Presunúť na hlavný obsah

Miranda Kerr ukázala svoje honosné sídlo. Modelka si potrpí na eleganciu, ale aj extravagantné kúsky

Zahraničné celebrity

Napriek tomu, že jedna z najúspešnejších modeliek sveta nezavesila svoju modelingovú kariéru na klinec, popri práci stíha aj iné podnikateľské projekty. Na rozdiel od iných celebrát sa však nezamerala na vlastnú značku oblečenia a vybrala sa dizajnérskou cestou.

Aj keď sa austrálska modelka počas svojej kariéry usadila práve v centre modelingového diania v New Yorku, po rozchode s hercom Orlandom Bloomom sa rozhodla zmeniť svoje sídlo. Dôvodom bol práve jej bývalý partner, ktorý sa v Malibu taktiež zabýval. „Orlando tam už vlastnil dom a stále rozprával o tom, že by sa tam chcel presťahovať. Zvážili sme, že je to najlepšie prostredie pre nášho syna, môže sa hrať von, byť na pláži, môžeme mať záhradu... tak som tam začala hľadať dom, nakoľko som chcela, aby sme boli ako rodina blízko,'' prezradila modelka magazínu Harper's Bazaar s tým, že so svojím ex udržiava do dnešného dňa priateľské vzťahy. Obidvom záleží najviac na ich spoločnom synovi - a preto si nevedeli predstaviť, že by jeden druhému odopreli možnosť vidieť ho čo najčastejšie. 

„Hneď, ako som videla tento dom, zamilovala som sa. Potreboval veľa práce, no mal nádherný výhľad. Nebol priamo pri vode, takže tu nie je žiaden silný vietor a je to tu súkromné,'' opísala Miranda svoje pocity z domu, v ktorom dnes žije so svojím novým manželom a ďalšími dvoma deťmi, ktoré dvojici pribudli.

Pripomína si svoj domov 

Dnes je celé sídlo zariadené podľa predstáv modelky. Zariaďovanie domu sa jej tak zapáčilo, že prišla s vlastnou, špeciálnou kolekciou nábytku, ktorá ide momentálne na dračku. Pri tejto príležitosti sa fanúšikom rozhodla ukázať kúsok zo svojho raja. 

Viac než na kombinácie farieb sa zameriava na textúry. Celý dom sa tak snaží uchovať v čistej línii, ktorá však rozhodne nepatrí medzi fádne interiéry. Práve kombinácia rôznych prvkov totiž miestnosti oživuje a dodáva im zaujímavý nádych. „Som hmatateľný človek, takže v mojom dome je hneď niekoľko rôznych druhov tkanív, akými sú vrstvené záclony, nadýchané koberce, deky, vankúše a skutočne len veľmi málo farieb,'' priznáva ďalej Miranda.

Zaujímavá, plyšová textúra zdobí aj jej stenu v spálni. Okrem iného však nedá dopustiť na dizajnové doplnky, akými sú najmä geometrické podstavce či obrazy a fotografie, ktoré zbierala roky. Zatiaľ čo niektoré pochádzajú z reportoárov slávnych umelcov, niektoré jej pripomínajú detstvo - tak, ako aj riešenie domu, ktoré bolo postavené priamo na spomienkach.

„Keď som bola dieťaťom, strávila som veľa času pri babke. Tá vo svojom dome hostila všetkých, stále niečo vypekala a varila. Hrala tiež na klavíri a spievala, takže mať klavír bolo tiež mojou podmienkou,'' zaspomínala si a dodala, že na rozdiel od starších modelov domov je jej sídlo moderné - a dbá ohľad na ekológiu. Rozhodla sa ho s manželom prerobiť tak, aby bolo čo najviac šetrné k životnému prostrediu a neplytvali energiami, zachytávali dažďovú vodu a podobne. Práve na to je Miranda najviac hrdá.

Neprehliadnite: Holistický prístup ku kráse je pre mňa kľúčový: Miranda Kerr prezradila 4 veci, ktoré jej pomohli zvýšiť sebavedomie

- Najčítanejšie -