Presunúť na hlavný obsah

Pes ako memento dobrej rodiny: Britskí monarchovia nedajú na 4-nohých chlpáčov dopustiť

Zahraničné celebrity

S kráľovskou rodinou sa psy a kone spájali odjakživa. Všetci členovia monarchie k nim majú veľmi blízky vzťah a sú pre nich srdcovkou. Aj v rámci statusu v spoločnosti majú totiž mimoriadny význam.

Kráľovná Alžbeta II. a jej corgi miláčikova

Psy sú v britskej kráľovskej monarchii nielen mimoriadne obľúbené, ale majú aj dôležité postavenie. Každý dobrý panovník by totiž po svojom boku mal mať psa. Je to akousi nepísanou tradíciou, ktorú však treba dodržiavať.

Prečítajte si: Má už po 50tke, no stále prekvapuje telom bohyne. Známa česko-slovenská modelka žnie úspechy aj v zahraničí

Majú vlastných komorníkov i osobitné menu. Súčasťou ich bežnej starostlivosti je osobný asistent, kuchár, masér, vlastný zverolekár, či fyzioterapeut. Starostlivosť na kráľovskom dvore je naozaj dokonalá.

Samotná kráľovná miluje plemená psov s názvom Corgi. Jej otec, Juraj VI., kúpil túto rasu do kráľovskej rodiny ešte v roku 1933. Prvý rodinný miláčik - Dookie, sa tak stal mementom dobrej rodiny.

Kráľovná dostala svoju prvú Corgi fenku menom Susan na jej 18. narodeniny. Od vtedy bola majiteľkou viac ako tridsiatich takýchto psov. 

Dôležitý člen rodiny pre Williama a Kate

Tmavého kokeršpaniela menom Lupo zase dostala vojvodkyňa Kate od svojho otca Jamesa Middletona. Bol vlastne svadobný darom. Lupo sa stal miláčikom rodiny a pár na neho nedal dopustiť. Rovnako ako aj ich deti.

Dokonca sa tento chlpáč objavil na prvej oficiálnej fotografii, po narodení princa Georga v záhrade domu Middletonovcov v Bucklebury. 

Len v novembri však rozkošný psík rodinu opustil. Informoval o tom samotný pár na sociálnej sieti. „Bol súčasťou našej rodiny deväť rokov a bude nám tak chýbať.“

Prečítajte si: Má 72 rokov, no popiera zákony prírody. Matka Elona Muska je vyhľadávanou modelkou

Aktuálne však už má mať kráľovská rodinka nového psíka. Má ísť o synovca Lupa. „Nové šteniatko je rozkošné a celá rodina je ním posadnutá,“ prezradil zdroj blízky páru.

Miláčikovia Camilly a Charlesa

Camilla a princ Charles vlastnia zase Jack Russelov - Bluebell a Beth. Zachránila ich ešte v roku 2012 vojvodkyňa z Cornwallu. Odvtedy sú nerozlučnými spoločníkmi tohto páru.

- Najčítanejšie -