Presunúť na hlavný obsah

Čo ženy hľadajú v cudzích posteliach? Prezradili, prečo sa najčastejšie utiekajú k milencom

Partnerské vzťahy

Milenecké aféry nie sú len doménou mužského pohlavia. Aj my ženy máme sklony k aférkam. Čo nás vedie najčastejšie do postele iných chlapov?

Pre mnohé ženy môže byť podvádzanie spôsob, ako si nechať otvorené možnosti

Nielen muži, ale aj my ženy sa  mnohokrát utiekame k nevere. Väčšinou sa tvrdí, že ženy podvádzajú častejšie ako muži, pretože nie sú spokojné s existujúcimi vzťahmi, zatiaľ čo muži častejšie ako ženy podvádzajú, pretože hľadajú sexuálnu rozmanitosť.

Neprehliadnite: Po rozchode som si s bývalým nevedela prísť na meno: Po rokoch sme sa náhodne stretli a stalo sa toto

Čo však hľadáme v náručiach a v posteliach cudzích chlapov? Prečo máme tendencie zahodiť za hlavu dlhodobé vzťahy, mnohokrát len kvôli jednej noci? Zisťovali sme z prvej ruky.

U mňa to bol dlhodobý proces. Roky som sa snažila dať naše manželstvo dokopy, pracovala som v ňom na zlepšeniach, no z druhej strany som nevidela žiadne pochopenie ani podporu. Po niekoľkých pokusoch, som sa rozhodla šťastie hľadať inde. Áno, išlo aj o naplnenie skutočných sexuálnych túžob, no rozhodne aj o emocionálnu schránku, ktorú som v tom čase mala prázdnu. (Lea, 35)

To však neznamená, že ženy, ktoré podvádzajú, sa vždy snažia predtým zachrániť svoje manželstvo. Niekedy je to naopak. Jedným z ďalších dôvodov, prečo ženy podvádzajú je odpútať sa od vzťahu, v ktorom sa cítia byť nejakým spôsobom v pasci. 

Žila som s mužom, ktorý sa javil navonok ako milý človek, no v skutočnosti bol ovládajúci, manipulatívny a emocionálne nedostupný.  Ja som neveru brala ako skvelý spôsob, aby ma partner opustil, čo sa mi aj podarilo dosiahnuť. (Michaela, 30)

Mohlo by vás zaujímať: Prijala som nezáväzné pozvanie na večeru: Po hodine si začal tento muž nárokovať na niečo viac

Ja som mala neustále v hlave jedno. Je to milý chlap, ale ja nie som pri ňom šťastná. Niečo so mnou nie je v poriadku. Nebudem to dramatizovať. Pre mňa to bola najjednoduchšia cesta von, začať si s niekým. Sebecky som potrebovala, aby chcel odo mňa odísť . (Dária, 28)

Sú podľa Vás častejšie neverné ženy alebo muži?

spolu hlasovalo 1407 ľudí

Ženy
1105
Muži
302