Presunúť na hlavný obsah

Trend alert: Na vlnách výšiviek a farieb

Móda

Nechajte sa počas sychravých dní niesť na vlnách farieb a hravosti. Aj počas zimy môžete staviť na ľahšie materiály, či výšivky. Stačí len správne vrstviť!

Optická ilúzia pozitivity

Čo sa týka farieb, počas jesene to vyzeralo, že vrámci módy ustupujú trendy jemnejším odtieňom, vrátane baby blue, tónov západu slnka a monochromatickej béžovej. Áno, toto bolo veľkým hitom, no opäť cítime návrat k širokej a výraznej palete farieb. Ako keby aj dizejnéri mali tendencie naše dni takýmto spôsobom rozžiariť a urobiť ich pozitívnejšími. 

Neprehliadnite: Neforemné bundy, príliš široké kabáty, či nevhodné jeansy: Toto všetko vám pridáva kilá navyše

Preto sa nebojte ísť v tomto období do naozaj výrazných farieb, ale aj netradičných kombinácií materiálov. Stavte na rôzne výšivky, perie, či háčkované kúsky. S týmto viete dodať aj obyčajnému kostýmu úplne iný nádych.

Dômyselný prejav kreativity

V dômyselnom prejave kreativity sa móda pohráva nielen s optickými ilúziami, ale odhaľuje aj kúsky, ktoré premieňajú tie obyčajné na neobyčajné. 

S pixelovanými tvarmi, nohavicovými sukňami, pepitkovými, či károvanými kostýmčekmi, necháva priestor tak trochu futurizmu 60. rokov. Opäť sa netreba báť farieb a vrstvenia.

Jemná vyšívaná estetika

Na šatách nemusí byť všetko o trblietkach, flitroch a hodvábe. Napríklad v Bottega Veneta premenili jednotlivé kúsky už pred rokom doslova na vyšívané umelecké diela a nasledovali ich mnohí poprední návrhári.

Prečítajte si: Zimné topánky podľa typu postavy: Čo sa hodí jablku a po čom by hruška nemala siahnuť?

Pritom aj takéto šaty sa dajú nosiť ako druhá koža, najmä ak sú z príjemného materiálu. Cieľom je len vyburcovať emócie – potešenie a radosť, túžbu a krásu. Čiže aj teraz je rozhodne čas na to, nechať priestor kreativite. 

 

- Najčítanejšie -