Presunúť na hlavný obsah

FOTO: Prvý portrét britskej kráľovskej rodiny: Nechýba na ňom manželka kráľa Camilla, Charlesova životná láska

Zahraničné celebrity

Úvod tohto mesiaca priniesol nový kráľovský portrét. Buckinghamský palác ho zverejnil pri príležitosti začiatku novej vlády panovníka Karola III., ktorý sa ujal trónu po smrti svojej mamy - kráľovnej Alžbety II. Po kráľovom boku nechýba jeho manželka, s ktorou kedysi čelil nenávisti z radov verejnosti. Dnes je však všetko inak…

Od smrti kráľovnej Alžbety II. uplynie mesiac. Bol 8. september, kedy svet obletela smutná správa o odchode najdlhšie vládnucej panovníčky, ktorá stála na čele Británie sedem dekád. Trón prevzal jej syn Charles, pre Slovákov je známy ako kráľ Karol III

S novým panovníkom prišiel aj nový oficiálny portrét kráľovskej rodiny. Fotografia zverejnená Buckinghamským palácom vznikla deň pred pohrebom Alžbety II., t.j. 18. septembra. Na snímke sú štyria monarchovia - kráľ Krol III. a jeho syn princ William stoja vedľa seba, pričom každý z nich má po boku svoju manželku. Princ svoju Kate a kráľ Camillu, ktorá prijala titul kráľovná manželka. 

Britom istú dobu trvalo, kým ju akceptovali ako súčasť kráľovskej rodiny. Dôvodom bola jej škandalózna minulosť úzko spätá s Charlesom. "Moja prababička bola milenkou vášho pradedka, čo vy na to?" Presne tak mala znieť veta, ktorou sa Camilla prihovorila Charlesovi na zápase v póle. Bol začiatok sedemdesiatych rokov 20. storočia a s odstupom času vieme, ako vtedajší korunný princ s touto informáciou naložil.

Tajný románik dvojice prerušili Charlesove vojenské povinnosti - musel nastúpiť do služby v námorníctve. Camilla krátko po jeho odchode povedala "áno" dôstojníkovi britskej armády Andrewovi Parkerovi Bowlesovi, s ktorým mala neskôr dve deti.  

Prečítajte siNajštýlovejšie krásky s modrou krvou, ktoré si vás získajú nielen fashion štýlom: Toto ženy z rôznych kútov sveta spája

Nič sa však nezmenilo na tom, že Camilla ostala Charlesovou dôvernou priateľkou. Podľa všetkého mu pomohla nájsť aj vhodnú manželku a to lady Dianu Spencer. Hoci každý z nich zviazal svoj život s inou osobou, pravdou je, že nikdy sa neprestali milovať. Ich vzájomná láska pokračovala aj po svadbe Charlesa s lady Dianou - princeznou z Walesu. Lady Dí si bola vedomá citov, ktoré prevládali medzi jej mužom a Camillou. 

So svojou sokyňou sa zoči-voči stretla na jednom večierku a už vtedy bolo, takpovediac, verejným tajomstvom, že sú v milostnom trojuholníku. Následne z úst Diany zaznela veta, ktorá sa stala legendárnou. "No, boli sme tam traja, v tomto manželstve, takže to bolo trochu preplnené," povedala princezná pre BBC. Podľa jej slov sa títo dvaja nikdy nestránili toho, aby spolu trávili čas - aj keď to malo byť na úkor rodiny.

Reakcia verejnosti bola silná. Voči Camille sa zdvihla veľká vlna nenávisti, ľudia jej prakticky pripisovali Dianine problémy s bulímiou, ktoré mali prameniť z neustáleho nešťastia v manželstve. Rovnako jej dávali za vinu aj definitívny rozpad ich manželstva, ku ktorému prišlo v roku 1996. Dva roky predtým sa Chareles priznal k cudzoložstvu, čo bolo rok po tom, ako sa Camilla rozviedla s Andrewom. 

Prečítajte siAko z kráľovského dvora: Jeden z najkrajších slovenských párov pôsobí ako princezná a princ z rozprávky

Camilla napriek láske, ktorú od Charlesa dostávala, neverila, že jedného dňa budú svoji, čo sa napokon stalo. Jedným z dôvodov bol aj fakt, že kráľovská rodina ju nepokladala za dostatočne urodzenú, navyše nebola panna, takže monarchovia nehľadeli na to, že ju Charles miluje. "Vždy ma vedela rozosmiať. Nestretol som nikoho duchaplnejšieho, múdrejšieho, nikoho s väčším šarmom. A s nikým som nikdy nemal toľko spoločných záujmov, s nikým na svete som sa necítil tak dobre, tak uvoľnene a tak príjemne," povedal o svojej Camille Charles. 

Istú dobu trvalo, než si Camilla získala obľubu či už verejnosti, alebo v rámci kráľovskej rodiny. Stálo ju to mnoho úsilia, dnes je známa napríklad tým, že sa angažuje v oblasti charity. V očiach verejnosti zavážilo aj prianie samotnej kráľovnej Alžbety, ktorá tesne pred smrťou povedala, že si praje, aby Camilla nosila titul kráľovná manželka.

- Najčítanejšie -