Presunúť na hlavný obsah

Princezná Kate ako prototyp dokonalej panovníčky: Je ich láska s Williamom skutočná, či premyslený obraz kráľovskej predlohy?

Zahraničné celebrity

Ich láske na začiatku nedávali veľké šance, dnes sú prototypom dokonalého páru a rodiny. Sú však emócie medzi Kate a Williamom skutočné alebo ide len o premyslený obraz toho, čo monarchia potrebuje prezentovať?

Potichu sa hovorilo o tom, že je to vlastne ideálny zväzok, keďže Kate sa prakticky od začiatku absolútne zžila s protokolom

29. apríla 2011 sa v histórii britskej monarchii zapísal do dejín. Práve vtedy sa konala rozprávková svadba princa Williama a Kate Middleton. Moment, kedy si povedali áno bol pod absolútnym drobnohľadom médiíí a ich veľý deň sledovalo viac ako 26 miliónov britských televíznych divákov a ďalšie stovky miliónov po celom svete.

Krásna Kate už vtedy pôsobila ako dokonalý prototyp panovníčky. Jemná, elegantná a sofistikovaná, v šatách Alexander McQueen vyrazila dych nielen svojmu nastávajúcemu, ale aj všetkým naokolo. 

No začiatok ich príbehu vôbec nebol taký romantický ako sa na svadbe zdalo. Zabudlo sa na momenty, ako ju novinári prenasledovali ulicami Londýna, riešilo sa každé jej kilo navyše, či nelichotivá fotka na titulke. Predtým ako ju William požiadal o ruku, bulvár často Kate nazýval "Waity Katie", keďže nikto neveril, že ich puto bude natoľko pevné, že sa spolu ocitnú pred oltárom.

Čítajte tiež: Sestra Meghan Markle, Samantha, ju žaluje: Podľa nej si Meghan vymyslela tento príbeh, aká je pravda?

Všetko, čo sa okolo nej riešilo, však vždy ustála s absolútnou gráciou a nonšelantnosťou. Nikdy sama nedala novinárom priestor, aby sa mohli oprieť o nejaký škandál, ktorý nebol umelo vykonštruovaný. 

Potichu sa hovorilo o tom, že je to vlastne ideálny zväzok, keďže Kate sa prakticky od začiatku absolútne zžila s protokolom a dodržiavala ho do bodky. Nedávno, keď Meghan Markle a princ Harry otvorili pandorinu skrinku o pozadí fungovania kráľovskej rodiny vo svojom dokumente, začalo sa opäť hovoriť o tom, či sú emócie medzi Williamom a Kate skutočné. Sám Harry totiž povedal, že muži v ich rodine si vždy vyberali dokonalé manželky, ktoré budú spĺňať očakávania koruny. 

"Veľa členov našej rodiny, a teraz mám na mysli predovšetkým mužov, sa túži oženiť s niekým, kto spĺňa konkrétne požiadavky, nie s tým, kto mu je v živote súdený. To znamená, že sa rozhodujú hlavou, nie srdcom. A moja maminka sa vždy rozhodovala srdcom. Zjavne som syn svojej matky," prezradil v dokumente pre platformu Netflix, princ Harry .

Pravdou je, že navonok Kate a William pôsobia absolútne idylicky. On ako šarmantný, charizmatický budúci kráľ, ona ako sofistikovaná, láskavá a nežná princezná, pre ktorú je rodina všetkým. Prejavovanie emócií na verejnosti je v monarchii tabu, takže toto striktne dvojica dodržiava.

Neprehliadnite: Kráľovský expert odhaľuje: Táto osoba zohrá kľúčovú rolu v udržaní mieru s princom Harrym a Meghan

Ako to však v skutočnosti je a či je ich vzťah len záležitosťou pre verejnosť a dobro monarchie, vedia len oni dvaja.