Presunúť na hlavný obsah

5 vecí, ktoré zlepšia vašu pleť: Vďaka vyhladenej pokožke budete pôsobiť mladšie a šťastnejšie

Krása

Beauty rutina, to nie je len o starostlivo vybratej kozmetike. Je to do veľkej časti o životnom štýle. Práve ten pôsobí najviac na našu pleť.

O pleť sa treba starať zvnútra, nielen zvonka. O tom by vedeli rozprávať mnohí odborníci skúmajúci zdravie a antiage problematiku. Vypnutú pleť plnú vitality, energie a jasu môžete docieliť kombináciou starostlivosti a životného štýlu.

Inšpirujte sa: Ženy, ktoré najpomalšie starnú v pleti: V jednej veci robia presný opak, ako väčšina žien

Kvalitná strava bohatá na bielkoviny, vlákninu a dobré tuky

Pleť je odrazom toho, čo dávame do svojho tela. Váš jedálniček by mal byť bohatý na vlákninu, proteíny, ale tiež zdravé tuky. Zaraďte do svojej stravy čo najviac bohatej a pestrej zeleniny, semiačok a tiež proteínov ako tvaroh, cottage cheese, chudé mäso.. Zdravé tuky ako avokádo, losos a iné ryby, či semienka prispievajú ku krajšej pleti. 

Spánok

Sedem hodín je ideál i keď pravda je taká, že nezáleží ani tak na tom, koľko hodín spíte, ako na tom, aký kvalitný je váš spánok. Hlboký spánok, kľudný spánok, neprerušovaný spánok. Stopercentný oddych tela od mysle. Spánok je pre mladosť pleti veľmi dôležitý, často označovaný ako alfa-omega.

Pravidelná beauty rutina

Žijeme uponáhľanú dobu, v ktorej nikto nemá na nič čas. Beauty rutinu by ste si však mali začleniť do každodennej starostlivosti a času sama so sebou. Mal by to byť proces, kedy dochádza k rozmaznávaniu pleti, masáži a celkovo dotyku a hĺbkovej hydratácii či regenerácii počas noci.

Čistenie pleti

Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek beauty rutinu, čistenie pleti by malo byť jej súčasťou. Nie je to odlíčenie od makeupu. Správnym a dôsledným čistením zbavujete pleť odumretých buniek a pripravujete ju na hlbšiu absorbciu kozmetických prípravkov. 

Neprehliadnite: Mužom vrásky pristanú a starnú do krásy: Čím viac rokov majú, tým lepšie vyzerajú, no na toto by nemali zabúdať

Beh alebo iné kardio

Aktivita v podobe kardia je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako prekrviť telo, vyplaviť nečistoty a vyhladiť pleť. Pravidelná aktivita, pri ktorej sa zároveň vyplavujú endorfíny šťastia. Je to skvelý anti-age spoločník.