Presunúť na hlavný obsah

100 ročná Iris Apfel neustále dokazuje, že vek je len číslo: Čo je tajomstvom jej životnej iskry?

Zahraničné celebrity

Táto žena sa stala miláčikom módneho sveta. Neobyčajne štýlová Američanka, má neuveriteľných 100 rokov a vďaka svojmu jedinečnému vizuálu si získala mnohých ľudí. Čo je však tajomstvom jej šťastného života?

Žena, ktorá neprestáva fascinovať ľudí po celom svete svojou energiou, dobrou náladou a entuziazmom

Táto žena sa stala miláčikom módneho sveta. Neobyčajne štýlová Američanka má neuveriteľných 100 rokov a vďaka svojmu jedinečnému štýlu si získala mnohých ľudí. Čo je však tajomstvom jej šťastného života?

Iris Apfel je skrátka pojem. Žena, ktorá neprestáva fascinovať ľudí po celom svete svojou energiou, dobrou náladou a entuziazmom je skrátka v niečom skutočne výnimočná. Samu seba nazýva "najstaršou tínedžerkou na svete" a len málokto s ňou asi nesúhlasí. Pri pohľade na jej extravagantné pestrofarebné outfity treba uznať, že sa snaží byť nielen cool, ale vidieť, že v takýchto kúskoch sa cíti pohodlne. Jej poznávacím znamením sú okrúhle okuliare, vzory, ktoré sa na prvý pohľad zdajú nesúrodé a farebné šperky. 

Vyštudovala dejiny umenia, pracovala v módnom magazíne ako redaktorka a s manželom založili vlastnú odevnú firmu. Precestovali spolu takmer celý svet a práve kvôli svojskému životnému štýlu sa rozhodli nemať deti. 

"Jednoducho na na nebol čas. Ale neľutujem to, Užívali sme si jeden druhého a všetko sa stalo pre niečo." 

S Carlom, s ktorým boli spolu vyše 70 rokov zistili, že ich láska je najlepším elixírom pre šťastný a spokojný život. Keď mal Carl 100 rokov, súhlasil, aby o nich natočili dokument. Bolo to ako keby sa chcel so svojou ženou rozlúčiť a zvečniť tak ich nádhernú lásku. Ten istý rok, jeden deň pred jeho 101. narodeninami, zomrel. Iris však na život nezanevrela, práve naopak. Rozhodla sa pokračovať vo svojom živote naplno.

"Bol mojím mentorom, partnerom a dodával mi životný elán. Keď odišiel, rozhodla som sa, že tú životnú iskru, ktorú mal si musím ponechať. V živote vám nikto jedno nevezme - dobrú náladu a úsmev. Je len na vás aký bude váš deň na konci," prezradila pre magazín People. 

Svoju prvú modelingovú zmluvu, podpísala v 97 rokoch a nedávno oslávila sté narodeniny. Uznávajú ju aj najväčšie značky, módni návrhári aj blogeri. Miluje kombinovať drahšie kúsky s lacnejšími a je známa svojou veľkou láskou k bižutérii. 

"Nemám žiadne pravidlá, pretože by som ich len porušovala, takže by boli len stratou času. To čoho sa držím je, že chcem každý večer zaspať s úsmevom na perách. To je moja jediná životná mantra."

- Najčítanejšie -