Presunúť na hlavný obsah

Vyčarujte najmenším doma rozprávkové kráľovstvo: S týmito doplnkami dodáte detskej izbe neuveriteľné čaro

Bývanie

Pokiaľ hľadáte tipy ako urobiť z detskej izby svojich ratolestí malé kráľovstvo, vieme ako na to. S pár doplnkami a vhodne zvolenými farbami to naozaj rýchlo dokážete.

Detská izba je miestom, kde sa plnia sny. Zrejme každá z nás chce, aby deti mali svoj priestor krásny, ale zároveň aj praktický a zharmonizovaný. S pár doplnkami dokážete aj obyčajnú izbičku premeniť na kráľovstvo. Pozrite sa, čo je v tomto najdôležitejšie.

Základom je vhodná kombinácia farieb

Toto je niečo, na čo treba myslieť ako prvé. Správne zvolené odtiene, vedia urobiť naozaj viac ako predpokladáte. Vôbec sa nemusíte báť aj takejto zelenej tapety, naopak. Ak ju spojíte s bielou, hnedou a dreveným dekorom, celkovo priestor prežiarite a dodáte mu aj punc luxusu. 

Neprehliadnite: Veci s negatívnou energiou, ktoré by ste doma nemali mať: Prečo sú podľa feng shui magnetom na nešťastie?

Pokiaľ chcete zachovať biele steny, vyhrajte sa s farebnými doplnkami. Zvoľte jeden výraznejší, dominantný solitér a zvyšok drobností dolaďte. Môžete kombinovať až 5 rôznych farieb a stále to bude pôsobiť sviežo, hravo, no nie gýčovo. 

Rozloženie urobí veľa pri vnímaní priestoru samotného

Pri samotnom rozložení nábytku sa vždy snažte zachovať určitý priestor, ktorý bude vzdušný. Dobrou voľbou je malý koberček, na ktorý umiestnite len stolík so stoličkou, prípadne niečo na leňošenie.

Pokojne to môže pôsobiť ako dominantný prvok izby. Nikdy sa nesnažte do izby vtesnať úplne všetko. Aj malá izbička môže pôsobiť opticky väčšie, ak to nepreženiete s doplnkami.

Svetielka, či rôzne lampášiky dodajú izbe krásnu atmosféru a útulnosť. V tomto smere popustite uzdu fantázii. Tu sa nemusíte báť toho, že to preženiete. Vždy to bude pôsobiť čarovne, takže sa môžete skutočne vyhrať.

 Inšpirujte sa: Farba steny v spálni ovplyvňuje kvalitu vášho spánku: Viete, ktorá je najideálnejšia a čomu sa vyvarovať?

- Najčítanejšie -