Presunúť na hlavný obsah

Balaclava ako nový módny trend? Inšpirujte sa ako počas bežných dní nosiť tento netradičný doplnok

Móda

Kedysi sa nosili prioritne na lyžovačkách, teraz sú ich plné ulice. Nosenie balaclavy sa stalo novodobým trendom. Zahreje a ak ju správne skombinujete, viete ju povýšiť na mimoriadne chic prvok.

Kľúčový trend pre rok 2023

Rastúci módny trend nosenia balaclavy, teda kukly, zaznamenal prudký nárast záujmu už v roku 2022. Hoci niekto takýto kúsok nevie vystáť, iní ho považujú za dokonalý fashion prvok, s ktorým dokážete krásne variovať. Módu pokrývok hlavy zakrývajúcu tvár, označili aj samotní poprední návrhári za jeden z kľúčových trendov pre rok 2023 po tom, čo ich nosilo množstvo svetových hviezd.

Prefiltrovali sa teda z prehliadkového móla do ulíc, pričom ponúkajú naozaj široké spektrum kombinovateľnosti.

Prečítajte si: Zimné topánky podľa typu postavy: Čo sa hodí jablku a po čom by hruška nemala siahnuť?

Nosia sa klasické kúsky z vlny, ale aj luxusnejšie kašmírové verzie, či pletené alebo dokonca háčkované. Tu môžete nechať pracovať svoju fantáziu a siahnuť po tom, v čom sa aj budete cítiť komfortne.

Nájdeme ich v kolekciách Prada, Altuzarra, Max Mara, Gucci, Rochas a je jasné, že kukly sú už teraz doplnkom, ktorý si túto sezónu vyberajú influenceri a celebrity.

Medzi známych fanúšikov tohto trendu patrí Beyoncé, Bella Hadid, či Camille Charrière. Sú totiž aj mimoriadne praktické, zahrejú vás počas chladných dní a tak plnia nielen trendy, ale aj praktickú úlohu.

Najlepšie je držať sa neutrálnej farby pre maximálnu všestrannosť. Skvelá je klasická čierna, šedá, ťavia. Tiež stojí za to pozrieť sa na látku, aby ste sa uistili, že ladí so zvyškom vášho stylingu.

Ťažká vlnená kukla s jednoduchým tričkom, rozhodne nepôjde dokopy. Namiesto toho ho kombinujte s úpletmi podobnej gramáže alebo sa rozhodnite pre jemný kašmír. Aj toto treba pri balaclave brať do úvahy.

Neprehliadnite: Neforemné bundy, príliš široké kabáty, či nevhodné jeansy: Toto všetko vám pridáva kilá navyše

Nakoniec je potrebné zvážiť strih. Niektoré sú navrhnuté tak, aby orámovali tvár, iné ju viac zakrávajú. My osobne sa prikláňame k tej prvej verzii. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe