Presunúť na hlavný obsah

Prijať vlastné telo bolo pre mňa extrémne náročné: Emma Watson sa snaží ženy rovnako ako aj seba učiť sebaláske

Zahraničné celebrity

Aj napriek tomu, že vyzerá skvele, mala veľký problém prijať vlastné telo. Herečka Emma Watson prekvapila vyjadreniami, aký boj so sebaprijatím zvádzala v určitej fáze života.

Prijať sa, akceptovať sa a nájsť v sebe lásku k vlastnému telu je jedna z najťažších vecí vôbec

Zatiaľ čo my pri pohľade na Emmu Watson nevidíme nič iné ako krásnu herečku, ona povedala, že jej trvalo extrémne dlho, kým prijala svoje telo. Bývalá hviezda Harryho Pottera bola dlhé roky nespokojná so svojím vzhľadom, hoci jej mnohí závideli. Neustále sa riešila, bola vo fázach, kedy jedla minimálne a snažila sa dosiahnuť postavu topmodelky. Ak sa jej to nedarilo, bola frustrovaná. 

"S pribúdajúcim vekom som viac akceptovala tvar svojho tela. Prešla som si fázou, keď som chcela vyzerať ako modelka, byť extra štíhla, mať rovné a súmerné telo,  ale mám krivky a boky. Moja váha kolísala medzi 40-60 kíl.  Nakoniec som pochopila, že sa musím prijať taká ako som."

Neprehliadnite: Vďaka manželke je z neho lepší muž i otec: Justin Timberlake a Jessica Biel sú svoji už 10 rokov

"Keď rastieš, tvoje telo sa stále vyrovnáva a chvíľu trvá, kým sa usadí. Stále hovorím že som ľudská bytosť, nedokonalá ľudská bytosť, ktorá nie je stvorená na to, aby vyzerala ako bábika a že kto som ako človek, je dôležitejšie ako to, či mám peknú postavu."

 

Emma priznáva, že je smutná, keď počuje dievčatá, ako na seba vyvíjajú tlak, aby vyzerali perfektne, a potom sa utápajú v depresiách, keď nemajú ideálny tvar tela. Lebo vie, čo všetko to obnáša a aj ona si tým prešla.

"Je mi smutno, keď počujem dievčatá a ženy, ktoré sa neustále dávajú dole. Máme od seba tieto neuveriteľne vysoké očakávania, lebo to vidíme na fotkách, v magazínoch a neuvedomujeme si, že sme v skutočnosti ľudské bytosti a naše telá majú svoju funkciu. Aj ja sama som sa musela naučiť sebaláske a teraz sa v tomto smere snažím robiť osvetu."

Prečítajte si: Amal a George Clooney ako najelegantnejší pár Hollywoodu: Šťastnému manželstvu vďačia za správne rozhodnutie

"Prijať sa, akceptovať sa a nájsť v sebe lásku k vlastnému telu je jedna z najťažších vecí vôbec, ale je nesmierne dôležité sa ju naučiť. Verte mi, že viem, o čom hovorím."

- Najčítanejšie -