Presunúť na hlavný obsah

Existuje 10 typov ženských orgazmov: Toto je návod ako dosiahnuť každý jeden z nich

Sex a vzťahy

Akýkoľvek typ orgazmu sa ráta a pestrosť je predsa korením života, ako sa hovorí. Niektoré typy orgazmov sa sústreďujú len na vagínu. Iné nám umožnia pocítiť intenzitu vyvrcholenia na miestach, na ktoré by ste ani nepomysleli.

Orgazmy žien sa môžu líšiť intenzitou aj trvaním 

Ako informuje hneď na začiatku pre portál health.com odborníčka, okrem fyzického uvoľnenia majú orgazmy aj emocionálne účinky: „Počas orgazmu, známeho ako vyvrcholenie, vaše telo uvoľňuje aj chemikálie, ktoré vyvolávajú dobrý pocit, ako je oxytocín. Oxytocín uvoľnený počas orgazmu a kontakt koža na kožu počas sexu vám tiež pomáha emocionálne sa spojiť s partnerom,“ objasňuje a zároveň však dodáva, že ženy môžu zažiť rôzne typy orgazmov, ktoré sa môžu líšiť intenzitou a trvaním. Ktoré presne poznáme? 

Orgazmus klitorisu

Klitoris je veľmi citlivá časť ženskej anatómie, skladá sa z miliónov nervových zakončení podobných tým penisu,“ opisuje odborníčka. Štúdia z roku 2018 zistila, že hladenie klitorisu tam a späť a v širokých aj malých kruhoch môže viesť k orgazmu. Zároveň mnohé ženy potrebujú práve stimuláciu klitorisu na dosiahnutie orgazmu počas sexu. 

Orálny sex

Orálny sex je tiež skvelý spôsob, ako si užiť orgazmus klitorisu. Odborníčka tiež hovorí, že dnes už existujú široké spektrum sexuálnych hračiek, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vrchol, pričom sú navrhnuté špeciálne pre klitoris. 

Mohlo by vás zaujímať: Bláznivé fakty o klitorise, o ktorých ste doteraz nevedeli: Čo sa stane, ak si ho dá žena premiestniť?

Orgazmus bodu G

Stimulácia bodu G je ďalším spôsobom ako dosiahnuť orgazmus. Vedci však stále diskutujú o jeho umiestnení: „Všeobecný konsenzus je, že bod G sa nachádza v prednej stene vagíny, približne v polovici medzi vaginálnym otvorom a krčkom maternice. Niektorí vedci tvrdia, že ide o pohlavný orgán, zatiaľ čo iní veria, že je súčasťou siete nervových zakončení klitorisu,“ objasňuje. Avšak dotknutie sa tohto miesta prstami, penisom alebo sexuálnou hračkou môže viesť k orgazmu bodu G: „Keď ste sexuálne vzrušený, bod G sa naplní krvou a napuchne,“ hovorí odborníčka. Tiež je všeobecne známe, že orgazmus bodu G je v porovnaní s inými skutočne veľmi intenzívny.

Vaginálny orgazmus

Pri vaginálnom orgazme nejde o stimulovanie klitorisu ani o bod G. Okrem klitorisu má totiž vagína aj ďalšie erotogénne zóny: „Bod A alebo predný fornix sa nachádza na vysokej prednej (alebo prednej) stene vagíny tesne pod krčkom maternice. Táto oblasť môže pri správnom dotyku vyvolať hlboký vaginálny orgazmus. Niektorí ľudia môžu dosiahnuť orgazmus aj z dotyku samotného krčka maternice,“ prezrádza ďalej. Zaujímavosťou dokonca je, že niektoré ženy nikdy nedosiahnu vaginálny orgazmus. Ak patríte medzi tieto ženy, ktorým sa to zatiaľ nedarí, odborníčka odporúča skúšať rôzne polohy. 

