Presunúť na hlavný obsah

Elle MacPherson má v 56 rokoch stále jedno z najsexi tiel sveta: Vďačí za to predovšetkým tejto rutine

Zahraničné celebrity

56-ročná Elle Macpherson si získala v brandži uznanie aj vďaka svojej dokonalej figúre. Aj po 40-tich rokoch v modelingu je však stále udávaná za vzor.

Jej meno musí poznať takmer každá žena, a to i bez toho, či sa pohybuje v modelingovej brandži. Austrálčanka Elle Macpherson si uznanie v modelingu získala predovšetkým svojou dokonalou figúrou. Áno, to ona si vyslúžila slávnu prezývku "The Body" a vlastne nikto ju doteraz o ňu neobral. A aj po prekročení 50-tky dokazuje, že právom jej takéto označenie patrí. Elle je ukážkovým príkladom toho, že ženy by na sebe nemali prestať pracovať ani v takomto veku. Naopak, ak budete dodržiavať svojej zaužívané návyky, držať sa svojej rutiny, môžete vyzerať aj vy presne takto. A aká je teda fitness rutina známej modelky, ktorá jej pomáha byť stále v top forme?

Prečítajte si: Továreň na sny ju pripravila o detstvo: Bella Hadid priznala, čo jej život v tieni slávnej sestry vzal

Športy

Bez športovania by rozhodne nebola tam, kde je. Genetika je jedna vec, ale vo forme sa musíte udržiavať len tréningom, inak sa (aspoň v tomto biznise) ďaleko nedostanete. Elle nedá dopustiť na všetky športy, ktoré sú označované ako kardio - či už je to behanie, skákanie cez švihadlo alebo bicykel. To si dopraje aspoň 4x týždenne.  Nie je to dobré len na vaše svaly, rovnako tak to ocení aj vaša pečeň. Jej osobný tréner však prezradil, vďaka čomu má tak krásne vyšportované nohy - nie príliš štíhle ani príliš svalnaté. Stojí za tým mix športov - joga, surfovanie a lyžovanie. Práve tie dokážu vaše nohy krásne vytvarovať. 

Mohlo by vás zaujímať: Ako bábika! Pozrite sa, aká kráska vyrástla z dcéry sexi talianskej bohyne Monicy Belluci

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Elle Macpherson (@ellemacphersonofficial),

Stravovanie

Nie je to len drení v posilňovni. Elle neponecháva nič na náhodu. Roky má svoj detoxikačný plán, ktorého sa drží. 

Ráno začína svojou pravidelnou rutinou - filtrovaná voda, 2 čajové lyžičky zeleného superelixíru s obsahom púpavy, ktorý vypije nalačno. Táto zmes pomáha vyplavovať toxíny z pečene a dokonalo prečistí orgány. Obmedzte tiež potraviny, ktoré sú bohaté na glutaman. Ten veľmi zaťažuje vašu pečeň. Jednoduchá rada, ktorú keď počúvnete, sami spozorujete rozdiel už po pár dňoch. Tiež priznala, že denne si dopraje len jednu kávu! Neviete si to predstaviť? No tak by ste mali. Veď sa len pozrite na známu modelku. Evidentne to má nejaký dopad. Kávu si zásadne vypije hodinu pred alebo po jedle, lebo inak kofeín zabraňuje vstrebávaniu sa niektorých prospešných látok do nášho tela. Samozrejmosťou sú aj všetky zelené potraviny. Jedno zdravé smoothies denne, ktoré vymeníte za jeden chod, by malo byť oddnes súčasťou aj vašej rutiny.

Životný štýl

Tréning a stravovací režim podporuje aj správnou životosprávou. To znamená, že alkohol si dopraje skutočne, len ak je to pri nejakej veľkej príležitosti. Ale inak sa ho ani nedotkne. Bez toho jednoducho žiadny detox nie je 100%-tný a vy len strácate čas. Vyskúšajte pár týždňov bez čo i len jedného pohárika denne. Rovnako ako alkohol, aj lieky by mali byť obmedzené. Nemusíte na každý problém užívať tabletku (v prípade, že to nie je život ohrozujúce). Hľadajte alternatívy. Raďte sa s odborníkmi. Lieky by nemali byť dennou súčasťou. Začnite banalitami - pitný režim, cvičenie, meditácia - trio, ktoré sa osvedčilo aj Elle.

Neprehliadnite: Exkluzívny rozhovor: Lena Perminova prezradila svoje beauty tajomstvá, takto sa udržíte v skvelej forme aj ako mama