Presunúť na hlavný obsah

Tajná zbraň barmanov ODHALENÁ: Vylepšite letné drinky touto osviežujúcou INGREDIENCIOU!

Lifestyle

Horúce letné dni a večery patria osviežujúcim drinkom. Avšak s alkoholom to počas leta netreba preháňať. Prezradíme vám, ako si doma pripraviť drinky, ktoré neobsahujú tvrdý alkohol, a preto váš organizmus až tak nezaťažia. A nebude to len tradičná Sangria, Hugo či Aperol. Tak dajte chladiť poháre a poďme nato!

Namiesto tvrdého alkoholu budeme používať víno. Biele, červené, ružové, ale aj šumivé či oranžové. Odborníci na víno sa síce pri pomyslení na miešanie vína s inými prísadami chytia za hlavu, no leto je predsa ideálnym obdobím na barmanské experimenty.

Frosé

Alebo aj Frozen Rosé je populárny americký drink z ružového vína. Nie je to tak dávno, čo newyorský bar začal experimentovať s chuťami a ingredienciami s cieľom vytvoriť virálny drink. A tak sa aj stalo. Frosé prilákalo dlhé rady zákazníkov a začalo sa šíriť sociálnymi sieťami jedna radosť. Názov napovedá, že ide o mrazenú pochúťku z ružového vína. Čo budete k jej príprave potrebovať? Všetky tieto ingrediencie, ktoré vám vystačia na prípravu zhruba štyroch porcií:

750 ml ružového vína 

250 g čerstvých jahôd

1 hrnček ľadu

Med a citrón (podľa chuti)

Postup prípravy: Ružové víno prelejte do plastovej nádoby a dajte na niekoľko hodín mraziť. Snažte sa dosiahnuť konzistenciu drte, občas môžete zmes premiešať. Asi po šiestich hodinách vyberte  z mrazničky, vložte spolu s jahodami do mixéra, pridajte med a citrón podľa chuti a rozmixujte. Podávajte do vínových pohárov spolu s ľadom a kúskom jahody. 

 

Malinový spritzer

Ak máte po obede chuť na dezert, tak potom nechajte sladkosti v špajze a pripravte si lahodný Malinový spritzer. Spojenie malín a červeného vína má nielen krásnu sýtu farbu, ale aj okúzľujúcu chuť. Na prípravu štyroch porcií budete potrebovať:

500 ml červeného vína 

1 hrnček malín

1 hrnček ľadu

1 hrnček pomaranča nakrájaného na plátky

Štipka soli

Vetvičky rozmarínu na ozdobu

Postup prípravy: Nachystajte si vyššie zhruba 300 ml poháre. Na spodok každého dajte 6-8 malín, rozdrvte ich dlhou lyžičkou a nasypte kocky ľadu. Pridajte 2-3 plátky pomaranča a zalejte vínom. Premiešajte a ozdobte vetvičkou rozmarínu.

 

Havajský vánok

Ako chutí spojenie kyslastého bieleho vína so sladučkým ananásom? Vyvážene! Vyskúšajte tento svieži drink, ktorý zachutí milovníkom sladkého, aj zástancom kyslastých príchutí. Na štyri porcie budete potrebovať:

750 ml suchého vína 

300 ml ananásovej šťavy

300 ml Sprite

1 hrnček ľadu

Kúsky ananásu na ozdobu

Postup prípravy: Do väčších pohárov nasypte kocky ľadu, zalejte ananásovou šťavou, vínom a Spritom, premiešajte a pridajte kúsky ananásu.

TIP: Alternatívou je aj verzia s ,,ananásovým ľadom.“ Ešte vopred si zamrazte ananásovú šťavu, najlepšie v malých formičkách, aby sa dala ľahko servírovať do pohárov. Postup bude rovnaký, namiesto šťavy pridáte do pohára ľadové kocky ananásovej šťavy.

 

Ľadové Bellini

Tento jednoduchý drink očarí najmä milovníkov Talianska, z ktorého pochádza. Giuseppe Cipriani, vynálezca drinku, zmiešal len dve suroviny na to, aby vytvoril tento obľúbený nápoj. Na jeho prípravu sa využíva odroda ploských sladkých broskýň s bielou dužinou. Pokiaľ ich nemáte, použiť môžete aj tie so žltou dužinou. Na štyri porcie budete potrebovať:

6 - 8 ks broskýň

400 ml prosecca 

Postup prípravy: Broskyne nakrájané na kúsky vložíme do mixéra a rozmixujeme na pyré. Nalejeme do pohárov a zalejeme vychladeným proseccom.  

TIP: Nakrájajte broskyňu na mesiačiky a vložte ju na pár hodín do mrazničky. Ľadová ozdoba na servírovanie je hotová.

Vďaka týmto vínnym koktailom posuniete vašu oslavu či posedenie s priateľmi na vyššiu úroveň. Nezabúdajte na správne ingrediencie a kvalitné víno. Také vám domov prinesie Wine Door Club, slovenská služba, ktorá vám pomôže preskúmať a vychutnať si rôzne druhy kvalitných vín. Tie pre vás vždy vyberá skúsený someliér. Wine Door Club môže pravidelne robiť radosť vám, ale aj vašim blízkym. Darujte im vínne predplatné a radosť z vína môžu zažívať niekoľkokrát do roka. 

 

VIAC O VÍNNOM PREDPLATNOM
 

Advertoriál pripravený v spolupráci so službou Wine Door Club.

 

- Najčítanejšie -