Presunúť na hlavný obsah

Päť tipov pre lepší orgazmus. Nespoliehajte sa na partnera, rozkoš je hlavne v ženskej mysli

Sex a vzťahy

Hovorí sa o ňom skoro stále, no napriek tomu je pre mnohé nepoznaným zážitkom. Existuje však niekoľko spôsobov, ktoré k orgazmu dopomôžu - stačí ich len vyskúšať.

Znalosť samej seba 

Na to, aby ste vedeli, čo chcete a užili si sex čo najviac, je potrebné, aby ste samých seba dokonalo poznali. Bez toho to jednoducho nejde a aj tie najzásadovejšie ženy by mali prísť na to, čo ich najviac vzrušuje - a čo na nich pôsobí presne opačným dojmom. Iná formulka na to, než spoznať svoje vlastné telo a vzrušivé body, neexistuje. Všímajte si, čo intuitívne vo vašich predstavách prevláda, aké polohy či praktiky vás lákajú a čo naopak pre vás pôsobí stresujúco. Nie všetky polohy totiž napriek fyzickým predpokladom dokážu plniť svoj účel. Jednoducho si musíte nájsť to, čo vaša myseľ považuje za najviac príťažlivé.

Prečítajte si: Tri typy sexov, ktoré musíte vyskúšať. Prebudia vo vašom vzťahu lásku, ale aj zmyselnosť

Dodajte si sebavedomie 

Nech to znie akokoľvek bizarne, už aj malá zmena dokáže zmeniť pohľad na samú seba. Či už je to tým, že sa vyberiete do posilovne, ktorú odkladáte už nejaký ten týždeň, zmeníte strih vlasov, podstúpite laserovú depiláciu či navštívite solárium, výsledok je jasný. Už maličkosť, ktorá vám pomôže priblížiť sa k vášmu vysnívanému vzhľadu alebo aspoň odstráneniu veci, ktorá vám nie je na sebe príliš sympatická, dokáže boostnuť sebavedomie. 

Pomoc partnerovi

Najväčšia pravdepodobnosť dosiahnutia orgazmu vychádza z dráždenia klitorisu. Napriek tomu, že nás príroda doplnila a samotný sex nám spôsobuje rozkoš, vaginálny orgazmus dosiahne menej než 5% žien. To je v porovnaní so spomínaným dráždením skutočne malé číslo. Odstráňte tak blok toho, že orgazmus vám musí priniesť len vaša polovička - a počas sexu ho jednoducho navigujte alebo si dopomôžte sama.

Nalaďte sa na sex 

Na trhu existuje mnoho doplnkov - afrodiziák, ktoré sľubujú okamžité zvýšenie libida. Práve to môže byť skvelým doplnkom toho, aby ste sa uvoľnili nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Je totiž dokázané, že vášeň a túžba po tom druhom dokážu prekonať aj také silné emócie, akými sú hanba či dokonca niektoré bloky.

Siahnite buď po bylinkách ako maca peruánska, skvelým pomocníkom však vie byť aj strava - a to konkrétne ustrice, čokoláda či dokonca avokádo. Samozrejme netreba zabúdať na červené víno, ktoré dokáže divy u oboch pohlaví. Všetko samozrejme s mierou. 

Neprehliadnite: Mindfulness, sex cez chat, či spoločný orgazmus: Aj trendy v milostnom živote napredujú a menia sa

Inšpirujte sa 

Nielen muži, ale aj ženy si dokážu užiť pozeranie erotického filmu. Nemyslí sa tým hneď vlastné uspokojenie, skôr sa na to dá pozerať z inej stránky - a to, aby ste sex začali brať ako normálnu súčasť života. Mnoho žien ho má totiž stále zatabuizovaných, či už z destva alebo z nepríjemnej skúsenosti, o ktorej intenzite ani samy netušia. Snažte sa sex zbaviť nálepky zakázané a zaraďte ho do svojho života na pravidelnej báze. Nielen v spálni, ale aj čo sa týka čítania erotických kníh či spomínaných filmov.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe