Presunúť na hlavný obsah

Fitness rutina Alžbety Ferencovej: Talentovaná umelkyňa stavia cvičenie na jednom základnom pravidle

Slovenské celebrity

Známa umelkyňa prezradila, do akej miery je pre ňu cvičenie povinnosť a akého pravidla sa skutočne drží.

Známa tanečníčka, momentálne však čoraz známejšia speváčka Alžbeta Ferencová patrí k ženám, o ktorých pokojne môžeme povedať, že majú zavideniahodnú figúru. Ale ani v prípade tejto exotickej Slovenky to nie je len tak zadarmo. Zea, ako si hovorí umeleckým menom, na sebe pracuje dennodenne, i keď občas to nie je pre ňu úplnym potešením. Na čom však stavia svoju figúru a čo je pre ňu v tomto smere najdôležitejšie, prezradila v krátkom rozhovore pre Femintiy. 

Mohlo by vás zaujímať: Rozhovor s Naty Kerny: Romantické chvíle sú pre mňa väčším znakom lásky ako oddávací papier

Čo pre teba znamená cvičenie ako také? Pociťuješ to niekedy ako skôr len nevyhnutnú súčasť svojej práce?

Je to rôzne, v určitých životných obdobiach to milujem, ale v určitých obdobiach sa na to veľmi necítim, a práve vtedy to beriem ako niečo, čo "musím" robiť. Skutočne ako nevyhnutnú súčasť svojho života, resp. práce. 

Ako často zvykneš tráviť čas v posilňovni? 

V momentálnej situácii som cvičila samozrejme viac doma. Musím sa však priznať, že nepatrím k osobám, čo cvičia každý deň. Ja napríklad chodím často rada niekam pešo, občas tak nachodím aj 10 kilometrov. A pred "korona situáciou" som bola v posilňovni možno tak 3x do týždňa. 

Ktoré cvičebné tréningy sa ti doposiaľ osvedčili ako najefektívnejšie a čo naopak vôbec? 

Ďakujem za túto otázku. Mne sa najviac zatiaľ vyplatilo cvičenie, pri ktorom počúvam predovšetkým svoje telo. Po prekonaní ťažkej boreliózy som sa dostala do bodu, kedy som z každodenného pohybu po dobu 20-tich rokov zrazu nevedela vstať ani z postele. Chcela som rôznych trénerov, rôzne tréningy, ale vždy mi to viac ublížilo ako pomohlo. Takže ako hovorím na začiatku, mne sa naozaj osvedčilo pravidlo, kde sa snažíte predovšetkým počúvať, čo vám hovorí telo samotné. Takže som našla spôsob, kde som napríklad cvičila iba 30 minút denne, ale pravidelne, a tak som sa udržala vo forme. Ale musím povedať, že nenávidím cardio. 

Neprehliadnite: Rozhovor so známou slovenskou youtuberkou Peťuš: Priznať sa, že som bola znásilnená, bolo ťažké, no potrebné

Na ktorú partiu svojhe tela si najpyšnejšia, ktorú by si však chcela nejako vylepšiť? 

Som pyšná asi hlavne na vypracované nohy, no tie mám predovšetkým z tanca. Teraz najviac pracujem na zadku a medzilopatkovom svalstve. Cvičenie už pre mňa nie je len o fyzickej kráse, ale tiež o  získavaní vnútornej sily.

Ako veľmi zapracovávaš do svojej fitness rutiny aj stravovanie? Tvorí jadro všetkého, alebo sa veľmi neobmedzuješ?

Čo sa týka jedla, pri tom sa naozaj veľmi neobmedzujem. Ale ja sa už skoro desať rokov vyhýbam sladkému. V rokoch 2010-2015 som to dokonca dodržiavala naozaj striktne, takže márne by ste u mňa hľadali koláčiky na tanieri či iné neresti. V dnešnej dobe sa vyhýbam predovšetkým vyprážaným jedlám, sladkému a ani alkohol veľmi nepijem. A to si myslím, že je najdôležitejšie. Ak tak, radšej si dám namiesto vína kvalitnú domácu. 

Máš nejaký vzor osobnosti, ktorú obdivuješ, či pre samotný životný štýl, alebo figúru?

FKA twigs je pre mňa neskutočná žena. Tá, keď si niečo zaumieni, vždy to dosiahne. A čo sa týka jej tela, o tom ani nemusíme hovoriť. Stačí sa len na ňu pozrieť...

Ako a čím sa ty dokážeš namotivovať?

Motivuje ma väčšinou okolie. Samozrejme, že každý z nás má lepšie a horšie dni. A ja mám okolo seba, chvalabohu, kamarátky a ľudí, ktorí mi vždy povedia, keď trochu poľavím a mala by som opäť zabrať. Mojou najväčšou motiváciou je však zdravie. Nejde ani tak o estetiku, ale o to byť naozaj zdravá a silná. 

Prečítajte si: Denný workout Michaely Kocianovej vás inšpiruje so sebou niečo robiť: Prezradila, čo pre svoje telo robí

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus