Presunúť na hlavný obsah

Strava je 80% úspechu perfektného tela: Takto by mal vyzerať váš jedálniček, ak chcete stihnúť zhodiť do plaviek

Chudnutie a diéty

Leto nám už klope na dvere. Pokiaľ chcete byť na pláži neodolateľná a mať sexi figúru, ešte stále to stíhate. Pozite sa s nami na to, ako by mal vyzerať váš jedálniček, šitý na mieru.

Leto je obdobie, ktoré nám vrámci nastavovania akýchsi chudnúcich nuansí, celkom praje. Ponúka totiž ideálnu príležitosť na doplnenie chýbajúcich antioxidantov po zime, ktoré nachádzame v lokálnom ovocí a zelenine.

Okrem toho, že teda robíme niečo pre svoju figúru, zároveň ako druhotný efekt, dosahujeme to, že chránime bunky pred poškodením, predčasným starnutím, vznikom rakoviny a mnohými civilizačnými chorobami. Teda pokiaľ si ten "summer food plan", vieme správne nastaviť. A pritom to vôbec nie je náročné. Chce to len trošku time - managementu a trpezlivosti. 

Čítajte tiež: Travel agentka Katka vybavuje dovolenky v luxusných rezortoch: Tieto destinácie sú pre cestovanie v lete najbezpečnejšie

Základom je, uvedomiť si, že denný príjem ženy, by v lete nemal prekročiť 1500 kalórií. Ak teda chcete naozaj zhodiť. Spodná hranica je 1000 kalórií, no to sa veľmi neoporúča, nakoľko sa pri dakomto nastavení oveľa viac unavíte, je možné, že vás potrápi migréna, či malátnosť. Treba si však uvedomiť, že podstatná rovnica, ktorá nepustí, je jasne definovaná.

Keď chcete chudnúť, musíte mať oveľa menší príjem, ak sa pravidelne nevenujete cvičeniu. Strava ako taká, tvorí až 80% úspechu pri strate kilogramov. Ideálne je dopriať si ovocie a zeleninu, v čo najčerstvejšej forme. Práve v lete, má tzv. raw food zelenú. 

Potraviny, ktoré sú pri v letných mesiacoch, chudnutí kľúčové

 • Zelenina - Mala by tvoriť základ každodenného jedálnička a porcia zeleniny by nemala chýbať k hlavnému jedlu. Má nízky obsah kalórií a je plná dôležitých mikroživín a vlákniny.
 • Ovocie - Poskytuje mikroživiny a antioxidanty, ktoré môžu pomôcť zlepšiť vaše zdravie.
 • Mäso a ryby - Sú výborným zdrojom bielkovín a v prípade rýb aj zdravých tukov.
 • Semienka a orechy - Možno ich definovať ako jeden z najlepších dostupných zdrojov tukov a tiež obsahujú dôležité mikroživiny.
 • Vajcia - Ide o jednu z najzdravších potravín na svete. Bielok je jeden z najkvalitnejších zdrojov bielkovín a žĺtko je navyše plné živín a zdravých tukov.
 • Mlieko a mliečne výrobky - Mlieko a mliečne výrobky ako napríklad jogurty, syry, či tvaroh sú dobrým zdrojom bielkovín a vápnika.
 • Zdravé sacharidy - Zemiaky, batáty, ryža ci cestoviny sú zdravými a výživnými voľbami.
 • Fazuľa a strukoviny - Výborné zdroje vlákniny, bielkovín a mikroživín.
 • Koreniny a obilniny - Na tie určite nezabúdajte. Majú vysoký obsah živín a prospešných rastlinných zlúčenín.

Prečítajte si aj: 3 efektívne cviky na paže: Porazte gravitáciu a urobte z nedokonalostí prednosti

Príklad jedálnička:

 • Raňajky: ovsená kaša s mandľovým mliekom, škoricou a čerstvými jahodami, chia semienka, pohár zeleného čaju a pohár vody
 • Desiata: jedna hruška, jablko, alebo dve marhule, dva poháre vody s citrónom
 • Obed: zeleninový vývar bez rezancov, pstruh na masle + grilované batáty a dip z bieleho jogurtu, dva poháre vody
 • Olovrant: smoothie zo špenátu, jahodových lístkov, púpavy, mäty a zázvoru, zelený čaj a pohár vody
 • Večera: rukola s paradajkami, feta syrom, preliata olivovým olejom a dochutená chilli a čiernym korením, dva poháre vody

Mohlo by vás zaujímať: Dokonalý pás už za pár týždňov! Pomôžu vám k tomu tri jednoduché cviky

Na tieto štyri veci v jedálničku zabudnite: 

 1. obmedzte kávu a alkohol na minimum
 2. úplne vylúčte bublinkové a sladené nápoje
 3. fajčenie je tabu
 4. redukujte denný príjem rafinovaného cukru

- Najčítanejšie -