Presunúť na hlavný obsah

Mala som zvláštny pocit, že ma sleduje nejaký muž: Nakoniec som bola prekvapená, kto to bol a prečo to robil

Sex a vzťahy

Liane nahnal jej neznámy prenasledovateľ najskôr poriadny strach, neskôr sa nad celou situáciou pousmiala. Nikdy by neverila, že dotyčného dokonca aj poznala, a že práve on urobí niečo také pochabé.

Najskôr to bol zvláštny pocit, neskôr až strach

Naša známa Liana mala už dlhšie zvláštny pocit, že ju niekto sleduje. Zakaždým, keď odchádzala do práce, odskočila si na obed alebo či len tak nakupovala v obchodnom centre. Hoci nikoho konkrétne nevidela, toho nepríjemného pocitu sa nevedela zbaviť: „Pochopte ma, žijem sama bez partnera, z práce sa veľakrát vraciam aj neskoro večer už po tme. Začínala som mať reálne strach, že mi môže niekto aj ublížiť, no čo som mala robiť? Prídete len tak na políciu bez dôkazov, obviníte vlastne nikoho a poviete, že máte len blbý pocit, že vás niekto sleduje?“ pýta sa nás Liana.

Mohlo by vás zaujímať: Nevedela som sa zmieriť s tým, že ma odkopol kvôli druhej: Neverila by som, že budem schopná sa takto kvôli nemu ponížiť

Nečakaný večer po boku kolegu 

Jeden večer sa z ničoho nič ponúkol jej kolega, Dalibor, že ju odprevadí. Vraj má rovnakú cestu domov a keďže už bola opäť tma a jej sa zrazu vynoril pred očami duch nejakého maniaka, ktorý ju sleduje, súhlasila a bola veľmi vďačná. Koniec koncov Dalibora poznala už cez dva roky a vždy sa v jeho prítomnosti cítila dobre. Nakoniec sa rozhodli, že si ešte zájdu na drink do neďalekého baru a potom ju odprevadí až domov. Tak sa aj stalo a vykľul sa z toho skutočne príjemný večer: „Dovtedy som vlastne ani netušila, že Dalibor je taký zábavný a aj inteligentný muž s množstvom zaujímavých záľub. Potom ma odprevadil domov a po dlhej dobe som sa cítila bezpečne a dobre,“ priznáva naša známa. 

Čítajte tiež: Túžila som po vzrušujúcom živote: Obklopovala som sa týmto typom mužov, no nakoniec som na to doplatila

Zrazu som bola zadaná a nasledovalo priznanie, ktoré by som čakala najmenej 

Podobných večerov s Daliborom sa vykľulo ešte viac a nakoniec sa z nich dvoch stal pár, hoci by to nikdy nepovedala: „Rozhodla som sa dať tomu šancu. Pri jednej príležitosti, keď sme sa len tak rozprávali ma zrazu nepríjemne nastrašil, že mi musí niečo povedať a nevie, ako na to zareagujem. Ale vraj mi to nechce zamlčovať. Poviem vám, pripravovala som sa už na to, že mi povie, že má dieťa, ženu alebo bude odo mňa požadovať netradičné veci. Jednoducho som si predstavovala všeličo. No to, čo mi povedal rozhodne nie. Vraj predtým, ako sme spolu oficiálne začali chodiť a než ma vôbec oslovil vtedy, že ma odprevadí domov a my sme skončili v bare, ma viackrát tajne sledoval. Vraj som sa mu páčila od začiatku, ako som do firmy prišla, ale vždy si myslel, že nemá u mňa šancu. Vraj bolo obdobie, že som bola to prvé, čo chcel hneď ráno vidieť, preto išiel po mne, keď som ešte len išla do práce alebo som sa stavila v obľúbenej reštaurácii a kaviarni a niekedy ma dokonca sledoval aj po práci, kým som neprišla domov. Ale vraj tam to skončilo, Vraj dúfa, že si o ňom teraz nepomyslím, že je to čudák, len sa mi nevedel ako prihovoriť a toto bolo ľahšie, aspoň na začiatku,“ prekvapuje nás svojím rozprávaním Liana, ktorej zrazu všetko začalo do seba pekne zapadať. 

Neprehliadnite: Na Vianoce som dostala darček od neznámeho adresáta: To, čo v ňom bolo, mi navždy zmenilo život

Najskôr po ňom mala chuť hádzať veci, potom ju rozosmial 

Na to Liana najskôr po ňom zrevala, vraj či je normálny, že mala celý čas pocit, že ju ktosi vtedy sleduje a dokonca sa miestami až bála. No potom, čo sa na ňu, celý skľúčený a s tým nešťastným pohľadom vyplašeného zvieratka pozrel, sa neubránila tomu, aby sa napokon nerozosmiala: „Tak som do neho hodila prvé, čo mi prišlo pod ruku a spýtala sa, či ma nemohol jednoducho osloviť skôr. Či si nemohol ten stalking odpustiť. Nakoniec som sa ho eštes vážnou tvárou spýtala, či to už niekedy predtým urobil, aby som sa uistila, s akým mužom mám dočinenia. Ale ubezpečil ma, že sa takto iracionálne správal len pri mne a preto, že mi chcel byť nablízku. Tak som sa napokon nad ním zľutovala a vznikla z toho celkom vtipná historka, ktorú raz možno budeme rozprávať naším deťom,“ dodáva na záver s úsmevom na tvári naša čitateľka Liana.

 

- Najčítanejšie -