Presunúť na hlavný obsah

Transparentnosť, kožuchy, ale aj udržateľné kúsky: Čo sa nosí v uliciach Paríža?

Móda

Ak hľadáte fashion inšpiráciu do týchto sychravých dní, máme pre vás niekoľko tipov, v ktorých zažiarite. Pozrite sa spolu s nami, čo sa nosí v mekke módy.

Très chic

Hlavné mesto Francúzska ponúka v každom ročnom období, dokonalý mix pouličného štýlu. Nájdete tu inšpirácie zo všetkých oblastí módy. Od jednoduchýcho minimalistických kúskov, cez vintage prvky až po high fashion. Skrátka pestrá a hravá paleta všetkého, čo módny svet ponúka. Trendy, ktoré sme objavili, dokážete využiť naozaj roky a rozhodne nestratia nič zo svojej nadčasovosti. 

Kožuchy a kožúšky sa opäť hlásia o slovo vo veľkom. Nebojte sa kratších verzií, ale ani tých oversize. Tu už samotný strih prispôsobte svojim krivkám, pričom platí, že subtílnejnejším postavám pristanú skôr tie kratšie.

Skvele vyniknú s legínami, ktoré sa tiež dostávajú opäť na scénu. A ak siahnete po lodičkách budete absolútne très chic!

Transparent play

Transparentnosť je tiež rozhodne prvkom, ktorý v tomto roku budeme vídať častejšie. Či už na šatách, blúzkach, alebo dokonca svetríkoch. Pridáva to na ženskosti, zvyšuje sexappeal a rozhodne budete pôsobiť neodolateľne. Aj toto má však svoje pravidlá. 

Prečítajte si: Zimné topánky podľa typu postavy: Čo sa hodí jablku a po čom by hruška nemala siahnuť?

Nikdy neukazujte príliš veľa, vždy je dobré zachovať si istú dávku tajomna. Ak siahnete po kúsku, v ktorom vám vidieť aj bielizeň, odtieň musí byť jednoznačne totožný. Inak by ste pôsobili skôr vulgárne ako príťažlivo.

Sustainability love

Udržateľnosť je niečo, čomu sa najmä v roku 2023 bude dávať znova väčší význam. Čoraz populárnejšími sa stávajú kúsky vyrobené z prírodných a recyklovateľných materiálov. Takisto aj tie z druhej ruky sa tešia popularite, najmä pokiaľ ide o ikonické. Tu krásne vidieť ako viete s módou ako takou variovať. 

Nebojte sa ležérnejších stylingov, bavlnené tielko, kostým z cupra sú skvelou voľbou. V tomto roku si dajte záväzok investície do kvality pred kvantitou, v štýle minimalizmu.

Neprehliadnite: Neforemné bundy, príliš široké kabáty, či nevhodné jeansy: Toto všetko vám pridáva kilá navyše

Skúste uprednostniť uvedomelé nakupovanie pred spontánnym. No a ak sa snažíte tieto kroky aplikovať v kontete kapsulového šatníka, ste na najlepšej ceste. 

Très chic

 

- Najčítanejšie -