Presunúť na hlavný obsah

Rozhovor: Dara Rolins prezradila, ako sa stará v lete o svoje telo: Má tiež jeden odkaz pre ženy, ktorý si treba vziať k srdcu

Slovenské celebrity

Popová diva Dara Rolins spája generácie a na scéne sa drží v skvelej forme, ktorú mnohé z nás obdivujú. Ako sa stará o svoje telo a čo tvorí jej 24/7 beauty, care & balance rutinu?

Speváčka Dara Rolins je v Československu doslova ikonou a vďaka rokom tvrdej práce sa drží na popredných priečkach. Ľudia, ktorí s ňou pracujú, nedajú dopustiť na jej vždy profesionálny prísup a zodpovednosť. Nás preto zaujímalo, ako sa popová diva stará o harmóniu svojho tela & duše. A keďže práve cez leto dobíjame baterky, zaujímala nás jej beauty & care rutina.

Váš ranný rituál ihneď po prebudení, čím začínate počas leta ráno?

Môj ranný rituál sa nemení, či je leto alebo zima. Joga buď v mojej, diétnej verzii, keď som na cestách a v prípade, že som doma v Prahe, mám vždy dopoludnia tak trikrát v týždni hodinu s mojím jogínom a inak cvičím sama. Tá potreba pretiahnuť si ráno telo je viac než nutná. Iba v prípade, že sa nehýbem ma totiž začne niečo bolieť. 

Čo nájdeme na vašom stole na raňajky? Fungujete na superfood alebo nejakých doplnkoch, ktoré vám pomáhajú udržiavať balans?

Na raňajky mám rada ovocie posypané rozdrtenými orieškami. Do toho si ešte primiešam lyžičku  kokosu, kakaa a nejakého sušeného superfood prášku s vitamínmi. A na vrch trochu bieleho jogurtu. Ak mám chuť na slané, dám si miešané vajíčka na masle a na cibuľke. 

Prečítajte si: Must-have kúsky na letnú dovolenku Simony Brnovej: Čo nesmie chýbať v jej kufri a kozmetickej taštičke?

Viackrát ste fanúšikom ozrejmili, že za skvelou postavou je predovšetkým genetika. Predsa len je o vás známe, že k pohybu, okrem tanca, máte blízko – napríklad praktizujete jogu. Čím vás oslovila?

Páči sa mi v nej tá pohoda. Aj keď je veľmi náročná na prevedenie, nejde tu o dokonalosť v jej zvládnutí. Každý si v nej nájde to svoje, podľa vlastných potrieb a limitov. Žiadna súťaž, kto vyzerá v ktorej pozícii lepšie. Hlavné je to precítiť, uvoľniť sa, urobiť si dobre na tele aj na duši.

Koľko percent tvorí cvičenie alebo pohyb z vášho týždňa, alebo ako často a aký čas mu venujete?

Tak ako som už povedala v úvode, hýbem sa každý deň. Ide len o intenzitu a tá sa odvýja od zbytku dňa. 

Šport alebo aktivita, ktorá vás láka, ale doposiaľ ste ju ešte nevyskúšali? Napríklad aj teraz počas leta?

Neexistuje nič, čo by ma lákalo a nedala som tomu šancu. Sú len športy, které ma nebavia, pretože mi nejdú. Ale pravdou je, že také tie potreby byť vo všetkom dobrá ma opustili už na základke, keď som pochopila, že ku šťastiu stačí robiť dobre aj jednu vec. 

Tesne pred pandémiou ste stihli vycestovať na obľúbený bohémsky ostrov Bali, kde ste fotili nádhernú letnú kampaň pre AVON. Boli ste tam však už viackrát, čím vám toto miesto učarovalo?

Páči sa mi štýl života, ktorým si žije. Kombinácia luxusu aj určitej divokosti. Ja tomu hovorím pankáčovina, ktorú v sebe Bali má. Veci majú svoje tempo, nič tam nie je úplne dokonalé, resp. je, práve v tej svojej nedokonalosti. 

Bali je známe aj tým, že sa na ňom sústreďuje akási kôpka pozitívnej energie. Keby ste sem mohli odtiaľ niečo preniesť, čo by to bolo?

Asi tú kôpku tej pozitívnej energie, o ktorej hovoríte.

Byť neustále v pohybe si vyžaduje balans aj v podobe starostlivosti o pokožku a pleť. Na čo nedáte dopustiť teraz v lete a čo nájdeme vo vašom kúpeľňovom osobnom „spa & beauty“?

Rozhodne je dôležité nezabúdať na pitný režim. Zvnútra aj zvonku. Pleť je vystavovaná nadmernému množstvu slnečných lúčov a tak je dobré používať na pleť rôzne osviežujúce vody  v spreji, ako napríklad ochranný pleťový sprej s antioxidantmi od Avonu, ktorý pleť okamžite hydratuje. A samozrejme krémy s faktorom. Keďže som milovníčkou slnka a vody, vyberám si tie vodoodolné a s vyšším faktorom z línie Avon Sun Care. Rovnako na pleť používam zmatňujúci krém Solar Advance s OF 15, ktorý pleť aj jemne zjednotí, pretože čím menej make-upu, tým lepšie. 

Inšpirujte sa: Plavky podľa našich Sloveniek: Twiinsky stavili na strih, ktorý ženám lichotí, Dara Rolins vás presvedčí na zmenu

Váš beauty & care rituál, bez ktorého by ste neodišli spať?

Nikdy sa nezabudnem odlíčiť a použiť nočný krém na tvár aj pod oči.

Ste tvárou kozmetickej značky AVON, ktorá robí osvetu okrem beauty, aj v prípade starostlivosti o ženské zdravie. Čo pre vás znamená výraz #selflove z pohľadu ženy?

Sebaúcta. Taký ten vnútorný pokoj bez potreby sa stále porovnávať a terorizovať tým, že niekto vedľa je dokonalejší, krajší, milovanejší. Vačšinou je to naozaj len v našej hlave. Svet nás vníma inak, nie vždy tak prísne a smrteľne vážne ako my seba samé. Chce to nájsť v tom svojom bytí zaľúbenie a vnútorný pokoj. Každá sme originál a každá máme svoju cenu.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe