Presunúť na hlavný obsah

Fitness rutina Janky Slačkovej: Snažím sa robiť všetko pre to, aby som bola spokojná

Slovenské celebrity

Sympatická brunetka, ktorú poznáte z televíznej obrazovky, má skutočne figúru, ktorá je pre mnohé ženy motivujúca. Čo sa však za ňou ukrýva?

Patrí medzi najvýraznejše tváre posledných mesiacov. Reč je o tanečnici a moderátorke Janke Sláčkovej, ktorú pravdepodobne poznáte z televíznych obrazoviek. Táto sympatická brunetka si však stihla zahrať aj vo videoklipe Rickyho Martina a často ju vídať v rôznych hudobno-zábavných programoch. Ako sa však udržiava vo forme? Na to nám dala sama pár odpovedí. 

Prečítajte si: Letné stylingy v znamení krásy: Simona Krainová dokazuje, že vek je len číslo, Zdena Studenková si roky drží status dámy

Čo považuješ za svoju najdokonalejšiu časť tela, čo naopak je takou tvojou "achilovkou"?

Časť tela, ktorá sa mi najlepšie cvičí je brucho. Práve na tejto partii vidím takmer vždy výsledky. Ale je pravda, že tým, že som tancovala v podstate celý život, tak už v mladom veku (12-13 rokov) som ho mala cekom vysekané. A cvičím ho doteraz. Achilovkou bol kedysi zadok... Tomu som sa extrémne nevenovala v mladšom veku. Až posledné roky mu venujem väčšiu pozornosť, do cvičenia tejto partie som pridala aj váhy, ktorým som sa predtým trochu štítila. Myslela som si, že vďaka nim budem skôr vyzerať ako fitnesska. Ale pochopila som, že to tak nie je. A aj na ňom už vidieť výsledky, aké som očakávala. Možno ešte za takú achilovku považujem svoje ruky, ale veľmi s nimi necvičím. Mám ich celkom slabé. Našťastie ich nepotrebujem mať extremne silné, takže sa mi s nimi celkom dobre žije...

Máš vôbec z niečoho komplexy?

Neviem, či by som to priamo nazvala komplexami. Ale sú tu časti tela, na ktorých pracujem, aby boli lepšie. Nerada vlastne používam toto slovo, snažím sa robiť všetko preto, aby som bola spokojná, veci boli lepšie. Ale napríklad v mladosti som riešila veľké chodidlá či viac svalnaté stehná, čo bolo predovšetkým kvôli tancu. Pri modelingu som bola z toho viac frustrovaná. No teraz to už beriem ako výhodu a plus.

Mohlo by vás zaujímať: Rozhovor s Nikol Švantnerovou: Známa misska spustila fitness aplikáciu, vďaka ktorej môžete mať aj vy takúto figúru

Považuješ sa za športového maniaka? Potrebuješ naozaj makať každý jeden deň?

Šport ma sprevádza od malička a mám ho rada v akejkoveľk podobe. Mám však typ práce, pri ktorej sa mi nepodarí cvičiť každý deň, napríklad teraz mám za sebou trojdňové fotenie, kedy sme začínali o štvrtej ráno a končili pomaly o dvanástej. Takže nie je to pravidlom, že je to každý deň, ale na druhej strane po takýchto náročných dňoch, či už fyzicky alebo psychicky, si počas voľna veľmi rada zacvičím. Občas aj dvakrát denne. Napriklad ráno dám jogu a večer kardio. Snažím sa to skôr balansovať a netlačiť na pílu. Počúvam svoje telo. Keď to nejde, tak to nejde. Nehrotím to. Ale celkovo sa snažím vyhľadávať šport aj na dovolenkách. Aj počas voľných víkendov napríklad zájdem rada na turistiku. Tej som celkom prepadla teraz posledné mesiace počas korony. 

Ktoré cviky sa ti osvedčili najviac pri formovaní brucha?

Keď som bola mladšia, tak to bola klasika - brušáky a tie základne cviky, ktoré vtedy tiež fungovali. S vekom som sa na to pozerala inak. Zaviedla som do fitness rutiny rozhodne plank či jogu, ktoré dokážu krásne spevniť core - brucho. Ale nezabúdam na klasiku ako brušáky aj teraz. Stále to celkom funguje. 

Čo ťa naposledy v oblasti fitness najviac sklamalo? 

Asi nič mi v rýchlosti nenapadne. 

Používaš pri cvičení aj nejaké moderné "výdobytky"? Aplikácie?

Musím sa priznať, že aplikácie zatiaľ nie. Nenašla som si k nim cestu. Ale počas korony som začala cvičiť jogu online a aj teraz sa k tomu často vraciam. Nedávnom som sa dostala k cvičiacemu online programu do Janky Šimkovičovej. Je tam viac programov a cvičím často podľa toho. Obľúbila som si expandery, čo je praktické a často ich ťahám so sebou na cestu. Rovnako tak švihadlo. Nedávno som začala používať aj masážne rollery, na ktoré ma naučili tréner s priateľom. To používam hlavne pred každým tréningom. Na prekrvenie svalstva či regeneráciu som tiež začala používať vibračnú masážnu pištoľ. Dokonca je to efektívne na celulitídu či zápaly. 

Neprehliadnite: Cestovateľské must-have Karolíny Chomistek: Čo si so sebou vždy nesie na dovolenku?

Preferuješ cvičenie s partnerom alebo si zamakáš radšej sama?

Ako pričom. Jogu musím cvičiť sama, pretože pri nej ma partner väčšinou vyrušuje. Nemôžem sa potom úplne sústrediť. Ale tým, že Braňo je profesionálny športovec, tak si rada s ním zájdem zacvičiť, pretože ma vie dobre naviesť, namotivovať. Dokonca už spolu behávame, hecujeme sa, i keď túto aktivitu predtým veľmi neobľuboval.

Do akej miery ovplyvňuje tvoju figúru stravovanie?

Ja miluje zdravú stravu. Už v podstate od destva som inklinovala k zelenine a ovociu. Pri modelingu to už bola taká súčasť môjho života. A aj z praktického hľadiska je ľahká a zdravá kuchyńa pre mňa o niečo lepšia. Teraz dokonca začínam fungovať bez mäsa a musím povedať, že sa cítim oveľa lepšie. Zdravá strava je základom cvičenia. Darmo budete cvičiť, keď si potom dáte hamburger. I keď balans je dobrý, raz za čas si aj ja doprajem palacinky či taký burger...

- Najčítanejšie -