Presunúť na hlavný obsah

Slovenky, ktoré si zamilovali jogu: Vďaka týmto cvikom si vyformovali perfektnú líniu s labutím držaním tela

Slovenské celebrity

Ak vám nejde len o „vypotenie sa“ v tom tradičnom slova zmysle, ale aj o nájdenie duševnej rovnováhy, potom stavte na jogu ako úspešné modelky agentúry Elite Model Management. Tieto sa jej venujú na skutočne vysokej úrovni.

Joga je druhom cvičenia so skutočnou pridanou hodnotou. Nejde len o cvičenie, ktorého výsledkom je fyzická sila, atletická postava, dokonale vypracované brušné svaly. V prvom rade ide o životný štýl, vyčistenie si mysle, prinavrátenie vnútornej harmónie, spôsob meditácie a odpútania sa od vonkajšieho sveta a svetských vecí, ponorenie sa do seba. Presne takto to vnímajú aj modelky z agentúry Elite Model Management

Mohlo by vás zaujímať: Takto sa stravujú známe Slovenky: Pozrite sa, vďaka čomu majú tip-top postavy, aj keď občas "zhrešia"

Erika Palkovičová

Práve jogový strečing je pre Eriku Palkovičovú skutočným ranným rituálom, ktorý si vychutnáva. Kedysi sa vraj venovala skôr kolektívnym športom, dnes stavia aj na relax a vnútornú pohodu. Joge prepadla v New Yorku a dnes sa striedavo venuje viacerým jej druhom a ako sama dodáva: „Nezáleží na tom v ako som meste, či v štúdiu alebo vonku. Na jogu si nájdem čas vždy...“  Dnes, po rokoch praxe, Erika zvláda naozaj náročné jogové pozície, ktoré sú odrazom tvrdej driny, ale aj dôkazom, že sa chce aj v tomto smere prekonávať a posúvať stále vpred. Pozitívne výsledky vidí nielen na svojej postave, ale predovšetkým vrámci duševného zdravia. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Erika Palkovicova (@eripalko),

Dominika Kuchárová

Ďalšia modelka z tejto agentúry, Dominika Kuchárová verí, že ak sú telo a myseľ zdravé a harmonické, dokážete priniesť zdravie a harmóniu aj ostatným okolo seba, preniesť ich do sveta. Dominika sa aktívne sa venuje tzv. Yin joge, ktorá sa sústreďuje na spojivové tkanivá v tele a buduje tak svalovú silu tela, čím sa zvyšuje aj flexibilita kĺbov. Jej úlohou na mentálnej úrovni je naučiť nás vzdať sa vecí, ktoré sú pre nás nepotrebné a naopak objavovať nové. A to je dôvod, prečo ju cvičí. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @dominikakucharova,

Čítajte tiež: Cool Slovenky, ktoré prepadli fitness: Postavy, ktoré na nich ľudia obdivujú nie sú zadarmo, toto pre ne robia

Linda Nývltová

Modelka Linda Nývltová sa už od útleho veku zaujímala o zdravý životný štýl. V dospelosti aj vďaka svojej práci topmodelky začala študovať holistickú výživu v New Yorku, kde stále žije a joge sa začala naplno venovať asi pred 12-timi rokmi. Do jogy sa zamilovala na prvý pohľad a podriadila jej celý svoj pohľad na život, myslenie. Nie tak dávno, využila naplno letnú prestávku a rozhodla sa intenzívne praktizovať mesiac v kuse tzv. Bryce jogu na thajskom ostrove Koh Samui a učiť sa od tých nalepších. Tento typ jogy je modernou školou, ktorá interpretuje starodávnu jogu. Pre Lindu joga rozhodne nie je len cvičenie, ktorému vďačí za pevné a vypracované telo, ale v prvom rade životná filozofia: „Keď trénujem, cítim sa ako doma. Je to môj čas, kedy zatiahnem brzdu od všetkých požiadaviek života. Prechádzam od myslenia k cíteniu, od robenia k bytiu. Skutočnou prácou je priniesť túto kvalitu bytia z podložky do môjho života.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Linda Nyvltova (@lindanyvltova),

Michaela Kocianová

Zo zástupu modeliek Elite Model Management cvičí jogu aj Michaela Kocianová. Hoci rada strieda viaceré druhy cvičenia, joga patrí medzi jej ranné rituály, ktorými nielenže prebudí telo, ale aj myseľ. Až potom sa počas dňa venuje aj ďalším. Joge sa naučila rovnako ako mnohé jej kolegyne z modelingovej brandže v New Yorku a venuje sa jej už dobrých pár rokov. Dnes modelka zvláda už naozaj obdivuhodné jogové pozície, ktoré nepochybne prispievajú k jej pevným a vyrysovaným telesným partiám.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Michaela Kocianova (@michaelakocianova),

Neprehliadnite: Tieto Slovenky vyzerajú po 30-tke štíhlejšie a ženskejšie ako predtým: Vieme, aké je ich tajomstvo!

Barbora Koláriková

Barbora „Baya“ Koláriková je ďalšia, ktorá sa venuje joge na vyššej úrovni a ako sama hovorí: „Som vďačná za to, že som schopná postarať sa o svoje telo a myseľ, to svedčí o tom, že ich dokážem transformovať, aby boli silnejšie, pružnejšie...“ Jogu sa snaží praktizovať naozaj často, aj medzi náročnými presunmi v rámci cestovania. Baya rozhodne nie je rovnako ako jej kolegyne, modelky, v joge ešte žiadnym nováčikom a v niektorých jogovýh pozíciách je už skutočným majstrom, od ktorého sa môžeme smelo učiť. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa BAYA (@bayakolarikova),

Praktizujete jogu vo svojom živote aj vy a vidíte viditeľné výsledky nielen na tele, ale aj duši?

spolu hlasovalo 265 ľudí

Áno
171
Nie
94

- Najčítanejšie -