Análny orgazmus

Análny sex alebo análna hra môže tiež pomôcť ženám dosiahnuť vyvrcholenie nepriamou stimuláciou blízkych erotogénnych oblastí: „Je to preto, že konečník je tak blízko k vagíne a klitorisu. Sú spojené tenkým úsekom tkaniva nazývaným perineum. Navyše, váš konečník je spojený so svalmi panvového dna, ktoré tiež podporujú vašu vagínu,“ podotýka odborníčka. 

Orgazmus bradaviek

Aj prsia a bradavky sú hlavné erotogénne zóny, to vie veľa z nás. Podľa odborníčky môžete dosiahnuť orgazmus aj stimuláciou práve týchto oblastí: „Na dotyk reagujú najmä bradavky, pretože sú zaťažené nervovými zakončeniami a citlivou pokožkou. Niektorí ľudia zistia, že hladenie, bozkávanie alebo cmúľanie bradaviek môže viesť k silnému orgazmu,“ dodáva. 

Čítajte tiež: Tajné erotogénne zóny žien: Toto sú miesta, o ktorých vám ešte nepovedala!

Zmiešaný orgazmus

Zmiešaný orgazmus je vyvrcholením, ku ktorému dochádza, keď je súčasne stimulovaných viac ako jedna erotogénna zóna. Bod G, bod A, bradavky, klitoris, análny otvor, jednoducho viac zón: „Čím viac stimulácie sa vám dostane, tým väčší bude prietok krvi a tým väčší bude orgazmus,“ pokračuje a dodáva, že vhodnou polohou pred dosiahnutie práve tohto typu orgazmu by mohla byť poloha žena hore. 

Viacnásobný orgazmus

Toto je ďalšia zaujímavosť. Na rozdiel od mužov, ženy s vagínou môžu zažiť viacnásobný orgazmus bezprostredne po sebe, pretože ženy nevyžadujú toľko prestojov medzi orgazmom a vzrušením. Ak chcete zažiť viacnásobný orgazmus, odborníčka navrhuje, aby ste si sami stiahli panvové svaly (stláčaním a uvoľňovaním tak, ako keby ste zadržiavali prúd moču): „To udržuje prietok krvi vysoký, čo zvyšuje citlivosť a uľahčuje dosiahnutie druhého orgazmu.“ 

Striekajúci orgazmus

Počas orgazmu môžu niektoré ženy vypustiť prúd čírej tekutiny pripomínajúci striekanie. Toto striekanie je nám dobre známe aj ako ženská ejakulácia: „Nikto v skutočnosti nepozná presný počet žien, ktoré zažijú orgazmus, takže s ohľadom na túto neistotu sa uvádza, že 10 – 54 % žien malo niekedy počas orgazmu aj ejakuláciu (striekanie),“ objasňuje. 

Coregazmus  

Coregazmus predstavuje podľa odborníčky dosiahnutie vyvrcholenia počas intenzívneho cvičenia: „Jedným zo spôsobov ako vyvolať orgazmus z cvičenia, je super stláčanie svalov panvového dna. Môžete ich rozvíjať a posilňovať. Ak má niekto veľmi dobre vyvinuté svaly panvového dna a počas cvičenia ich naozaj začne sťahovať, myslím si, že orgazmy sú počas toho absolútne možné.“  

Neprehliadnite: Tajomstvo ženského lona odhalené: Poloha z kamasútry, pri ktorej dokáže žena dosiahnuť mokrý orgazmus

Spánkový orgazmus

Podobne ako v prípade „mokrých snov“, ktoré môžu zažívať muži, je možné, že aj ženy dosiahnu orgazmus počas spánku: Spánkové orgazmy alebo nočné orgazmy pravdepodobne začínajú erotickým snom. To môže viesť k zvýšenému prietoku krvi na pohlavné orgány a mazanie, vďaka čomu vaše telo dosiahne orgazmus, keď budete driemať,“ dodáva na záver odborníčka. 

Zažili ste väčšinu z týchto typov orgazmov počas svojho aktívneho sexuálneho života aj vy?

spolu hlasovalo 359 ľudí

Áno
297
Nie
62

 

- Najčítanejšie -