Presunúť na hlavný obsah

Charles nebol stvorený na to, aby sa stal kráľom, mala kedysi povedať princezná Diana: Šťastie otca svojich detí videla inak

Zahraničné celebrity

Najstarší syn zosnulej kráľovnej Alžbety, Charles, bol v sobotu oficiálne korunovaný za kráľa Británie. Na trón čakal od roku 1952, k funkcii kráľa bol teda vedený odmalička. Napriek tomu ho tak jeho bývalá manželka Lady Diana nevidela…

Charles, ktorý po matkinej smrti zasadol na britský trón a prijal panovnícke meno Karol III., bol kedysi v manželskom zväzku s princeznou Dianou, ktorá mu porodila dvoch synov (princov) - Williama a Harryho.  

Ich manželstvo nemalo dlhú históriu, trvalo 15 rokov. Od začiatku nebolo šťastné, Charlesovo srdce vždy patrilo inej žene - Camile - jeho terajšej manželke. K rozvodu kráľovského páru sa tak schyľovalo niekoľko rokov, definitívna bodka prišla v roku 1996. O rok neskôr auto Lady Di havarovalo a princeznin život vyhasol. 

Než došlo k tragédii, Diana mala nahlas povedať túto vetu: "Charles nebol stvorený na to, aby sa stal kráľom." Princeznine slová z roku 1997 tlmočila expertka na kráľovskú rodinu Jennie Bond, ktorá v tom čase pôsobila kráľovská korešpondentka pre BBC.

Prečítajte si aj: Korunovácia kráľa: Catherine Middleton vzdala hold princeznej Diane a Alžbete II., naša prezidentka zažiarila v nevädzovo modrej

Lady Diana sa mala Bondovej zdôveriť aj s jej vidinou šťastia smerom k Charlesovi. "Pravdou je, že Charles by bol oveľa šťastnejší, ak by žil v Toskánsku, maľoval krajinu alebo študoval architektúru." Charles mal podľa Diany ako následník trónu "dosť problémov", ako kráľa ho jednoducho nevidela.

Neprehliadnite: Toto ste o kráľovnej Camille netušili: Milostné aféry aj škandály sprevádzali veľkú časť jej života

Rozhovor princeznej Diany a Jennie Bondovej mal podľa kráľovskej expertky prebehnúť v salóniku Kensingtonského paláca, v ktorom Lady Di žila. Stalo sa tak krátko po uzavretí rozvodu s Charlesom, ku ktorému došlo 28. augusta 1996.