Presunúť na hlavný obsah

Plážová atmosféra u vás doma: Letný štýl, pri ktorom keď sa zasnívate, budete sa cítiť ako na dovolenke

Bývanie

Dovolenková atmosféra u vás doma. Vytvorte si v exteriéri svoj dovolenkový raj a to prostredníctvom záhradného nábytku a doplnkov.

Záhradný nábytok, ktorý je kombináciou dreva a prírodných materiálov dokáže vykúzliť atmosféru prímorských letovísk priamo u vás na terase, záhrade alebo balkóne. Plážové doplnky dokážu pozdvihnúť celkový dojem na príjemnú atmosféru, v ktorej si budete môcť dopriať čas pre seba, spomaliť a užívať si prítomný okamih. 

Inšpirujte sa: Trend roka 2023 v bývaní, ktorý sa vám bude páčiť: Takto dostanete von všetku negatívnu energiu

Skladacie ležadlo ako symbol dovolenkových dní

Cíťte sa na svojej terase, záhrade či balkóne ako na dovolenke. Skladacie ležadlo z akáciového dreva od Westwing.sk je ideálnym spoločníkom na dlhé letné dni. Pod slnečníkom si tak môžete vychutnať atmosféru dovolenky bez toho, aby ste niekam cestovali a to každý horúci letný deň. 

Osušky z bavlny, ktorá je spätá s prírodou

Mäkká osuška z kolekcie Playful Cotton od Lejaan je spojením praktickosti s hravým dizajnom jemných prúžkov. Osušky dobre sajú vodu a zároveň rýchlo schnú a tak sú ideálne na kúpanie. 

Vôňa, ktorá vám pomôže uniknúť od okolitého sveta

Kolekcia Vincent Van Duysen v spolupráci so Zara Home vnáša do predstavy vašej záhrady jednoduchosť a pokoj. Presne to, čo hľadáme na dovolenke. Únik od okolitého sveta a schopnosť vedome spomaliť čas. Vonná sviečka v exteriéri má svoje čaro, najmä podvečer, kedy sa vám nebude chcieť opustiť vašu terasu či záhradu až do hlbokej noci.
Vôňa: Notes Vertes
Hlava: bergamot, zázvor, klinček

Tienidlo na závesnú lampu z banánovníka

Ručne vyrobené tienidlo na závesnú lampu MÄVINN od Ikea je vyrobené z dlhých spletených pásikov banánových vlákien. Rustikálny štýl, vytvára vo vašej záhrade alebo interiéri príjemnú atmosféru v spojitosti s prírodou. 

Podľa prieskumu sa Slováci najmenej zbavujú záhradného nábytku

Najnovší prieskum spoločnosti Ikea poukazuje na to, že vo všeobecnosti sa Slováci najviac zbavujú postelí a pohoviek (25 %), stoličiek (22 %), veľkých šatníkov (19 %), malých skriniek (18 %) a kresiel (13 %). Naopak, v najmenšej miere sa zbavujú záhradného nábytku (5 %), detských postieľok (7 %) a vešiakov (8 %).

Neprehliadnite: Najväčšie chyby pri zariaďovaní kuchyne: Dizajnéri prezradili zlaté pravidlo, bez ohľadu na meniace sa trendy v interiéri

Druhý život nábytku

Až 8 % Slovákov, ktorí sa v minulosti zbavili nábytku nevhodným spôsobom, tak urobili, pretože to bol najjednoduchší a najrýchlejší možný spôsob zbavenia sa odpadu (39 %) alebo takto využili každoročný zber odpadu (30 %). Až štvrtina opýtaných uvádza, že nemali možnosť prepraviť nábytok na vzdialenejšie miesto, veľkoobjemový kontajner nebol dostupný (28 %) alebo zberný dvor je príliš ďaleko (10 %).

Ikea neustále hľadá spôsoby, ako ľuďom umožniť žiť udržateľnejšie. Zákazníkom a zákazníčkam preto okrem širokej ponuky udržateľných výrobkov prináša aj rôzne udržateľné riešenia či služby, prostredníctvom ktorých sa ich snaží motivovať k znižovaniu svojej klimatickej stopy. V minulosti spustila obľúbený koncept oddelenia Druhý život nábytku, v rámci ktorého zákazníkom poskytuje použitý nábytok za zvýhodnenú cenu či náhradné diely k nábytku zadarmo. 

- Najčítanejšie -