Presunúť na hlavný obsah

Modelka Linda Nývltová: To najdôležitejšie, čo ma joga naučila, je počúvať svoje telo

Modeling

Krásna slovenská modelka Linda Nývltová z Elite Bratislava sa vo voľnom čase venuje joge a to, ako jej zlepšila celý život, nám prezradila v exkluzívnom rozhovore.

O joge sa hovorí, že je to vždy láska až na druhý pohľad. Aká bola tvoja cesta k joge? 

Pre mňa to bola láska na prvý pohľad. Vždy som mala rada športy a jogu som chcela vyskúšať už dlho. Bola som v tej dobe v LA a kamarátka ma zobrala do jej štúdia. Moja prvá hodina bola veľmi náročná a trvala 90 minút. Keď som asi po dvadsiate piatej minúte prestala so sebou bojovať, len som sa nechala viesť, úplne som vypla hlavu a na konci hodiny som sa cítila fantasticky – oddýchnutá, vycentrovaná. Kúpila som si vstup na mesiac a naozaj som bola v štúdiu šesťkrát do týždňa. Od vtedy ma už joga nepustila.  

Finále Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre ČR a SR už čoskoro. Hlasujte za svojho favorita a favoritku z týchto finalistov!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Linda Nyvltova (@lindanyvltova),

Popíš nám svoju joga-rutinu.

Cvičím jogu takmer každý deň. Vždy začínam tým, že sa koncentrujem na seba, na svoj dych, dostanem z hlavy racionálne a viac sa venujem tomu, ako sa cítim – svojmu naladeniu následne prispôsobím dynamiku aj level hodiny. Niekedy sa potrebujem veľa hýbať, niekedy pouvoľňovať telo po dlhej ceste.

Kde cvičíš najradšej?

Mám cestovnú joga matku, ktorú si vždy nosievam so sebou. Cvičím kdekoľvek, väčšinou sama. Mám však po svete aj niekoľko obľúbených učiteľov, od ktorých sa mám stále čo učiť.  

Neprehliadnite: Cestovateľské MUST-HAVE Eriky Palkovičovej: Bez čoho sa známa modelka nezaobíde?

Keď človek začne jogu cvičiť aktívne, väčšinou to sprevádza aj ďalšie zmeny v živote, napríklad lepšie stravovanie. Aké benefity ti priviedla joga do života?

To najdôležitejšie, čo ma joga naučila, je naozaj počúvať svoje telo a rešpektovať to, ako sa cítim, aká dnes som. Telo je veľmi inteligentné a povie nám presne, čo potrebuje – koľko pohybu, oddychu, aké jedlo. Po čase som začala vidieť, aký mám vzťah sama so sebou. Moju vnútornú konverzáciu. Aké mám očakávania, s čím som nespokojná. Učím sa mať so sebou väčšiu trpezlivosť a vytrvalo sa vracať, skúšať zas a zas, napriek prvotným neúspechom. Je to zaujímavá cesta. Cieľom jogy už pre mňa nie je dať si nohu za hlavu alebo perfektná stojka, ale skôr kompenzovať efekty nášho lifestylu – uľaviť od stresu, zlepšiť mobilitu, lubrikovať kĺby. A mať pri tom „fun“.

Neprehliadnite: Topmodelka Daniela Peštová bude predsedníčkou poroty Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Linda Nyvltova (@lindanyvltova),

Máš nejaký vlastný spôsob, ako sa počas hektického dňa alebo pred dôležitým stretnutím rýchlo upokojiť a navodiť si pohodu? 

Zatvorím oči, skúsim sa skoncentrovať. Cez deň nás rozptyľujú rôzne impulzy, na ktoré musíme pohotovo reagovať. Na chvíľu sa skúsim skoncentrovať a otočiť pozornosť na seba, nasmerovať ju dovnútra, na to, ako dýcham. Keď sme v strese, väčšinou dýchame plytko a rýchlo. Keď spomalíme dych, veľmi rýchlo navodíme aj v tele pocit pokoja. Stačí naozaj pár nádychov/výdychov. Ak mám viac času, meditujem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Linda Nyvltova (@lindanyvltova),

Linda sa najbližšie objaví na finále súťaže Schwarzkopf Elite Model Look na Pražskom hrade. Na jej Instagrame tak môžete nájsť nie len inšpiráciu z jej bežného života, ale aj modely najprestížnejších svetových značiek, ktoré budú počas galavečera odprezentované.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe