Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Miroslav Paluch v zákulisí slovenského krajčírstva: Obleky šité v štýle vojenskej uniformy a vzácny hosť

Móda

Bloger a poradca pre etiketu Miroslav Paluch pripravil ďalšiu reportáž z oblasti pánskej módy. Vo videu sa okrem iného dozviete aj to, ako by mal vyzerať oblek v štýle vojenskej uniformy.

„Cestujem po celom svete, navštívil som veľmi veľa miest a stretávam zaujímavých ľudí. Ale z úprimného srdca môžem povedať, že Bratislava a rodina Mucskovcov mi prirástla k srdcu. Cítim sa tu naozaj ako doma, našiel som tu nových priateľov a jedným z nich si aj ty, Miro!" slová Hufa Jacometa, ktoré potešia a nabijú energiou. O to viac, že sú to slová od človeka, ktorý zasvätil svoj život propagácii pánskej módy, elegancii, gentlemanstvu. Objavovaním remeselných firmičiek, ktoré pokračujú v tradícii ručnej výroby odevov pre pánov.

Neprehliadnite: Správny gentleman sa spozná podľa topánok: Aké by mali byť v základnej výbave muža na prvom mieste?

Jednou z nich je aj salón Maximilian Mucska. Do tvorby oblekov je zatiahnutá celá rodina. Ocenením a odmenou ich práce sú noví a vracajúci sa klienti, ktorý vyhľadávajú obleky šité spôsobom bespoke. Jedným z nich je aj Hugo Jacomet, francúzsky fejtonista, scenárista, umelecký režisér, filmový producent a zakladateľ prvého pánskeho portálu - Parisian Gentleman. Zavítal opäť do Bratislavy so svojou manželkou Sonyou Glyn, ktorá mu je veľkou oporou a pomocníčkou pri jeho tvorivej práci.

FEMINITY TV: Odborník na pánsku módu Miroslav Paluch vás prevedie výnimočným krajčírstvom v srdci Bratislavy

Vojenská uniforma

Dôvod opätovnej návštevy bol prostý. Absolútna spokojnosť s prácou Mucskovcov. A tým druhým dôvodom bolo splniť si svoj sen, nechať si ušiť oblek v duchu vojenských uniforiem. Rozhodnutie nechať si ušiť takúto „uniformu“ práve v Bratislave padlo na základe vzhliadnutia dobových kostýmov pre divadlo, ktoré šijú páni Mucskovci. Ako sám povedal, jeho rozhodnutie bolo správne. Manželka Sonya Glyn vyzradila, že kvalita prevedenia prevýšila očakávania ich oboch.

Neprehliadnite: Štýlové obleky pre moderného muža: Nezabudnite na tento detail, urobí z vášho chlapa pravého gentlemana

Zlaté roky Hollywoodu

Závisť z dobre sediaceho obleku neskrýval ani Lyle Roblin. Fotograf  a propagátor klasickej pánskej módy si nenechal ujsť možnosť navštíviť a nafotiť obleky v štýle zlatých rokov Hollywoodu. Teda obleky, ktoré poukazujú na precíznosť a funkčnosť detailov ručne šitých oblekov na mieru. Aj toto je jedným z cieľov majiteľov salóna Maximilian Mucska.

Ďalšia návšteva týchto úžasných ľudí je zatiaľ zahalená rúškom tajomstva. Autor kníh The Parisian Gentleman či The Italian Gentleman nechcel prezradiť, akou požiadavkou prekvapí nabudúce. Jedno je však isté. Teší sa na ďalšie stretnutie v Bratislave.

Ak vás zaujíma poradenstvo v oblasti imidžu, štýlu a etikety, nechajte sa o tom priučiť viac priamo od poradcu štýlu.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe