Presunúť na hlavný obsah

Na 55. narodeniny Salma Hayek pózovala v plavkách: Je to jej narodeninová tradícia a stále vyzerá neuveriteľne

Zahraničné celebrity

Americko-mexická herečka a podnikateľka Salma Hayek sa fanúšikom pri príležitosti svojich 55-tych narodenín pripomenula na svojej sociálnej sieti Instagram opäť v plavkách. Na svoj vek rozhodne nevyzerá, no aj ona má svoje triky.

Plavky sú jej narodeninová tradícia 

Nedávno oslávila hollywoodska bohyňa známa z filmov Desperado, Frida či ďalšie už 55 rokov. No Salme Hayek Pinault by ste tento vek rozhodne netipovali. Tak akosi sa stalo jej tradíciou, že svoje narodeniny oslavuje v plavkách, v ktorých si vždy urobí momentku dňa. Tentokrát sa zvečnila fanúšikom a verejnosti na svojej sociálnej sieti Instagram v celých modrých plavkách pri mori na tropickej pláži a fanúšikovia nešetrili pochvalnými komentármi. 

Mohlo by vás zaujímať: Herečka z filmu Štyri svadby a jeden pohreb starne s gráciou: Na filmovom festivale svojím lookom všetkých očarila

V každom veku sa môže žena udržiavať

Ako informuje portál rachaelttard.com, v jednej epizóde známej talkšou Red Table Talk Salma  zdieľala svoje tajomstvo elegantného starnutia. Povedala, že vek ženy by nemal byť považovaný za obmedzujúci: „U žien neexistujú žiadne dátumy vypršania platnosti. Pretože v každom veku môžeš nakopať zadok. V každom veku sa dokážeš udržať, v každom veku môžeš snívať, môžeš byť romantická,“ povedala a my len súhlasíme. 

Na emocionálne prejedanie sa diétne šťavy

Salma bez okolkov priznáva, že aj ona má svoje diétne tipy, triky a cvičenie či ďalšie veci, vďaka ktorým sa jej darí už roky udržiavať mladistvý vzhľad a cítiť sa fit a zdravá. Salma napríklad rada čistí svoje telo šťavami niekoľko dní. Šťavy jej vraj pomáhajú pri zlom stravovaní, pretože je podľa vlastných slov náchylná na emocionálne prejedanie sa. Napríklad teda taký stres rada zaháňa jedlom. Na šťavách vybudovala aj svoj prosperujúci biznis, spoločnosť s názvom Cooler Cleanse, ktoré pôsobia pri diétach. Čo napríklad obsahujú jej šťavy plné antioxidantov? 2-3 mrkvy, 1 jablko, 1/2 cvikly, 1/4 lúpaného citrónu. Konkrétne táto šťava je jedna z jej obľúbených.

Čítajte tiež: Tajomstvo dokonalej postavy Elizabeth Hurley po 50–tke: Týmto potravinám sa vyhýba a niektoré si pestuje

Sladkosti v obľube nemá, radšej si dopraje pohár červeného vína 

Hoci vraj jedlo miluje, svoju váhu si skutočne pravidelne stráži. Ak sa jej zdá, že ručička na váhe príliš stúpla, vynecháva alkohol a tučné, mastné jedlá, kým znova ručička neklesne na požadovanú váhu. Vo všeobecnosti však herečka preferuje vo svojom jedálničku veľa ovocia, zeleniny, chudých bielkovín a organické potraviny. Sladkosti nie sú u nej obľúbené, namiesto dezertu si radšej dopraje pohár červeného vína. 

Kvôli herectvu vyskúšala aj tieto cvičenia

O Salme je známe, že svoje telo nerada podrobuje cvičeniu. Radšej stavia na úpravu stravy. Za tie roky však potrebovala Salma aj cvičiť, najmä kvôli jej hereckým roliam, aby bola vo forme. Preto občas pracovala aj s osobnou trénerkou Sarou Sheats. Keďže Salma vždy veľa cestovala, postarala sa jej o cvičenie, ktoré mohla vykonávať kdekoľvek – doma, v telocvični aj v hotelovej izbe. Jej cvičenie pozostávalo z 5-tich odcvičených dní po dobu asi 30 minút. V rámci toho robila kickbox, pilates a nevyhla sa ani práci s loptou. Išlo o kratšie, ale o to intenzívnejšie HIIT tréningy, ktoré sú stále populárne. Aj vďaka tomu jej telo dnes vyzerá tak ako vyzerá. 

Neprehladnite: Na prahu 60-tky je stále jednou z najkrajších žien: Týmito rituálmi si Sharon Stone dennodenne pomáha

Pilates si obľúbila rovnako ako aj prechádzky a korčule 

Pilates si však obľúbila, pokladá ho aj v súkromí za vynikajúci spôsob ako si udržať telo spevnené a štíhle, chrbticu silnú, zdravú a držanie tela správne. Okrem toho má psíkov, s ktorými rada chodí na pravidelné prechádzky, jazdí na kolieskových korčuliach a obľubuje aj jazdu na koni. To všetko patrí k jej zdravému životnému štýlu, ktorým sa môžete inšpirovať. 
  

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe