Presunúť na hlavný obsah

5 trikov a tipov nestarnúcej modelky Heleny Christensen pre pevné telo a mladistvý vzhľad: Učte sa od nej

Zahraničné celebrity

Nestarnúca dánska supermodelka, Helena Christensen, je stále zaneprázdnená žena s množstvom titulov, ktorá v 50-tke prekvapuje svojím vzhľadom a štíhlou postavou. Aké sú jej životné mantry, ktorých sa drží v rámci starostlivosti o svoje telo?

Žena činu s mantrami v oblasti zdravia a krásy

Dánska ikona krásy, supermodelka 90-tych rokov, niekdajší anjel Victoria´s Secret. Dnes riaditeľka kozmetickej značky, módna návrhárka, fotografka, kreatívna riaditeľka magazínu Nylon, organizátorka rôznych charitatívnych podujatí a v neposlednom rade aj matka. Popísať Helenu ako podnikavú alebo zaneprázdnenú ženu, by bolo jej podhodnotením. Je to skutočne žena činu, ktorá sa celý život riadi svojimi zásadami v oblasti duševnej pohody, ale aj fyzickej stránky, vzhľadu, aby sa jej telo rokmi odvďačilo. Čo také robí, čo si dopraje, na čo nedá dopustiť, že vyzerá ako 30-tnička?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Helena (@helenachristensen),

Mohlo by vás zaujímať: Toto, že je modelka pred 50-tkou? Poznáme tajomstvo mladosti, pre ktoré sa nehanbí vystaviť na obdiv tvár, ale i pozadie

1.    Dobrý spánok je priorita číslo jeden

Pre magazín Harper´s Bazaar svojho času priznala: „Cítim sa najlepšie, keď som sa dobre vyspala. To je moja priorita číslo jedna. Skutočne si myslím, že je to priorita číslo jeden pre väčšinu ľudí. Keď si nemal dostatok spánku, ovplyvní to celý tvoj deň.“

2.    Striedaj športové aktivity

Okrem fitnessu sa Helena venuje aj ďalším športovým aktivitám: „Nedávno som začala tancovať na tyči. Je to najťažšia fyzická aktivita, akú som kedy robila. Vďaka tomu mám toľko úcty k tanečníkom,“ prezradila pre ten istý magazín. Okrem toho sa aktívne venuje už nejakú dobu aj boxu, ktorý si nevie vynachváliť a odporúča ho každej žene, aby skúsila tento šport: „Pre mňa je to práca s okamžitým potešením... Rada sa cítim silná. Box sa môže javiť ako šport skôr v réžii mužov, ale robí ho skutočne aj veľa žien...“ Rovnako sa venuje aj behu, ktorý naštartuje metabolizmus, tým že zapojí všetky svalové partie. Jogu praktizuje už tiež roky, ale upozorňuje, že je treba si nájsť ten správny typ jogy, vďaka ktorému dosiahnete výsledky, ktoré chcete.

Čítajte tiež: Má svoje roky, no stále je rovnako krásna: Naomi Campbell si svoj mladistvý vzhľad udržuje vďaka jednej veci

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Helena (@helenachristensen),

3.    Jedzte jedlo, ktoré milujete

„Milujem jedlo... Každú noc by som mohla jesť cestoviny, tony parmezánu, biele hľuzovky. Tiež milujem japonské jedlo, peruánske jedlo svojej matky a samozrejme moju domácu dánsku kuchyňu.“ Treba si vedieť dopriať, čo milujeme, samozrejme treba poznať aj správnu mieru a nič nepreháňať.

4.    Podporujte svoje zdravie

Helena prezrádza, že takmer celý život berie doplnky stravy, pretože nie všetky dôležité živiny a vitamíny sa nám do tela dostanú v prirodzenej podobe. Treba si ich dopĺňať, ale tiež treba dať na kvalitné preparáty, overené a rovnako to s nimi nepreháňať. V poslednom čase nedá dopustiť ani na zvýšený príjem kurkumy či ľanových semienok.

Neprehliadnite: Ranná beauty rutina Elsy Hosk si vás okamžite získa: Takto sa dopracujete za 8 týždňov k telu bez celulitídy

5.    Používajte len prírodnú kozmetiku

Helena je sama riaditeľkou kozmetickej spoločnosti Strangelove NYC, v ktorej sú základom ich produktov čisté prísady. Sama sa počas ich výroby naučila mnoho poznatkov o prírodnej kráse. Používa prírodné kurkumovú protizápalovú masku na tvár, kávový píling na celé telo, keď jej ostane usadenina z kávy, kokosový olej a ďalšie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Helena (@helenachristensen),

- Najčítanejšie -