Presunúť na hlavný obsah

Známej modelke povedali, aby schudla. Ona však urobila pravý opak a nikdy sa necítila lepšie

Zahraničné celebrity

Nie všetky modelky sú ultraštíhle od prírody. Dôkazom toho je aj Mia Kang, ktorá pre vstup do modelingového sveta trpela anorexiou. Nakoniec si však predsalen vybrala svoje zdravie - a to aj na úkor kariéry.

Príbeh Mii King pripomína ten z hollywoodskeho filmu. Malé dievčatko s nadváhou odjakživa túžilo byť modelkou - a to až tak, že mala nad posteľou zavesený plagát modelky Tyry Banks, ktorá sa objavila na titulke Sports Illustrated. V tom čase ešte Mia netušila, že jedného dňa sa stane prvou honkongskou modelkou, ktorá sa na na titulku časopisu dostane tiež. A už vôbec nemohla tušiť, že od kariéry modelky dobrovoľne upustí.

Keď mala 13 rokov, jej zaujímavú tvár si všimla učiteľka tanca, ktorá ju doporučila modelingovej agentúre. Práve tam sa začal kolotoč, ktorý Miu dostal až na Times Square. Mladá modelka sa objavila v kampani známej značky Levi's a niekoľkokrát sa ocitla na tých najvýznamenších mólach v Paríži, Tokyu či Londýne. Po týchto úspechoch pochopiteľne smerovala aj do Spojených štátov, kde sa na ňu valil jeden úspech za druhým. Okrem titulky prestížneho magazínu Sports Illustrated sa objavila v troch kampaniach značky Guess a práve spomínaným magazínom bola zvolená ako modelka roku. 

Prečítajte si: Zašla priďaleko? Ultraštíhla premena speváčky Adele je dychberúca, no zároveň trochu desivá

Šťastná v práci, nešťastná v súkromí

Napriek tomu, že si Mia dokázala splniť svoj sen, v skutočnosti bola nešťastná. „Pred piatimi rokmi, keď som prišla do New Yorku, bola som anorektička. Napriek tomu mi bolo povedané, že by som potrebovala schudnúť. Hladovala som niekoľko dní - najviac ich bolo desať. Používala som lieky na odvodňovanie, preháňadlá, vyfajčila som denne balík cigariet len kvôli tomu, aby som potlačila hlad. Neznášala som samú seba a žila som v trápení,'' priznala na sociálnej sieti. Ak sa nachádzala niekde v spoločnosti, nedokázala sa najesť poriadne bez toho, aby nepočítala kalórie či neodháňala myšlienky na to, koľko opäť priberie. Aj keď aktívne športovala, nikdy prirodzene nemala typickú modelkovskú veľkosť, a tak inú cestu ako hladovanie nevidela. Pripomínal jej to práve modelingový priemysel.

„Bolo mi povedané, že vyzerám dobre, no potrebujem schudnúť. A tak som chudla. Bola som posadnutá tým, aby som mala štíhle stehná,  aby som vyzerala tak, ako modelky z Victoria's Secret,'' prezradila ďalej na Instagrame. V tom čae mala Mia len 45 kilogramov, no napriek tomu jej to nestačilo. Neustále chudnutie ju však privádzalo do úzkostí a napriek tomu, že dosiahla vytúženú veľkosť XS, so sebou spokojná nikdy nebola. Práve naopak. „Zakaždým, keď som sa na seba pozrela, videla som, aká som tučná a cítila som, ako svoje telo nenávidím,'' dodala Mia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mia Kang (@miakang),

Neprehliadnite: Britská herečka dala jasnú stopku retuši: Rozhodla sa tak urobiť z tohto dôvodu

Šport ako záchrana

Záchrana prišla až po niekoľkých rokoch trápenia. Počas dovolenky v Thajsku Mia zbadala mladé ženy učiť sa thajský box, ktorý ju okamžite zaujal. Po absolvovaní niekoľkých tréningov sa rozhodla športu venovať aj v Spojených štátoch a po dohodnutí s modelingovou agentúrou dokonca absolvovala niekoľko zápasov. Práve bojový šport ju naučil k sebaláske k vlastnému telu. Napriek tomu, že so sebou nie je stále stopercentne spokojná, svoje telo sa konečne naučila milovať. „Nie je ľahké pre mňa zdieľať tieto fotografie, nakoľko stále trpím ochorením - a budem do konca života. Malá časť mňa sa na mňa pozerá a neznáša to,'' napísala k fotografiám, na ktorých odhalila svoju postavu dnes. Hoc by sa z toho v minulosti zhrozila, dnes je šťastná a spokojná. „Cítim, že sa konečne stávam ženou. Milujem svoje stehná, svoje krivky. Milujem svoju silu. Poznám svoje telo, rešpektujem ho a milujem,'' uviedla ďalej s tým, že mnoho dievčat, podobne tak, ako kedysi ona, túži vyzerať ako modelky z časopisu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mia Kang (@miakang),

„Keď som videla modelingové fotky seba, vedela som, čo ja za nimi - hladovanie,pózovanie, nasviecovanie, upravovanie. V skutočnosti som to nebola ja. Mnoho dievčat zabíja samých seba aby vyzerali tak, ako si myslia, že by mali. To som zvykla byť aj ja. Ak s niečím takýmto súperite, chcem, aby ste vedeli, že je možné vyliečiť sa. Chce to len čas,'' povzbudila ostatné dievčatá na sociálnych sieťach. Niet divu, že sa jej premena stala virálnou - Mia je totiž skutočne inšpiráciou, že krása sa nemeria podľa veľkosti oblečenia. Čo myslíte?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mia Kang (@miakang),

- Najčítanejšie -