Presunúť na hlavný obsah

Netere princeznej Diany majú k svojej tete blízko nielen výzorom: Sestry Spencerové majú rovnaké hodnoty ako Lady Di

Zahraničné celebrity

Spomienka na princeznú všetkých sŕdc žije dodnes, na Lady Dianu sa nedá zabudnúť ani po 25 rokoch od tragickej autonehody. S plynúcimi dekádami sa dostali do centra pozornosti jej vtedy ukrývané netere - dvojičky Spencerové. V čom sú svojej tete podobné?

Život Diany Spencer sa zmenil v 80-tych rokoch, kedy sa vydala za terajšieho kráľa Karola III. a prijala titul princezná z Walesu, Odrazu bola súčasťou britskej monarchie, v ktorej platili určité pravidlá a spôsoby. Svoju autentickosť však potlačiť nevedela a výsledkom bolo, že v kráľovskej rodine spôsobila malú revolúciu. 

Ľudia ju milovali, členovia kráľovskej rodiny kritizovali a paparazzi prenasledovali. Permanentne čelila tlaku, pred ktorým chcela chrániť svojich synov i blízku rodinu v podobe neteriek. Dievčatká boli tri - Kitty, Amelia a Eliza - a všetky tri vzišli z manželstva Dianinho brata Charlesa a jeho vtedajšej ženy Victorie Aitken, ktorá sa živila modelingom.

Prečítajte si aj: Nočná mora: Meghan a Harry sa stali obeťou paparazzi naháňačky, podobne ako pred rokmi jeho mama, princezná Diana

Aitken svoju prvorodenú Kitty vzala na fotenie v rannom veku, ako bábätko sa teda objavila spolu so svojou mamou na obálke magazínu Harper's Bazaar. Tým sa na Kitty začala upínať väčšia pozornosť než na jej sestry dvojičky. Na Ameliu a Elizu sa ešte väčšmi zabudlo, keď spolu so svojimi rodičmi odišli do Južnej Afriky. Stalo sa tak po smrti Lady Diany, princeznin brat spolu s manželkou usúdili, že odchodom z Londýna ochránia všetky svoje deti pred mediálnou pozornosťou a zaručia im "normálne" detstvo. 

Keď princezná z Walesu umrela, Amelia a Eliza mali päť, Kitty 7 rokov. Keďže sa s nimi Lady Di snažila tráviť dostatok času, dievčatá si na svoju tetu pamätajú. "Vždy sme ju poznali len ako našu tetu," uviedla Eliza pre titul Tatler. "Keďže som vyrastala v Juhoafrickej republike, mala som naozaj veľmi malú predstavu o tom, aká významná bola pre tento svet, teda až do momentu, kým som nebola staršia," pokračovala Dianina neter. Eliza si na svoju tetu spomína ako na veľmi vrúcnu ženu, ktorá ju obklopovala láskou podobnou tej materinskej. 

"Vždy sa s nami snažila spojiť, keď sme boli malé, mala talent porozumieť detským srdciam." - Lady Eliza Spencer o svojej tete, nebohej princeznej Diane. 

Dnes všetky tri sestry Spencerové žijú v metropole Anglicka a rovnako sa všetky tri angažujú vo svete modelingu. Objektívom fotoaparátov sú tak vystavené pravidelne, preto mnohým neunikla podoba dvojičiek na svoju milovanú tetu. Ameliu a Elizu ale s Dianou nespájajú len príbuzné črty tváre, ale i charakterové rysy. 

Lady Di bola veľmi silná a sebavedomá žena s krehkou dušou, ktorá vynikala svojou empatiou i láskavosťou. Zbožňovala deti, snažila sa ich chrániť najlepšie, ako vedela. A jeden z týchto momentov utkvel v pamäti aj Lady Elize, keď ich na ulici prekvapili fotografi.

"Pre nás to mohlo byť desivé, keďže sme boli malé a nerozumeli sme tomu, čo sa okolo nás deje, no teta to otočila na hru - kto sa ako prvý dostane do auta, vyhráva! Je úžasné, ako sa nás usilovala chrániť, cítili sme sa bezpečne, nie vydesene. Nemali sme tušenie, že to nebola hra, ale útek pred fotografmi."

Neprehliadnite: Princezná Charlotte sa čoraz viac podobá na svoju prababičku: Toto majú spoločné a takto jej koruna predurčuje budúcnosť

​​Dvojičky Spencerové majú podľa všetkého kus z Dianinej empatie a ohľaduplnosti, je pre nich dôležité, aby sa ľudia, ktorí sú im blízki, cítili komfortne, dbajú na ich spokojnosť, vážia si rodinné vzťahy a sesterské, nerozlučné puto. 

"Vždy sme si boli veľmi blízke. Sme si dosť podobné, rady robíme tie isté veci a zdieľame rovnakých kamarátov." - sestry Spencerové