Presunúť na hlavný obsah

Prijala som nezáväzné pozvanie na večeru: Po hodine si začal tento muž nárokovať na niečo viac

Sex a vzťahy

Bol to kamarát z detstva, ktorý sa práve vrátil a pozval na večeru, vraj aby sme si zaspomínali na staré časy. Ibaže počas tej večere sa začal správať, ako by som mu patrila. Nakoniec mi prezradil, čo odo ma vlastne očakáva.

Zrazu stál predo mnou a pozýval ma na večeru 

Naša známa, Barbora, mala niečo málo po tridsiatke a bola už rozvedená. Vzala si stredoškolskú lásku, po rokoch sa zmenila, mala ambície, chcela dieťa, on bol stále ten chalan, ktorý sa len ponevieral, nemal ochotu zmeniť nič a dieťa by bolo na obtiaž. Nakoniec to s ním vzdala, pretože nemienila čakať podľa vlastných slov na zázrak: „Presne  v čase, keď už boli rany z nevydareného manželstva zahojené a ja som bola spokojná s vlastným životom, aký je, sa v ňom objavil kamarát a bývalý spolužiak z detstva, Michal. Prišiel do môjho kvetinárstva, prihovoril sa mi a zrazu akoby sme sa vrátili v čase. Odišiel, pretože rodičia sa presťahovali a dnes tu predo mnou stál a pozýval ma na večeru,“ prezrádza hneď na úvod Barbora. 

Mohlo by vás zaujímať: Bol mojím najlepším priateľom: Keď sa mal ženiť, uvedomila som si jednu vec a urobila niečo neodpustiteľné....

Kedysi to bol môj najlepší kamarát, večeru sme si dlžili 

Barbora pozvanie prijala, pretože si myslela, že na chvíľu vypadne zo zaužívaného stereotypu a nebude zapierať, bolo jej aj príjemné, že pôjde po dlhej dobe na večeru s mužom: „Okrem toho Michal bol skutočne kedysi v detstve môj najlepší kamarát. Mala som pocit, že si túto večeru dlžíme, aby sme pospomínali na staré časy. Tak sa aj stalo, aspoň na začiatku večere,“ pokračuje vo svojom príbehu Barbora. 

Po jeho slovách sa atmosféra celkom zmenila 

Podľa jej slov si dali drink na uvítanie a kým čakali na večeru, rozprávali sa o veciach, ľuďoch z detstva. Potom o ich dospelom živote, čomu sa venujú a došla reč na nevydarené manželstvá. Michal vlastne Barborinho bývalého manžela poznal, pretože boli všetci spolužiaci už od základnej školy: „Ako som mu povedala, že som rozvedená, odpovedal mi, že vie, pretože mu to rodičia prezradili. Vraj jeho rodičia si ma vždy predstavovali ako svoju nevestu. Prekvapilo ma to, pousmiala som sa nad tým, ibaže vtedy sa atmosféra akosi zmenila. Prisunul si stoličku viac ku mne, chytil ma za ruku, zadíval do očí a povedal, že vždy vedel, že jedného dňa dostanem rozum a nechám toho chudáka, môjho bývalého. Vraj teraz, keď nám už nestojí v ceste, máme šancu my dvaja. Vraj na mňa nikdy nezabudol, vraj vždy vedel, že príde táto chvíľa a ja mu dám šancu. Problém ale bol vtom, že ja som o jeho citoch až do tejto chvíle nič netušila a rozhodne ma prekvapilo, že nás dvoch ani nie po hodine nezáväzného stretnutia, večere, pokladá za hotový pár. V jednej chvíli som už mala z jeho pohľadu pocit, že má naplánovanú už aj našu svadbu, počet detí, miesto kde budeme spolu žiť,“ opisuje nečakaný vývoj udalostí Barbora.

Čítajte tiež: Zamilovala som sa do svojho najlepšieho kamaráta. Ani po sexe to však neskončilo happyendom

Jeho slová na rozlúčku ma len znova rozčarovali 

Nakoniec mu vytrhla ruku z jeho, trocha si odsadla a povedala mu, že prijala pozvanie od starého kamaráta a rozhodne ale ešte nemá v pláne začínať si nový vzťah a už vôbec nie s ním: „Povedala som mu, že sa vlastne ako dospelí vôbec nepoznáme, a tiež, že sa mi ani trocha nepáči, že si na mňa nárokuje a na nezáväznom stretnutí pri večeri zo seba robí už môjho budúceho manžela. Potom som vstala, odišla a nechala ho tam sedieť so sklamaným výrazom na tvári. Ale nemala som inú možnosť, svojím unáhleným prístupom a slovami o osude ma len vydesil,“ prezrádza na záver svojho príbehu Barbora, ktorej sa napokon Michal prišiel na druhý deň do jej kvetinárstva ospravedlniť a rozlúčiť. Vraj asi celú situáciu skutočne nepochopil a ju si idealizoval už od detstva. Jeho slová Barboru znova len rozčarovali, ale napokon bola rada, že odišiel z jej života tak rýchlo, ako sa v ňom znova objavil. 

Neprehliadnite: Mala som zvláštny pocit, že ma sleduje nejaký muž: Nakoniec som bola prekvapená, kto to bol a prečo to robil

- Najčítanejšie -