Presunúť na hlavný obsah

Sexuálne túžby, ktorých naplnenie je pre zdravý vzťah kľúčové: Na týchto sa zhodujú aj odborníci

Partnerské vzťahy

Aj intimita má svoje pravidlá. Určité veci by ste sebe aj partnerovi mali dopriať. Teda pokiaľ chcete, aby všetko medzi vami fungovalo tak, ako má.

Samotné sexuálne spojenie okrem toho, že vás zbližuje, zahŕňa množstvo benefitov

Vedeli ste, že romantika je jedným z hlavných atribútov úspešného vzťahu? A súčasťou nej je aj kvalitný sex. To, akú veľkú úlohu zohráva sex v milostnom živote, však závisí od vás a vášho partnera. Na toto presný návod, kedy a ako často neexistuje.

"Pre rôzne vzťahy to môže znamenať samozrejme odlišné veci. Najdôležitejšie však je, že dvaja ľudia vo vzájomnom zväzku sú na rovnakej vlne, pokiaľ ide o frekvenciu sexu. Keď sa v tomto nezhodnete, máte problém. Väčšina vašej nespokojnosti s partnerom potom pramení práve z tohto," vysvetľuje sexuologička Laurie Mintz, PhD.

Čítajte tiež: Až po rozvode som zistil, aký kvietok bola moja bývalá: Zabudol by som na všetko, ale túto jednu vec jej nikdy neodpustím

"Sex je vlastne všetko, čo vy a váš partner robíte konsenzuálne, čo zahŕňa erotický, sexuálny dotyk a potešenie. Rozhodne by to malo mať obsiahnutú genitálnu rozkoš, orálny sex, dotyky a dobrú službu na spestrenie robia aj vibrátory, či samotné dotyky."

Sexuálne spojenie okrem toho, že vás zbližuje, zahŕňa však aj celý rad výhod okrem rozkoše. Vplyv na zdravotný stav je v tomto smere tiež nepopierateľný. Môže pomôcť zmierniť bolesti kĺbov, svalov, pomôže pri bolestiach hlavy a menštruačných kŕčoch. Dokonca je dokázané, že ženy, ktoré majú často orgazmus, majú nižšie riziko vzniku endometriózy a pravidelnejšiu menštruáciu. Zároveň aj cvičíte svaly panvového dna, čo sa tiež ráta. 

Mohlo by vás zaujímať: Svoj vzťah som ukončila, pretože nenapĺňal moje sexuálne potreby: Pre niekoho povrchné, pre mňa však dôležité

Čiže to, čo si doprajete vzájomne v posteli, následne ovplyvňuje váš organizmus, náladu aj pohľad na partnera. Preto je dobré pozrieť sa na to občas aj z inej perspektívy. 

Doprajete partnerovi všetko, po čom v sexe túži?

spolu hlasovalo 314 ľudí

- Najčítanejšie -