Presunúť na hlavný obsah

Česko-slovenské finále Schwarzkopf Elite Model Look 2023 sa blíži! Už čoskoro spoznáme nové nádeje modelingu

Modeling

Španielska sála Pražského hradu bude v stredu 30. augusta hostiť 20 finalistiek a finalistov súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2023 pre Českú a Slovenskú republiku. Súťaž Elite Model Look je najprestížnejšia modelingová súťaž na svete, do ktorej sa každý rok prihlásia statisíce záujemcov z celého sveta.

 

 

O nádejných mladých talentoch bude rozhodovať porota zložená z odborníkov z oblasti módy a médií, partnerov projektu a zahraničných modelingových agentov. V porote zasadnú napríklad globálna riaditeľka súťaže Elite Model Look Jennifer May Cope, riaditeľka Oriflame ČR Jessica Andersson, zástupca Elite Paris Helene Bodet, či spolumajiteľ agentúr Elite Prague a Elite Bratislava, Saša Jány.

„Som hrdý, že súťaž Schwarzkopf Elite Model Look je už 32. rokom najúspešnejším projektom v objavovaní nových modelingových talentov v Česku a na Slovensku. Snažíme sa o to, aby sa z finalistov stali zdravo sebavedomí a úspešní mladí ľudia, ktorí vedia, kam chcú smerovať a čo chcú v živote dosiahnuť. Dúfame, že budúca generácia našich modeliek a modelov pochopila, že vo svete je veľa podôb estetiky a krásy a uvedomujú si svoju originalitu,“ hovorí k projektu Saša Jány.

Večer bude tradične pod taktovkou režisérky Jany Burkiewiczovej. Scénu tento rok prvýkrát navrhla renomovaná scénografka Lucia Škandíková. Aj tento rok sa v exkluzívnej prehliadke predstavia topmodelky agentúr Elite Prague a Elite Bratislava, napríklad ambasádorka projektu Schwarzkopf Elite Model Look SR 2023, Michaela Kocianová, české a slovenské topmodelky Michaela Hlaváčková, Sasha Gachulincová či víťazka svetového finále EML 2013 Eva Klímková.

Hlavným módnym partnerom finálového večera je OBSESSION concept store, ktorý v Českej republike zastupuje značky Zimmermann, Victoria Beckham, Jil Sander, Elie Saab, Etro, Oscar de la Renta a ďalšie. Mužskí finalisti sa predstavia aj v odevoch prestížneho českého návrhára Jana Černého. O styling celého večera sa postará Daniela Pilná.

Projekt Elite Model Look sa opäť spojil s úspešnou značkou vlasovej kozmetiky Schwarzkopf, ktorá sa stala hlavným partnerom a spoluorganizátorom súťaže. Vlasová kozmetika Schwarzkopf v minulosti dlhodobo spolupracovala so svetovo známymi celebritami, vrátane top modeliek ako napr. Claudia Schiffer, Heidi Klum či Toni Garrn a už po niekoľkýkrát sa stala súčasťou jedinečného projektu objavujúceho budúce hviezdy modelingového priemyslu.

„Už viac ako 120 rokov má značka Schwarzkopf pevné postavenie na trhu vlasových produktov. Je symbolom krásnych a zdravých vlasov pre milióny ľudí po celom svete. Dlhodobý úspech tkvie nielen vo vynikajúcich produktoch a v permanentnom zlepšovaní, ale i v prepojení s celou škálou osobností z modelingového priemyslu. Veľmi nás teší, že aj v Česku a na Slovensku môžeme pokračovať s Elite Model Look v spolupráci a byť generálnym partnerom tejto najprestížnejšej modelingovej súťaže aj v tomto roku. Dúfam, že naša spolupráca s Elite Model Look pomôže ďalším talentom presadiť sa vo svetovom rozmere“, hovorí k projektovému partnerstvu Roman Kýr, generálny riaditeľ spoločnosti Henkel ČR a SR.

Beauty partnerom, ktorý sa postará o make-up všetkých finalistiek a finalistov, je značka Oriflame. Krásu finalistiek a VIP hostí podtrhnú šperky exkluzívneho partnera večera českej klenotníckej značky ALO diamonds a rodinného klenotníctva Halada, ktoré je multibrandom svetových značiek s tradíciou viac ako 45 rokov. Ďalším partnerom je lifestylový magazín Feminity.

V priebehu mesiaca máj sa uskutočnilo v obchodných centrách po celej Českej a Slovenskej republike celkom 15 castingov, ktoré prilákali tisíce mladých žien a mužov. Sústredenie pred samotným finále prebehne od 26. augusta v hoteli Andaz Prague, kde budú zároveň finalistky a finalisti ubytovaní. Pred zahájením gala večera budú mať hostia možnosť vychutnať si exkluzívne šampanské G.H.Mumm.

„Som rád, že finálový gala večer Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR sa bude opäť konať v krásnych priestoroch Španielskej sály Pražského hradu. Tento rok bude jeden z najsilnejších ročníkov. Pristúpili sme k novému scénografickému konceptu a som si istý, že dvadsiatka charizmatických súťažiacich z Česka a Slovenska umocní krásny večer, po ktorom víťazky a víťazi budú dôstojne reprezentovať svoje krajiny na svetovom finále“, dodáva Saša Jány, riaditeľ súťaže.

- Najčítanejšie -