Presunúť na hlavný obsah

Nočná mora: Meghan a Harry sa stali obeťou paparazzi naháňačky, podobne ako pred rokmi jeho mama, princezná Diana

Zahraničné celebrity

Nočná mora, ktorá prenasleduje princa Harryho a Meghan v podobe šialeného prenasledovania paparazzmi ako kedysi jeho mamu, princezná Dianu, sa pred pár dňami stala realitou.

Dôvodom, prečo princ Harry opustil so svojou manželkou Meghan Markle a rodinou Veľkú Britániu bolo najmä to, že kráľovská rodina ich nedokázala „ochrániť“ pred silným tlakom zo strany paparazzi novinárov. Tým sa nevyhli ani po presťahovaní za veľkú mláku a v Hollywoode, kde žijú, im nad hlavami krúžili vrtuľníky s paparazzmi aj po tom, čo sa vzdal svojho titulu v kráľovskej rodine. O to nepríjemnejšie to bolo, že Harry prišiel v tom čase automaticky o ochranku a svoju rodinu chcel uchrániť čo najviac.

Čítajte tiež: Toto ste o kráľovnej Camille netušili: Milostné aféry aj škandály sprevádzali veľkú časť jej života

Harry a Meghan centrom pozornosti na Foundation Women of Vision

Manželia Harry a Meghan sa zúčastnili galavečera neziskovej organizácie Foundation Women of Vision v New Yorku, kde na seba strhli pozornosť. Bolo to prvýkrát, čo sa objavili na verejnosti po korunovácii kráľa Karola III. Meghan zažiarila v zlatých korzetových čatách a vyzerala naozaj očarujúco. Harry ako správny gentleman a milujúci manžel ju nepustil z ruky a spoločnosť im robila aj mama Meghan, na ktorú obidvaja nedajú dopustiť. Krásny a príjemný večer však po ich odchode vystriedala dráma ako z filmu. 

Večer, kedy sa strhla naháňačka podobná incidentu s princeznou Dianou

Po tom, čo odchádzali z charitatívneho podujatia sa stali terčom neľudského prenasledovania paparazzov. Dvojhodinová naháňačka a prenasledovanie sa skončili podľa úradov niekoľkými nehodami áut a chodcov v New Yorku, vrátane dvoch policajtov. Incident potvrdil Harryho hovorca pre agentúry AF a AFP. 

Situácia veľmi pripomína tragický deň jeho mamy, princeznej Diany, keď pod tlakom paparazzi novinárov zahynula v Paríži v roku 1997. Harry to dodnes nesie veľmi ťažko a vždy robil všetko pre to, aby mal rodinu, ktorá sa nebude musieť báť niečoho podobného. Je to pre neho ako nočná mora, ktorá sa, žiaľ, pred pár dňami takmer naplnila. 

Neprehliadnite: Princezná Charlotte má črty po prababičke, veľa zdedila aj po mame, budúcej kráľovnej: Čaká ju sľubná, no neľahká budúcnosť

V spoločnosti to otvára diskusiu na to, do akej miery je takéto agresívne správanie a prenasledovanie ešte v súlade s etikou a morálkou.

- Najčítanejšie -