Presunúť na hlavný obsah

Z milenky vojvodkyňa: Camilla bola nenávidená, princ Charles ju synom predstavil ako partnerku krátko po Dianinej smrti

Zahraničné celebrity

Camilla Parker Bowles to v živote nemala ľahké. Veľa si vytrpela pre kontroverzný vzťah s princom Charlesom. Verejnosti, ktorá milovala princeznú Dianu, trvalo celé roky, kým ju akceptovala ako princovu partnerku a napokon manželku.

Príbeh princa Charlesa a vojvodkyne Camilly sa začal písať v 70-tych rokoch. Hovorí sa, že z prinovej strany to bola láska na prvý pohľad, šarmantná blondínka ho očarila na zápase v póle  vo Windsore. Camilla bola s citmi opatrnejšia, slabosť na princa si vytvorila až neskôr. Už v tom čase ale bola známa tým, že sa nevyhýbala aféram. 

Utajený románik Camilly a princa prerušili Charlesove vojenské povinnosti - musel nastúpiť do služby v námorníctve. Camilla dlho nesmútila a krátko na to povedala "áno" svojmu bývalému, dôstojníkovi britskej armády Andrewovi Parkerovi Bowlesovi. Bol rok 1973. 

Prečítajte siPes ako memento dobrej rodiny: Britskí monarchovia nedajú na 4-nohých chlpáčov dopustiť

Keď sa princ po pol roku vrátil zo služby, jeho životná láska už bola vydatá pani. Dvojici to však nebránilo v tom, aby prerušili kontakt. Vždy si boli mimoriadne blízki a vždy si k sebe dokázali násť cestu. Vziať sa však nemohli, Camille uškodila jej pochybná povesť, ktorá sa nepozdávala samotnej kráľovnej, mohla by totiž výrazne uškodiť kráľovskej rodine. Princ ako budúci kráľ si potreboval vziať za manželku ženu s ukážkovou povesťou.

Lady Diana ju mala, páčila sa všetkým členom kráľovskej rodiny. Po pár stretnutiach s princom Charlesom tak prišli zásnuby a následne svadba. Dva roky po veľkolepom obrade sa začalo šuškať, že princ sa znova tajne vída s Camillou, čo princeznú Dianu doháňalo k šialenstvu, trpela manželstvo plné bolesti a podvádzania. "V našom manželstve sme boli stále traja, a tak to bolo preplnené," prezradila v slávnom interview pre BBC z roku 1995 Diana. Bol to tiež rok, kedy sa Camilla rozviedla so svojím prvým manželom. Ich rozvodu predchádzalo princovo oznámenie, že sa odlučuje od manželky Diany, s ktorou sa rozviedol v roku 1996. Ďalší rok sa zapísal do dejín čiernymi písmenami. Lady D neprežila autonehodu. Ľudia z radov verejnosti boli otrasení, princezná Diana patrila medzi ich najobľúbenejších členov kráľovskej rodiny, zbožňovali ju najmä kvôli jej skromné vystupovanie a ľudskosť.

Preto je pochopiteľné, že na jej nástupkyňu - Camillu - mali ťažké srdce. Princ Charles ju rok po Dianinej smrti predstavil len svojim synom, na verejnosti sa k sebe nehlásili. Podpory sa nedočkali ani od kráľovnej, Alžbeta II. ale s odstupom času rezignovala. A tak po všetkých peripetiách, ktorým čelili, si v roku 2005 povedali svoje životné "áno". Vzali sa po 35-tich rokoch od doby, čo sa spoznali, Alžbeta II. s manželom na obrade chýbali.

Prečítajte siKate Middleton má o budúcnosti svojich detí jasnú predstavu: Takto vidí svoje ratolesti

Istý čas trvalo, než verejnosť akceptovala Camillu ako princou manželku. Po Charlesovom boku si ju však napokon ako vojvodkyňa z Cornwallu získala, Britom učarila je bezprostrednosť a zmysel pre humor. Z nenávidenej milenky princa, ktorej pripisovali rozpad princovho manželstva s Dianou, prešla dlhú cestu, aby si získala priazeň nielen ľudu. Spočiatku bola terčom hnevu a nenávisti a tak sa verejných podujatí nezúčastňovala. Všetko sa zmenilo v roku 2011, kedy sa ukázala na svadbe Williama a Kate, o rok neskôr sa dočkala aj prijatia od kráľovnej.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe