Presunúť na hlavný obsah

Princezná Charlotte má črty po prababičke, veľa zdedila aj po mame, budúcej kráľovnej: Čaká ju sľubná, no neľahká budúcnosť

Zahraničné celebrity

Medzi zosnulou kráľovnou Alžbetou a jej pravnučkou princeznou Charlotte bol skoro 90-ročný vekový rozdiel. Keď sa malá princezná narodila, kráľovná mala po oslave 89-tich narodenín. Ako plynul čas, čoraz viac bolo vidno, ako sa tieto dve členky britskej monarchie na seba podobajú. Charlotte bola akoby vystrihnutá z archívnych snímok jej prababičky. Okrem podobných čŕt ich neskôr spájali aj povahové vlastnosti. Dnes má princezná osem a je viac než jasné, že veľa zdedila aj po svojej mame, budúcej kráľovnej.

Princezná Charlotte, prostredná dcéra kráľovského páru Catherine Middleton a princa Williama, je na očiach verejnosti od prvého dňa svojho narodenia. Na svet prišla v druhý májový deň roku 2015. Narodeniny tak oslavovala necelý mesiac po svojej prababičke Alžbete, ktorá sa svet vypýtala v druhej polovici apríla. Obe boli v znamení Býka a obe okrem spoločnej modrej krvi spájalo aj čosi viac. 

Ako verná kópia prastarej mamy 

Keď sa pozrieme na dobové snímky Alžbety II. ešte ako princeznej, na jej srdcovitej tvári vidíme podobný dievčenský šibalský úsmev, ktorým sa usmieva jej pravnučka. Charlotte má rovnako po prababičke prenikavé modré oči, jemný tvar nosa a výraznejšiu bradu. To však nie je všetko, čo ich v rámci podoby spája. 

Niekdajšia kráľovná a dcéra budúcej kráľovnej sú si blízke aj osobnostnými črtami. O Charlotte sa hovorí, že veľmi rýchlo vyrástla. Je empatická, láskavá, pozorná a čoraz silnejšie sa u nej prejavuje zmysel pre poriadok. Samotná Alžbeta o nej raz povedala, že dokonca usmerňuje svojho staršieho brata Georga. 

Alžbeta bola v Charlottinom veku rovnaká a ďalšou krásnou zaujímavosťou je, že spomedzi všetkých pravnúčat trávila s prostrednou dcérkou svojho vnuka najviac času. Mali skutočne veľmi blízky vzťah

Prečítajte si aj: Príbeh lásky kráľovnej Alžbety a Philipa: Od ťažkých začiatkov po krásne spoločné roky

Silné ženské vzory

Krásny, priam ukážkový vzťah má Charlotte, samozrejme, aj so svojou mamou Kate Middleton. Obom predurčuje budúcnosť koruna. Princezná z Walesu bude stáť po manželovom boku ako kráľovná, kým jej dcéra bude kopírovať cestu svojej mamy, ktorá sa na ňu vydala v šľapajách princeznej Diany. Obe kľúčové ženy v živote princa Williama pomáhali prostredníctvom charity a humanitárnych akcií ženám a deťom v núdzi, tiež dohliadali na prácu v nemocniciach. Táto zmysluplná, no zároveň neľahká agenda prejde na Charlotte, ktorá už teraz vyniká svojou empatiou a láskavosťou.

To je však záležitosť vzdialenej budúcnosti, veď princezná má čerstvých osem rokov. Charlotte sa najradšej venuje veciam, ktoré obľubuje jej mama. Sem patria športové aktivity, pečenie či pobyt v prírode. A ako mama a dcéra sú zohraté nielen na poli súkromného, ale i verejného života.

Charlotte už vo veľkej miere zrkadlí Catherine. Napríklad keď mala dva roky, pred vstupom do pôrodnice, kde sa mala zoznámiť so svojím novonarodeným bračekom Louisom, sa otočila smerom k objektívom kamier a fotoaparátov, aby zdvorilostne zamávala. Jednou rúčkou zdravila, druhou sa držala svojho otca Williama.

Neprehliadnite: Korunovácia kráľa Karola III. Najmladší princ Louis opäť svojimi grimasami pobavil celý svet

Ako ukážkové dievčatko kráľovskej rodiny sa Charlotte prejavila aj na oslave platinového jubilea kráľovnej Alžbety. Na balkóne počas vzdušného divadla napomínala svojich bratov, že nedodržiavajú pravidlá slušného správania - protokolu. Charlotte je tak rovnako reprezentatívna ako jej mama a prababička, v ktorých má silný ženský vzor.

- Najčítanejšie -