Presunúť na hlavný obsah

Bývalá kráľovná krásy Kristína Činčurová po rokoch: Treba počúvať svoje telo, ona sama našla balans v týchto cvičeniach

Slovenské celebrity

Bývalá kráľovná krásy zahviezdila na prehliadke Elie Saaba, fotila pre Dolce&Gabbana a bola súčasťou prehliadky v Cannes. Teraz je predovšetkým doma, kde sa venuje štúdiu a novej vášni - boxu.

Pred štyrmi rokmi získala Kristína Činčurová titul Miss Slovensko a otvorila si tak dvere do sveta modelingu. A v ňom sa jej darilo veľmi dobre. Za krátku dobu stihla spolupracovať so značkami ako Dolce&Gabbana, Chopard či uzatvárať prehliadku haute couture pre Elieho Saaba, čo je v tomto biznise skutočne veľká vec. Momentálne sa však opäť nachádza prevažne doma a snaží sa venovať škole a práci. A novej vášni - boxu. Čo všetko však zahŕňa do svojej fitness rutiny, nám prezradila v krátkom rozhovore.

Je pre teba cvičenie skôr radosť alebo povinnosť?

Cvičenie je súčasťou môjho života už od mala. Narodila som sa do basketbalovej rodiny, a tak som sa nevyhla tréningom basketbalu, ktorý som hrávala 6 rokov. Vidím však, že to bol super základ na dobrú kondičku a takisto aj moju súťaživosť, ktorú si často všímam najmä na tréningoch boxu. A ak mám povedať šport, ktorý som si obľúbila a naozaj ma veľmi baví, tak je to rozhodne box. Je to najlepšie odreagovanie a skvelý tréning na kondíciu a silu zároveň. Najmä tréningy s mojim trénerom Erikom Tlkancom sú veľmi komplexné a na každom vidím priestor posúvať sa vpred.

Ktorý druh cvičenia sa u teba ukázal ako najefektívnejší?

Najefektívnejšie z krátkodobého hľadiska určite HIIT. Mám pocit, že z nich človek dokáže naozaj rýchlo schudnúť. Čo však neodporúčam, lebo podľa mňa a podľa toho, akou cestou som si sama prešla, sa mi najviac osvedčila z dlhodobého hľadiska trpezlivosť, balans, vyvážená strava a hýbať sa jednoducho toľko, aby sme sa cítili šťastnými po každom jednom tréningu. Aj keď možno na pokraji svojich síl, ale tie endorfíny PO za to rozhodne stoja! Najmä treba počúvať svoje telo, ktoré jasne vysiela signály, kedy má dosť a kedy dokáže ešte zapracovať. No niekedy je ťažké rozoznať fyzickú únavu od psychickej, a preto je super mať trénera, ktorý vás pozná a vie, čoho ste schopný, podporí vás a potiahne vpred.

Prečítajte si: Fitness rutina Alžbety Ferencovej: Talentovaná umelkyňa stavia cvičenie na jednom základnom pravidle

Je časť tvojho tela, na ktorú si v podstate pyšná? A časť, na ktorej chceš zapracovať najviac?

Som pyšná na silu v mojich rukách, mnohí sú z toho prekvapení. Objektívne svoje telo nevnímam ako najlepšiu postavu, ale skôr ako priemernú, ženskú a prirodzenú, taká aká som. Nechcela by som teda vylepšiť nič, len si udržať ten krásny balans, ktorý som si po tak dlhom boji nastavila a byť šťastná. Chcela by som však vylepšiť svoju chôdzu na slackline, neviem či ste to skúšali, ale je to skvelá vec! Takisto by som sa chcela naučiť surfovať a skúsiť lezeckú stenu a samozrejme sa zlepšovať v boxe.

Ako veľmi sa obmedzuješ v strave?

Je to podľa mňa jadro všetkého, ale nie kvôli fitness rutine, či postave. Ale najmä kvôli tomu well-beingu, cítiť sa dobre vo svojom tele. Zdravá strava prináša lepšie zdravie a pozitívnejšiu myseľ a ak vám zlepší postavu, je to len príjemné plus. Som však zástanca názoru, že žiaden extrém nie je dobrý a keď mám veľkú chuť na niečo nezdravé, tak si to proste doprajem. Našťastie, v mojom prípade sa to nestáva veľmi často.

Mohlo by vás zaujímať: Dokonalá figúra Daniely Peštovej: Toto všetko 49-ročnej modelke pomáha vyzerať o polovicu mladšie

Je náročné dodržiavať nejaký fitness režim na cestách? Na čo si musíš dávať najväčší pozor?

Ja už momentálne necestujem, začala som pracovať a študovať v Bratislave, ale z minulosti si spomínam, že to bolo dosť náročné. Najmä, keď človek nestíha alebo nemá priestor, kde by si mohol poriadne zatrénovať. Samozrejme, vždy sa to dá, ale aj tak nedám dopustiť na pravidelné tréningy s trénerom, ktorý na mňa dozrie a žiadne obmedzenia.

Máš nejaký vzor osobnosti, ktorý obdivuješ, či už pre samotný lifestyle, alebo figúru, ktorú daná žena má?

Určite áno a mám ich niekoľko. Podľa mňa je dôležité mať nejakú inšpiráciu a motiváciu. Tá vás ženie vpred. Zbožňujem Candice Swanepoel a veľmi sa mi páčia všetky tréningy, ktoré vidím na Instragrame @dogpound, kde chodia cvičiť rôzne topmodelky. No obdivujem aj dve Slovenky, ktoré sú podľa mňa inšpiratívne, krásne a veľmi sa mi páčia ich životné štýly. Hovorím teraz o Bibi Baltovičovej a Erike Palkovičovej, tie sú jednoducho neskutočné.

Neprehliadnite: Janka Slačková o svojej fitness rutine: Ak chcete mať telo ako ona, nebude to zadarmo, toto všetko už vyskúšala

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus