Presunúť na hlavný obsah

Najlepší jesenný šport? Bicykel! Získajte vďaka nemu telo bohyne

Fitness

Hurá na bicykle! Rýchlo, kým je ešte čas. Cyklistika je skvelý spôsob, ako si odbiť fitnesko a zacvičiť si zábavnejším spôsobom. Ak ešte stále váhate, toto sú dôvody, prečo to skúsiť.

Ak nie ste fanúšik behu a považujete ho za povinnú jazdu pred svalovým cvičením, skúste vysadnúť na bicykel. Cyklistika je omnoho zábavnejší šport, pri ktorom sa však aj poriadne zapotíte a rozbúchate srdce. Vaša kondícia sa zlepší každým prejdeným kilometrom a čím viac ich bude, tým viac tuku zhodíte.

Neprehliadnite: Fitness rutina, vďaka ktorej si získate sexi zadok a štíhle nohy: V priebehu mesiaca sa to stane realitou!

1. Skvelé kardio

Už za hodinu bicyklovania po rovnej ceste spálite údajne 450 kalórií a to nie je málo, preto patrí bicyklovanie k ideálnym kardio cvičeniam, ktoré zlepší váš kardiovaskulárny systém a vaše telo poriadne rozpáli.

2. Budujete si svalovú hmotu

Samozrejme, primárne na bicykli posilňuje dolné končatiny, no svalová hmota narastá pri správnom cvičení rovnomerne, takže si okrem lýtok, stehien a zadku precvičíte aj ramená, brucho a chrbát. Za podmienky, ak na ňom sedíte správne. Uistite sa, že je váš bicykel nastavený na vašu postavu a nechajte si poradiť v špecializovanom obchode. Aby ste efekt ešte zvýšili, jazdite na najvyššom stupni prevodu.

Neprehliadnite: Zoštíhlite si vnútornú stenu stehien: Nová superefektná obdoba drepu vás zbaví ťažko odstrániteľného tuku

3. Zlepšenie trávenia

Vďaka pravidelnému bicyklovaniu zrýchlite svoj metabolizmus a zlepšíte trávenie. A to znamená čo? No predsa chudnutie! Bicykel navyše pôsobí ako booster pre vašu imunitu, posilníte srdce, cievy, znížite krvný tlak aj cholesterol a svoj organizmus poriadne prekrvíte.

4. Ideálny šport aj pre ľudí s nadváhou

Na rozdiel od iných športov, cyklistika nezaťažuje príliš kĺby, preto je bicykel skvelý spoločník pre ľudí s nadváhou, ktorí sa rozhodli zlepšiť svoje zdravie a zmeniť životný štýl.

Neprehliadnite: Joga v podaní česko-slovenských krások: Vďaka akým druhom sa udržiavajú vo forme?

5. Liek na dušu

Nepokúšajte sa vymeniť jazdu na čerstvom vzduchu za bicykel vo fitku. Nie je to to isté a pripravíte sa o poriadnu zábavu. Pravidelná jazda na bicykli pôsobí ako antidepresívum a my sa vôbec nečudujeme. Jazda po lese, čerstvý vzduch, nové zážitky a okrem toho endorfíny vyplavené po náročnej jazde – to je rovnica na šťastie, ktorá musí fungovať.

Ako jazdíte do práce?

spolu hlasovalo 187 ľudí

Autom
62

- Najčítanejšie -