Presunúť na hlavný obsah

Modelka Zuzana Stráská o romantickej svadbe v stodole: Akú výzdobu zvolila na svoj veľký deň D?

Modeling

Česká modelka z Elite Praha Zuzana Stráská patrí medzi najkrajšie ženy českej modelingovej scény a pred týždňami si vzala lásku svojho života Matyáša. Jej svadba bola iná, nádherná a plná originálnych nápadov. Aké tipy má pre budúce nevesty, ktoré snívajú o netradičnej svadbe?

Topmodelka z českej modelingovej agentúry Elite Zuzana Stráská je mama ročnej Emy a popri materských a pracovných povinnostiach musela svadbu plánovať naozaj efektívne. Podelila sa s nami o tipy, ako naplánovať svoju vysnívanú svadbu a nezblázniť sa.

1.Svadba by mala byť podľa nevesty

V momente, ako nevesta začne plánovať svoj veľký deň, ozve sa z jej okolia množstvo ľudí s vlastnými predstavami. Svokra chce biele ruže, mama ružové pivónie a nevestu často nikto nepočúva. Nedajte sa odradiť a riaďte sa sama sebou. To radí aj česká modelka: „Všetko, čo si praje nevesta, je dôležité. Je to predsa jej Deň D."

Finále Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre ČR a SR už čoskoro. Hlasujte za svojho favorita a favoritku z týchto finalistov!

2.Výzdobu a tému zlaďte s miestom svadby

Nemusíte myslieť na každú drobnosť, no základ je zladiť váš osobiný štýl s miestom svadby. „Moja svadba bola v stodole a tomu som prispôsobila aj výzdobu, od kvetov až po staré rádio. Hodilo sa to k tomu. Boho mám proste rada. Staré koberce, kufre, to všetko mám aj doma.“ Pozor však na prehnanú snahu zladiť všetko do dokonalosti. „Nekombinovala by som všetko za každú cenu. Menej je viac!“ dodáva.

Neprehliadnite: Cestovateľské MUST-HAVE Eriky Palkovičovej: Bez čoho sa známa modelka nezaobíde?

3. Premyslite si výber kvetov

Kvety sú možno nákladná položka, no bez nich to nie je ono a v dekorácii sú kľúčové. Aké kvety zvolila Zuzana Stráská? „Svadobnú kyticu som chcela tzv. "ňuchňaciu“ - guľatú, chlpatú, roztomilú. Od toho sa potom odrážala aj celá kvetinová výzdoba. Nechcela som klasickú krikľavú zeleň, ale skôr olivovník a eucalyptus,“ vymenúva modelka.

4.Nesnažte sa o dokonalosť

Nebuďte posadnuté dokonalým zladením servítok so stuhami, nikto si to aj tak nevšimne. „Ono sa to v ten deň aj tak všetko stratí,“ radí modelka. Zuzana si svadobné prípravy chcela predovšetkým naplno vychutnať. „Celá svadba, dekorácie a ďalšie veci s ňou spojené mali byť v pohode, nenásilné a tak trochu boho... ako sme aj my.“

5.Najmite si koordinátora

Zorganizovať svadbu dá zabrať a ľahko sa z príprav stane stresujúca záležitosť. Svoje o tom vie aj mama ročnej Emy. „Bez svojej koordinátorky Terezy by som to nezvládla. Organizáciu aj harmonogram dajte na starosti niekomu inému, nech nemusíte naozaj na NIČ myslieť a môžete si svoj deň užiť.“

6. Hľadanie dokonalých šiat

Občas stačí skrátka vedieť, kto ste a čo chcete. Rovnako to platilo aj u nevesty Zuzany a jej partnera Matyáša, ktorí s výberom svadobného outfitu nemali žiaden problém. "S Ivanou Mentlovou sme začali svadobné šaty pripravovať tri mesiace pred svadbou. Mala som predstavu a vedela som, že Ivana ju dokáže zhmotniť do dokonalosti. Navyše, jej vkus a štýl nemajú v Česku konkurenciu. Matyáš si vybral oblek na prvú dobrú bez akýchkoľvek úprav – prišiel do butiku Boss a za päť minút bol ready,“ spomína čerstvá novomanželka.

A čo patrí podľa Zuzany k najkrajšiemu momentu ich svadby? „Obrad – euférie, city, láska, a zo všetkého veľa... ani fotky nezachytili to, aké to bolo silné.“

Neprehliadnite: Topmodelka Daniela Peštová bude predsedníčkou poroty Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR 2019

Zuzana sa najbližšie objaví na finále súťaže Schwarzkopf Elite Model Look na Pražskom hrade. Na jej Instagrame tak môžete nájsť nie len ďalšie svadobné inšpirácie, ale aj modely najprestížnejších svetových značiek, ktoré budú počas galavečera odprezentované. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe