Presunúť na hlavný obsah

(Ne)obyčajné svadobné šaty od Chanel: Obliekli by ste si ich na svoj veľký deň?

Móda

Módny dom Chane pred pár dňami predstavil kolekciu haute couture súčasťou ktorej boli svadobné šaty, ktoré vzbudili pozornosť.

Luxusné a (ne)obyčajné

I tak by sa dali popísať svadobné šaty, ktoré sme mohli vidieť na poslednej prehliadke módneho domu Chanel. Ten po smrti vizionára Karla Lagerfelda je pod drobnohľadom viac, ako kedykoľvek predtým. Inak tou nebolo ani počas haute couture fashion weeku, ktorý sa konal pred pár dňami v Paríži. 

Prečítajte si: TOP stylingy, ktoré presvedčia aj kritikov, že v teplákoch môžete vyzerať naozaj štýlovo aj v meste

Kolekcia Virginie Viardovej, ktorá nastúpila na miesto po Karlovi, bola postavená na decentnosti, keďže ako inšpirácia slúžilo obdobie kláštorného života mladej Coco Chanel. Šaty s dĺžkou pod kolená alebo dlhšie, ku krku a väčšinou so zahalenými rukami, čierno-biela kombinácia, biele pančuchy a ponožky. To boli nosné prvky kolekcie. Pri niektorých bolo dokonca poznať i "vysoké krajčírstvo", ktoré je charakteristické pre tieto kolekcie.

Neprehliadnite: 5 módnych trendov, ktoré bodujú v uliciach, no muži ich na ženách neznášajú: Nosíte toto aj vy?

Tak, ako bývajú súčasťou každej prehliadky, aj tentokrát nechýbali na záver svadobné šaty. Ktoré dosť prekvapili. Pretože nebyť závoja na modelke, možno by niekto ani nepostrehol, že ide o svadobné šaty. Tie boli až priveľmi puritánske. Nepochybne ide o luxusný kúsok, ktorý si buď zamilujete pre nadčasovú jednoduchosť, alebo vás práve pre rovnaký dôvod neoslní. Pri pohľade na ne si dokonca na chvíľu myslíte, že ste sa ocitli opäť v 80 rokov minulého storočia, kedy niečo podobné nosili naše matky. 

Inšpirujte sa: Na ples vo veľkom štýle: Nepodceňujte výber šperkov. Vďaka týmto sa môžete odlíšiť od ostatných

Obliekli by ste si na svoju svadbu tieto šaty?

spolu hlasovalo 1430 ľudí

Áno
115
Nie
1315

Viac inšpirácie a zaujímavých modelov nájdete v našej galérii

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus