Presunúť na hlavný obsah

Aj po 50-tke má tip-top figúru. Claudia Schiffer má pre ženy dôlezitú radu, ktorá odhalí tajomstvo jej postavy

Zahraničné celebrity

Nemecká modelka je na vrchole popularity od 90-tych rokov. A jej meno má stále veľkú silu.

Meno hodné miliónov

Rodáčka z Nemecka patrila medzi najväčšie múzy Karla Lagerfelda, miluje ju Donatela Versace a pred štyrmi rokmi hviezdila v kampani značky Balmain. Claudia je i po 30-tich rokoch v brandži stále na vrchole popularity a jej meno je hodné miliónov. Kariéra, na ktorej tvrdo makala, je snom každej modelky.

Prečítajte si: Zástankyňa prirodzenej krásy Daniela Peštová: Vďaka tomuto dosiahla celosvetový úspech a čo odporúča?

V čase najväčšej slávy "bojovala" o priazeň s Naomi Campbell či Cindy Crawford. A ak udržať sa vo forme bolo povinnosťou číslo jeden. A darilo sa jej to, res. darí sa jej to ešte aj teraz. Tento rok oslávila Claudia Schiffer 50-te narodeniny, no pri pohľade na ňu môžu ženy, a aj niektoré kolegyne blednúť závisťou. Dlhonohá modelka vyzerá stále dokonalo a jej figúra rovnako, ako pred 20-timi rokmi. V čom je jej tajomstvo?

Nič nie je zadarmo a ani topmodelky prvej triedy, i keď sú už čiastočne na zaslúženom „dôchodku“, neponechávajú nič na náhodu. A ani Claudia. Naďalej na sebe pracuje. Medzi jej dennodenné aktivity patrí joga a pilates, ktoré trénuje s osobným trénerom. No okrem toho sa snaží byť aktívna vždy, ako to len ide. Takže medzi jej dennú rutinu rovnako tak patria aj dlhé prechádzky so psom.
Okrem krásne figúry však Claudia vynikala aj dokonale súmernou tvárou a hrivou, ktorú jej ešte aj dnes môžeme závidieť. A jej rada pre všetky, ktoré túžia byť rovnako krásne ako ona je priam jednoduchá. „Mali by ste sa skôr zamerať na počítanie chemikálií a cukru ako kalórií...“ Čo dodať, sama asi vie, čo hovorí... 

Mohlo by vás zaujímať: Svadobná inšpirácia z Benátok: Filmový festival bol plný lookov, ktoré budúce nevesty musia vidieť

Americký sen po nemecky

Jej snom však nebolo vždy brázdiť prehliadkové móla a pózovať pre magazíny. Odmalička snívala o kariére právničky. Keďže jej otec bol vtedy uznávaným právnikom, Claudia dúfala, že sa raz k nemu pridá. No človek mieni...A teraz celý svet modelingu môže byť vďačný, že nakoniec podľahla jemu. A vďaka nemu sa jej otvorili brány aj do inej sféry - do biznisu. Už roky je Claudia tiež úspešnou biznismenkou. Vedie vlastnú beauty značku, aktívne sa venuje charitatívnym programom, stihla si zahrať v niekoľkých filmoch, dokumentoch či videoklipoch. Jednoducho americký sen, čo poviete?

Neprehliadnite: Tereza Maxová s gráciou popiera zákony prírody: Gény má po mame a neuveríte, ale táto šarmantná dáma má 70!

- Najčítanejšie -