Presunúť na hlavný obsah

Disney+ chystá seriál Kaiser Karl: Vzostup Karla Lagerfelda vo svete parížskej vysokej módy 70. rokov

Móda

V roku 1972 sa 38-ročný Karl Lagerfeld túžil stať najslávnejším francúzskym módnym návrhárom, v čase, keď mu kraľoval Yves Saint Laurent. Nový seriál Kaiser Karl bude mapovať jeho vzostup vo svete parížskej módy 70. rokov.

Disney+ dnes predstavilo hviezdne obsadenie svojej pôvodnej série „Kaiser Karl“, ktorá zaznamenáva vzostup Karla Lagerfelda vo svete parížskej vysokej módy 70. rokov. V roku 1972 sa 38-ročný Karl Lagerfeld túžil stať najslávnejším francúzskym módnym návrhárom, v čase, keď mu kraľoval Yves Saint Laurent.

Čítajte tiež: Slovenské modelky, ktoré predvádzali pre Karla Lagerfelda: Génia v oblasti módy si nevedia vynachváliť

Meno Lagerfeld zvyšuje povesť Paríža

Po stretnutí a zamilovaní sa do Jacquesa de Baschera, mladého dandyho, sa ocitol v konkurencii Yves Saint Laurent a Pierre Bergé, šéf najprestížnejšej módnej značky v okolí. Toto je príbeh Kaisera Karla a jeho zbesilého hľadania uznania, plného klanového súperenia a bitiek ega, párty a dekadencie, tragických milostných afér a veľkolepých priateľstiev.

Po prvýkrát séria zdvihne závoj na mimoriadne záhadnom módnom návrhárovi, ktorý sa napriek tomu stal jednou z najvýznamnejších osobností v tomto odvetví. Meno Lagerfeld, označované americkou tlačou ako „Kaiser Karl“, naďalej zvyšuje povesť Paríža ako hlavného mesta módy na svete.

Šesťdielna séria bude mať hviezdne obsadenie

Šesťdielna séria bude obsahovať hviezdne obsadenie, ktoré zahŕňa Daniela Brühla („Na západnom fronte ticho“, „Kapitán Amerika: Občianska vojna“, „Rush“, „Inglourious Basterds“, „Good Bye Lenin!“) ako Lagerfelda. ; Théodore Pellerin („Kontinentálny drift (juh)“, „Podzemie“, „Strážny pes“, „Je to len koniec sveta“) ako Jacques de Bascher; Arnaud Valois (laureát najsľubnejšieho herca na udeľovaní cien Lumières v roku 2018 – „BPM (údery za minútu)“, „Dievča vo vlaku“, „Moja najlepšia časť“, „Jarný kvet“) ako Yves Saint Laurent; Alex Lutz (César Award za najlepšieho herca v roku 2019, Molière Award za najlepší standup v rokoch 2016 a 2020 – „Vortex“, „Guy“, „Une comédie romantique“, „Baron Noir“) ako Pierre Bergé; a Agnès Jaoui (cena César za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe v rokoch 1998, 2001 a 2016 – „Singing Jailbirds“, francúzska verzia „In Treatment“, „The Sweet Escape“, „The Taste of Others“) ako Gaby Aghion, zakladateľ značky Chloé, ktorý pomohol pozdvihnúť Lagerfelda.

Pauline Dauvin, viceprezidentka pre programovanie a produkciu, Disney+ France, s potešením oznamuje túto novú spoluprácu medzi Disney+, Gaumont a Jour Premier. Spojenie vynikajúcich talentov bude mať za následok jedinečný zážitok zo sledovania pre predplatiteľov platformy. Režisér Jérôme Salle („Kompromat“, „Totemy“, „The Odyssey“, „Zulu“) bude umeleckým mozgom série. Isabelle Degeorges, ktorá bude výkonnou produkciou pre Gaumonta, a Arnaud de Crémiers, výkonný producent pre Jour Premier, sú nadšení, že s ním môžu opäť spolupracovať. Dajú dohromady tím renomovaných hercov a technikov, aby dodali prémiovú produkciu. Jérôme Salle bude režírovať epizódy jedna, dva a šesť; Audrey Estrougo (chystaná séria Disney+ Original „Tout va bien“, „Authentik“, „Héroïnes“) bude režírovať ďalšie tri.

„Kaiser Karl“ predstavuje niektoré z najväčších hviezd a mediálnych osobností tej doby, od Marlene Dietrich (Sunnyi Melles, ktorá nedávno hrala vo filme „Trojuholník smútku“, víťazka Zlatej palmy na filmovom festivale v Cannes 2022) po Palomu. Picasso (Jeanne Damas, videná vo filme „Úprimnosť“), Loulou de la Falaise (Claire Laffut, uznávaná belgická speváčka a umelkyňa) a Andy Warhol (Paul Spera, videný vo filmoch „Niečo vo vzduchu“, „Biely vojak, “ a „SK1“).

Féodor Atkine (Antony de Bascher), Caroline Archambault (Armelle de Bascher), Victoire Du Bois (Anne de Bascher), Lisa Kreuzer (Elisabeth Lagerfeld), Anouk Féral (Rosemarie Le Gallais), Mehdi Kerkouche (Juan Ramos), Julia Faure (Herecké obsadenie dopĺňajú Francine Crescent) a Clara Bretheau (Diane de Beauvau-Craon).

„Kaiser Karl“ bude obsahovať viac ako 2 200 doplnkov, viac ako 40 rôznych súprav a približne 3 000 kostýmov, z ktorých 160 bude vytvorených úplne od nuly.

Neprehliadnite: Zomrela módna legenda Karl Lagerfeld: Takýto bol jeho život v preslávenom Paríži

S cieľom vykúzliť parížsku atmosféru okázalých 70. rokov minulého storočia spája umelecký tím kameramanov Mélodie Preel (francúzska verzia „In Treatment“) a Mahdi Lepart („L'Absente“, „Grown Ups“) s kostýmami, ktoré sú nevyhnutné. aspekt tejto série – od Pascaline Chavanne (jedenásť nominácií na Césara za najlepší kostým a dve víťazstvá za „Renoir“ v roku 2013 a „Dôstojník a špión“ v roku 2019 a dve nominácie na Magritte Awards a víťazstvo v kategórii najlepší kostýmy kategórii „Dáma v aute s okuliarmi a pištoľou“ v roku 2016), vlasy od Sébastiena Quineta („The French Dispatch“, „Marie-Antoinette“).

- Najčítanejšie -