšie než práca. Nemusela som nikdy pracovať a ani to nemienim,'' dodala na svoju obhajobu.

- Najčítanejšie -